Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

dragi drugari, pošto vidim da svi pojedinačno izdvajate svoja sredstva i nabavljate potrebne stvari, vozite ih tamo gde je potrebno i radite druge divne stvari, izložila bih predlog (ideja o kojoj sam pričala sa lubom i KM, a i drugim ljudima - sticajem okolnosti trenutno sam prva do kompa, pa je delim) da, slično akciji koju ste imali za azilante, uplaćujemo svi na jedan račun, pa da se iz tih sredstava finansiraju potrebne veće ili manje nabavke. 

 

prednost toga je očigledna, svako bi izdvojio koliko može, a to bi sigurno bilo manje nego kada sami odete u nabavku i potrošite više novca, a na gomili bi bilo više. snaga je u brojevima. nisam dobro sročila, al se nadam da će neko uspeti da razume šta sam htela da kažem.

 

kako nije rešenje da se sredstva uplaćuju na naše individualne račune (što može da pokrene niz raznih pitanja i sumnji, a to nam ne treba), razgovarala sam s jednim prijateljem da "dobijemo na korišćenje" jednu NGO, koja je sasvim čista, već dve godine nije imala prometa na računu i gde bi članovi PPP-a (a i naši prijatelji) mogli da uplaćuju pare za ove nabavku sredstava za koje, sa terena, čujemo da su hitno potrebne. ideja je da dvoje naših ljudi dobije ovlašćenje na taj račun i da, dok traje frka, raspolažemo tim sredstvima. 

 

stanje na računu bi bilo redovno oglašavano ovde, na forumu, gde bi se oglašavali i svi računi iz nabavki. 

 

ova situacija će potrajati, ljudima će biti potrebna pomoć na razne načine još ko zna koliko, a nije red da se pojedinci spremni da pomognu finansijski iscrpe odjednom, pa da kasnije ne možemo da odgovorimo. ovo je jedan predlog za, kratkoročno rešenje, za skupljanje novca i pomoć. 

 

dugoročnije bi bilo da se oformi neka vrsta ppp fonda/društva, de znam,  koje bi imalo svoj račun za pomoć onima kojima je to potrebno, budući ovde ima dosta humanih ljudi koji stalno uskaču kad je frka. 

 

ima saglasnih?

Edited by Queen Mother
Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potpuno saglasna tim pre jer sam očajna što stvarno ne mogu da volontiram obzirom da jako rano ustajem i skoro ceo dan sam na poslu pa sam neupotrebljiva (jedno noćno lopatanje i prenos džakova mi je bilo dovoljno da shvatim koja sam kesa od fizičke spreme :( )

Prijavljujem se da pravim renne-u društvo prilikom nabavki, sortiranja i razvoženja (benzin delimo)

Link to comment

pa hajte. mislim, ja sam vrlo svesna, a zivot me usmerio na tu stranu, da su realno vece shanse da dajem kintu nego da lopatam i razvrstavam, ko zna jasno mu je. pa kad porastem, i ja cu ^_^

Link to comment

Odlična ideja. 

Da li je izvodljivo da se napravi dogovor sa bankom u kojoj ta NVO ima račun da se odrekne provizija na transakcije i da ne naplaćuje troškove održavanja računa? Ti troškovi nisu zanemarivi i mogu pojesti deo novca ako bude mnogo sitnih donacija.

 

Pokrenite akciju što je moguće pre. :)

Link to comment

evo ovako, imam povratnu informaciju. čovek čija je NVO je više nego voljan da nam je ustupi, ali ima mali zajeb, nije u narednih 10 dana u bg. što će reći, šta god bismmo mogli da skupimo u narednih deset dana, ne bismo mogli da koristimo. ja kapiram da za to vreme možemo da osnujemo i svoju organizaciju, pa onda odma imamo razvijeno dugoročno rešenje za razne stvari. 

 

s tim da ja nemam pojma (tj. više nemam vremena u ovom trenutku) da vidim šta je sve potrebno za te akcije osnivanja NVO.

 

treća opcija, ako ima neko na PPP-u svoju organizaciju, da li možemo da se svojim donacijama naslonimo na nju. mada, ako je organizacija aktivna, onda se tu malo mešaju sredstva, namene i ko zna kakve sve papirološke zavrzlame mogu da proisteknu. 

 

 ko god ima korisne informacije ili bolje ideje, pičite ih ovde. admini ako misle da ovom razgovoru nije mesto na ovoj temi, nek splituju, da se ne rasplinjujemo. al da delamo brzo, pa da lakše bude ovo akcijanje. 

Link to comment

evo ovako, imam povratnu informaciju. čovek čija je NVO je više nego voljan da nam je ustupi, ali ima mali zajeb, nije u narednih 10 dana u bg. što će reći, šta god bismmo mogli da skupimo u narednih deset dana, ne bismo mogli da koristimo. ja kapiram da za to vreme možemo da osnujemo i svoju organizaciju, pa onda odma imamo razvijeno dugoročno rešenje za razne stvari. 

 

s tim da ja nemam pojma (tj. više nemam vremena u ovom trenutku) da vidim šta je sve potrebno za te akcije osnivanja NVO.

 

treća opcija, ako ima neko na PPP-u svoju organizaciju, da li možemo da se svojim donacijama naslonimo na nju. mada, ako je organizacija aktivna, onda se tu malo mešaju sredstva, namene i ko zna kakve sve papirološke zavrzlame mogu da proisteknu. 

 

 ko god ima korisne informacije ili bolje ideje, pičite ih ovde. admini ako misle da ovom razgovoru nije mesto na ovoj temi, nek splituju, da se ne rasplinjujemo. al da delamo brzo, pa da lakše bude ovo akcijanje. 

 

Ako je samo do racuna najbrze i najefikasnije je da se koristi onaj od azilanata, ako se vlasnik slozi s tim. Najbolje da necemo imati poverenja u Vasu ili ko god je to tada organizovao. Zasto menjati dobitnu kombinaciju? NGO se lako osniva ali dok se osnuje taman ce proci onoliko koliko ce trebati tom liku da se vrati s puta jer ima tu posla.

 

Dugorocno, apsolutno podrzavam ideju osnivanja PPP nevladine organizacije ili fondacije i voljan sam da pomognem sta god treba ali za ovo sto je hitno mislim da je najbolje da se prosto nastavi tamo gde se stalo kad su uradjene akcije s azilantima.

Link to comment

Ako je samo do racuna najbrze i najefikasnije je da se koristi onaj od azilanata, ako se vlasnik slozi s tim. Najbolje da necemo imati poverenja u Vasu ili ko god je to tada organizovao. Zasto menjati dobitnu kombinaciju? NGO se lako osniva ali dok se osnuje taman ce proci onoliko koliko ce trebati tom liku da se vrati s puta jer ima tu posla.

 

Dugorocno, apsolutno podrzavam ideju osnivanja PPP nevladine organizacije ili fondacije i voljan sam da pomognem sta god treba ali za ovo sto je hitno mislim da je najbolje da se prosto nastavi tamo gde se stalo kad su uradjene akcije s azilantima.

+1

Kako god odlucite bice dobro....

Link to comment

mislim da vasin račun više nije u funkciji.

možda na nečiji drugi koga većina izglasa

 

i ja sam to tako shvatila, otud i gornji predlog. bilo bi dobro da izbegnemo eventualna pitanja i sumnje trećih lica, te da imamo nešto što je zvanično i na organizaciju. pri tom, ako se registrujemo kao neko udruženje (or sumfink), onda pored toga što ćemo skupljati pare (od naših članova), možemo legitimnije da tražimo i da neko donira nešto (ja sam danas zavrtala ruke deemu za četke i onom čiki za svetiljke), a da ne izaziva sumnju da oće neko da se okoristi o tuđu muku. 

 

možda nije zgoreg da pičimo paralelno, da sad krenemo u osnivanje fondacije ppp, a da vidimo sa ovim dečkom (upravo tražimo još nekog pouzdanog) dal može da se ubrza nešto sa tim ovlašćenjima. nekako. 

Edited by Queen Mother
Link to comment

otvorite neki skrill racun za pocetak, npr, pa kad ta nvo bude raspoloziva, predjite na nju

 

skrill kasnije moze da koristi i fondacija, u teoriji

 

a sa njime mozemo i mi van srbije da uplacujemo 

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...