Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

c-max ili grand c-max? i jedan i drugi su manjih dimenzija od grand picassa, espacea, nove zafire. obicni c-max je manjih dimenzija od svih automobila koje si pobrojao :)

 

Ma grandovi idu svi u veću kategoriju, i knjima još Espace (tu sam ispalio lapsus, mislio sam na Scenic, a napisao Espace). Ali si me naterao sad da pogledam i uporedim stvarne dimenzije tih kola - C-Max, Zafira, C4 Picasso, Scenic... otprilike su svi iste širine i visine, jedino je Zafira C nešto duža, kod svih drugih je nekoliko cm manje ili više u odnosu na C-Max. Ali definitivno razlika nije tolika da se priča o različitom hendlingu na putu zbog dimenzija.

Link to comment

Ma grandovi idu svi u veću kategoriju, i knjima još Espace (tu sam ispalio lapsus, mislio sam na Scenic, a napisao Espace). Ali si me naterao sad da pogledam i uporedim stvarne dimenzije tih kola - C-Max, Zafira, C4 Picasso, Scenic... otprilike su svi iste širine i visine, jedino je Zafira C nešto duža, kod svih drugih je nekoliko cm manje ili više u odnosu na C-Max. Ali definitivno razlika nije tolika da se priča o različitom hendlingu na putu zbog dimenzija.

nije, u pravu si. ja sam mislio da poredis obicnog maxa sa grand picassom. kljuc je u tome sto to ford radi stvarno perfektno. jbg, zato je s-max ponajskuplji u klasi.
Link to comment

Jeep Renegade. Jel imao neko neka iskustva sa njim i kakvo vam je misljenje?

Ja sam ga rentao (Latitude verziju) prije 3 nedelje i prevezo oko 300 km. Nije me nipocemu impresionirao, dapace.  Negdje sam na forumu napisao kratak utisak o FIAT 500L kog sam isto rentao i koji je bio ubjedljivo najgori novi auto koji sam ikad vozio. E, taj Renegade koji mu je dvojajcani blizanac, ja malo bolji od njega.

 

Prvo. ne svidja mi se spoljni izgled, ali to je subjektivno. Unutrasnjost je malo ljepsa. ali mi se gepek dojmio dosta mali za auto te velicine. Motor neubjedljiv, ali je zato za razliku od 500L mjenjac dosta bolji. Doduse Renegade-a sam vozio uglavnom po ravnici, za razliku od 500L, ali ipak.

 

Ne znam da li zivis u Sj. Americi ili Evropi, ali ako si u Americi, ja mislim da su Honda CRV, Toyota RAV4 , a pogotova Mazda CX-5 bolji izbor.

Link to comment

Kad sam vec tu, da podjelim kratak utisak o novoj Nissan Maxim strava auto. Uzeo ga bio prekjuce i vozio dva dana, i stvarno bio odusevljen. Iako ne volim Japance preterano, a pogotovu taj novi ispresjecani dizajn koji fura Nissan, moram reci da je auto za te novce zvijer. Mozda ga jedino Mazda 6 sije u tom segmentu.

Link to comment

Lijepo auto.

 

Neverovatno je koliko pojedina dizajnerska rešenja brzo stare; kad je izašao Suziki Kizashi tamo neke 2009-2010 beše, meni je bio baš baš dobar, a danas nekako skroz običan. Dobro, prošlo je 7 godina, ali opet.

Link to comment

Šta mislite o novom 208 Pežou, nešto mi opasno zapao za oko, pa sam navalio kao, što uBosni kažu, ko gladan srat.

A nisam baš siguran koliko je sve to pametno

Neko zna nešto?

 

moj prijatelj kupio nov 308 pre par meseci, sa turbo benzincem

 

on je zadaovoljan, ja seo unutra, ama... nešto mi skučen, skučeniji nego ranije, a tom utisku doprinosi, čini mi se, taj novi dizajn kabine gde su spustili volan dole i iznad njega stavili komandnu tablu sa satovima (mesto da se, kao do sad i kao kod drugih, u nju gleda kroz volan)

 

pošto sam ja gabaritan, da izvineš, ko da na jajima držim volan. to mi je najveći minus, dalje se nisam ni udubljivao, mada, ja generalno volim pežo kao marku

Edited by banatjanin
Link to comment

Mzada CX-5 CD175 AWD AT Revolution TOP (crna koža)  129 / 175  6 brzina automatik  € 36,390

 

Honda CRV 1.6 i-DTEC 4WD H-CONNECT NAVI AT (Dizel) 39.890 €

 

Ovo su najskuplji modeli dizela, kako ideš prema dole, tu je negde razlika sve vreme...

 

Kod najjeftinijeg je Mzada jeftinija 2.000€...

 

Oprema je,ako sam dobro gledao, tu negde...

 

Nego, meni zapalo za oko, na polovnim automobilima, dve Mazde 6, 2 godine stare, top oprema, za oko 22K... Kad bih moju Corrolu utopio za 10K+, pa ubedio ženu, eeee... :(

Link to comment

Sestica ti je prevelika za isparkiravanje  :P

jeb' se... :fantom: Stvarno bi imao problem da je uparkiram u dvorište... :)

 

Inače, teram moj u pondeljak na peglanje...

 

@Ikar

 

Pa nove su 30k+ jbg,meni za auto oko 2 godine star i gubitak vrednosti od 30+ % nešto ne deluje loše... No,možda i grešim, ali ta 6 toliko dobra, da svaki put kad je vidim, izabalvim...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...