Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

meni je honda pravi porodican auto. i da imam decu verovatno bih hondu tu odisej kupila (ono dobijem triplets :D)...em je siguran em super prostran, prijatan za voznju. meni ruzan (onaj honda znak sacuvaj me boze) ali auto je jedan od najsigurnijih na putu. pa ne bih decu rodjenu da izlazem vecem riziku. i plus gepek im je ogroman. i naravno mesta za psa koliko hoces.

 

mazda je za nas sto nemamo za porsche cayenne ili mercedes g63 :) ...a lexus nam nije nesto. a volimo brzu voznju :)

 

volim svoju mazdicu...i old school je :) nista joj ne fali..minimalno je odrzavam, neunistiva.  nemam te fensi konzole ali imam sve sto i ostali autici samo na pravo dugme a ne touch. udobna je za voznju, prostrana pozadi. jedino sto bih volela jeste da imam bravu koja ce da zakljuca vrata kada se udaljim od kola jer cesto zaboravljam.

Link to comment

jeb' se... :fantom: Stvarno bi imao problem da je uparkiram u dvorište... :)

 

Inače, teram moj u pondeljak na peglanje...

 

@Ikar

 

Pa nove su 30k+ jbg,meni za auto oko 2 godine star i gubitak vrednosti od 30+ % nešto ne deluje loše... No,možda i grešim, ali ta 6 toliko dobra, da svaki put kad je vidim, izabalvim...

 

 

Treba ti neki veći zbog velikog laptopa  :fantom:

Link to comment

jeb' se... :fantom: Stvarno bi imao problem da je uparkiram u dvorište... :)

 

Inače, teram moj u pondeljak na peglanje...

 

@Ikar

 

Pa nove su 30k+ jbg,meni za auto oko 2 godine star i gubitak vrednosti od 30+ % nešto ne deluje loše... No,možda i grešim, ali ta 6 toliko dobra, da svaki put kad je vidim, izabalvim...

Nesto si ti to prekobrcnuo, ovde je nova sestica 2.2D 25.500. Na Kanarima jos jeftinija.

Link to comment

A pa ti hoces bas najjacu, ta jeste ovde 35.000. Hm, ogromna razlika u ceni za 25 konja.

Pa neću, ali me ne deluje nepovoljno u tom nekom odnosu...

 

Najjači je ovaj, ali je benzinac

 

Mazda6 G192 AT Revolution TOP (crna koža)  141/192  6 brzina automatik  € 32,690

 

Inače, i nije naka razlika, nivo ispod onog iz oglasa je 25 konja slabiji i to je

 

Mazda6 CD150 AT Attraction  110/150  6 brzina automatik  € 30,590

 

bez automatika je to

 

Mazda6 CD150 Attraction  110/150  6 brzina  € 28,590

Link to comment
  • 1 month later...

На многим местима у Бг-у се појављује знак забрањено паркирање осим за станаре зграде. Како у пракси тај систем функционише? Станари надзиру паркинг, па зову комуналце или паука?

Link to comment

Valjda stanari imaju neke nalepnice negde pored nalepnice za registraciju, mislim da sam video tako nesto mnogo puta u BG-u kad sam isao u neku saobracajnu skolu pa se parkirao uvek medju zgradama. Ili sam istripovao, jebem li ga.

Link to comment

На многим местима у Бг-у се појављује знак забрањено паркирање осим за станаре зграде. Како у пракси тај систем функционише? Станари надзиру паркинг, па зову комуналце или паука?

 

Ako su stanari postavili taj znak, onda to nema nikakvu težinu.

 

Ako je "pravi" znak, onda verovatno ima.

Link to comment

На многим местима у Бг-у се појављује знак забрањено паркирање осим за станаре зграде. Како у пракси тај систем функционише? Станари надзиру паркинг, па зову комуналце или паука?

To nadzire odgovorni organ ili sluzba - verovatno Parking servis. Isti covek koji proverava da li si platio parking bi trebalo da proveri i to. Ako si parkirao na takvom mestu a nisi stanar, dobijes kaznu. (Makar ovako funkcionise u Nemackoj)

Link to comment

Ako su stanari postavili taj znak, onda to nema nikakvu težinu.

 

Ako je "pravi" znak, onda verovatno ima.

skoro nigde to nije pravi znak, skarabudževina

 

pravi znak bi trebao da sadrži broj parking mesta, naziv firme ili broj tablica automobila za koje je parking medto rezervisano(i vreme)

Link to comment

Nisam videla te znake u Beogradu, ali

 

pravi znak bi trebao da sadrži broj parking mesta, naziv firme ili broj tablica automobila za koje je parking medto rezervisano(i vreme)

 

ne vidim zasto bi morao da izgleda tako. Tipicni znak ovde kaze da je od ponedeljka do petka u terminima 07-09 i 19-22 zabranjeno parkiranje, sem za stanare odredjene zone, navedene ulice ili sa dozvolom pod brojem. Ili da je u tim terminima iskljucivo za stanare a drugi moraju da plate i slicno. Nista vise od detalja, nikakav broj tablica.

 

220px-Eingeschr%C3%A4nkte_Haltverbot_mitBewohnerparken_klein.jpg0_big.jpg?v=1341780768000

 

 

 

Dajte sliku tih tabli u BGu?

Link to comment

skoro nigde to nije pravi znak, skarabudževina

 

pravi znak bi trebao da sadrži broj parking mesta, naziv firme ili broj tablica automobila za koje je parking medto rezervisano(i vreme)

 

 

+1

 

Tačno to. Ako je drugačije, obavestite me.

 

Stanari zgrade, koliko ja kapiram, mogu ograničavati parkiranje samo na površini koja pripada katastarskoj parceli zgrade. Ali to pre njih odradi vlasnik zgrade tako što proda parking mesta. Čuo sam da se sada i parking mesta uknjižavaju.

 

Doduše, meni je frka da se zezam sa tim "samo za stanare" samoproklamovanim parkinzima, bojim se da će me dočekati počupani brisači ili slično ako se parkiram.

 

 

@Zli: mislim da si to video nalepnice za zonsko parkiranje, ne znam doduše kako tačno izgledaju, ali svakako ne daju prioritet za korišćenje određenih parking mesta, nego samo pravo na jeftinije parkiranje u ulicama blizu stana.

Edited by Frile
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...