Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Leo Peruc - Noću pod kamenim mostom

Roman sastavljen od zbirke priča o starom Pragu i njegovoj jevrejskoj četvrti, priča koje se mogu čitati i zasebno, ali su sve povezane i tek kao celina dobijaju pravi smisao. Priče prožete magijom, jevrejskom mistikom, istorijskim ličnostima, tragičnim ljubavima, crnim humorom i ironičnim krajevima.

Oproštaj od sveta koji više ne postoji.

Link to comment
6 minutes ago, Pečorin said:

Leo Peruc - Noću pod kamenim mostom

Roman sastavljen od zbirke priča o starom Pragu i njegovoj jevrejskoj četvrti, priča koje se mogu čitati i zasebno, ali su sve povezane i tek kao celina dobijaju pravi smisao. Priče prožete magijom, jevrejskom mistikom, istorijskim ličnostima, tragičnim ljubavima, crnim humorom i ironičnim krajevima.

Oproštaj od sveta koji više ne postoji.

e ovo je preporuka

fala

Link to comment

Ma dobro je al mnogo ludo jbt. Treba mi vreme da se povratim posle citanja.

Isti takav utisak mi ostavila knjiga Bodiartist od Don de Lila bas bas uvrnuta. Preporucujem nju toplo ako neko hoce.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Uzeo napokon Švajcarski gambit, smor kako je napisana a interesantno istovremeno. Drže me likovi koji se uključuju, Hejdrih, Gebels.. ili dijalog švajcarskog bankara i njemačkog oficira između dva svjetska rata i sl.

Link to comment
Citam "Ljudi sa cetiri prsta" od Bulatovica i mucno mi je bas. I sam sam uvucen pa ne znam ni sta je san ni sta java ni sta su tripovi ni sta nisu.
'Trgovina ljudskim materijalom je najunosniji posao!'

Odlicna knjiga

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Link to comment
11 hours ago, Moća said:

Citam "Ljudi sa cetiri prsta" od Bulatovica i mucno mi je bas. I sam sam uvucen pa ne znam ni sta je san ni sta java ni sta su tripovi ni sta nisu.


Potraži onda i Peti prst, šteta je da ne pročitaš kad ti se već ova sviđa. Ta je o ljudima koji nisu ušli u roman Ljudi sa četiri prsta.

Link to comment
On 9/29/2017 at 4:35 PM, Timmy said:

Unapred prihvatam osudu i pljuvanje od PPP :)

 

Novi Vidojkovicev roman E bas vam hvala mi bas legao. Sama ideja je zanimljiva, ali su detalji odlicno odradjeni. Radnja se desava u ovo vreme u paralelnoj stvarnosti gde se SFRJ nije raspala, vec postala jaka drzava, ekonsmoski, vojno, sa odlicnim zdravstvom, skolstvom, sportom.. al da ne pisem dalje, mozda neko procita. Mislim, ja inace gotivim njegov rad, al ovo je nekako drugacije i ludje.

 

ja ne gotivim ali jeste brže jače i bolje od ranijih trtljanja pročito sam dok sam se mučio čekajući transfer nekakvih bitkoina

knjižurak je analogni brazzers za sjw ekipu kladim se u desnicu da je mp40ici u ravni sa god bless america samo ne sme da prizna da ne naruši tviter renome :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pol Oster- Proročka noć, prilično plitko, ali dobro razvija radnju romana priče u priči, format idealan za jutarnji prevoz. Verovatno ću zaboraviti ubrzo sve pročitano, ali mi je dala sugestiju za sledeću knjigu, jer sadrži njen citat koji sam već negde sretala u skraćenoj verziji.

 

Quote

"Bila su to najbolja vremena, bila su to najgora vremena, bilo je to vreme mudrosti, bilo je to vreme ludosti, bila je to epoha vere, bila je to epoha neverice, bilo je to doba Svetlosti, bilo je to doba Tame, bilo je to proleće puno nade, bila je to zima puna očaja, imali smo sve pre nas, imali smo ništa pred nama, svi smo išli direktno u Raj, svi smo išli direktno na drugu stranu."

Priča o dva grada- Čarls Dikens

Edited by halloween
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...