Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

I sta se desava ako ja ostanem zarobljen na Fiumicinu tog decembarskog dana kad budem presedao na avion za Bgd? Ako uopste dodjem do Fiumicina, naravno? Da li oni svejedno moraju da mi plate neko spavanje pored aerodroma ili ih to uopste ne dotice ako su u strajku? Smor.

Link to comment
I sta se desava ako ja ostanem zarobljen na Fiumicinu tog decembarskog dana kad budem presedao na avion za Bgd? Ako uopste dodjem do Fiumicina, naravno? Da li oni svejedno moraju da mi plate neko spavanje pored aerodroma ili ih to uopste ne dotice ako su u strajku? Smor.
Pa trebalo bi, pogotovo po EU pravilima bi trebalo da imas pravo na kompenzaciju. S druge strane, avio kompanija se samo obavezuje da te prebaci od A do B. A kako i u kom roku...
Link to comment
I sta se desava ako ja ostanem zarobljen na Fiumicinu tog decembarskog dana kad budem presedao na avion za Bgd? Ako uopste dodjem do Fiumicina, naravno? Da li oni svejedno moraju da mi plate neko spavanje pored aerodroma ili ih to uopste ne dotice ako su u strajku? Smor.
U Italiji bi se to otprilike reklo: CAZZI TUOI! :lol: Što bi otprilike bilo, ko te j............Ako je problem do avio-kompanije, onda su dužni da ti obezbede noćenje. Ali, ako se desi da je problem u tome što zemaljsko osoblje štrajkuje, onda................hm.......si kao onaj lik iz Terminal-a.
Link to comment
U Italiji bi se to otprilike reklo: CAZZI TUOI! :lol: što bi otprilike bilo, ko te j............Ako je problem do avio-kompanije, onda su dužni da ti obezbede noćenje. Ali, ako se desi da je problem u tome što zemaljsko osoblje štrajkuje, onda................hm.......si kao onaj lik iz Terminal-a.
To se meni otprilike desilo pre neku godinu na DXB (Dubai), posto sam isao za AUS na zed fare, dok sam leteo ka DXB moj let na EK za MEL se napunio i kada sam stigao nije bilo sanse da udjem. Onda su me slali do imigracionog, pa do policije, pa na pasosku, vrteli me arapi par sati, posto nece da mi daju tranzitnu vizu zbog zed karte, tako da sam morao da cucim na terminalu dosta dugo. Na kraju sam se nekako vratio za BEG...
Link to comment
nisi ni otisao u MEL?
Na zalost nisam, vec sam u Bg-u kupio punu kartu, ma uzas. Veliki je problem otici na zed u Australiju, malo kompanija leti, malo slobodnih mesta. U maju kada sam se vracao sa QF via FRA jedva smo supruga i ja usli u SYD-u, trcali smo na gate, bukvalno. To je jos kao neki low season, zamisli koja je verovatnoca uci u decembru, januaru...
Link to comment
U Italiji bi se to otprilike reklo: CAZZI TUOI! :lol: što bi otprilike bilo, ko te j............Ako je problem do avio-kompanije, onda su dužni da ti obezbede noćenje. Ali, ako se desi da je problem u tome što zemaljsko osoblje štrajkuje, onda................hm.......si kao onaj lik iz Terminal-a.
Trebalo bi da aviokompanija snosi troškove noćenja, prevoza i klope, ako je greška do nje (recimo pokvaren avion, pa se čeka drugi). Ako štrajkuje aerodromsko osoblje aviokompanija nema obaveza i stvar je dobre volje kolko će se otvoriti...Isto važi i u slučaju nevremena, mada je osnovni red da za divertovani let, obezbede autobuski prevoz do odredišta...Mada nema pravila... Onomad su u Lenjingradu/Petrovgradu putnici proveli 30tak sati u skučenom aerodromskom prostoru u Lenjingradu i išli po sendviče i na pišanje na revers ceduljice, dok su moje kolege stigle iz BGD (sa presedanjima) i osposobile avion... Kada ima dobre volje ni vize nisu problem... Ali obično nema...Jednom sam vodio sitnu decu kod babe i dede, a avion zbog oluje sleti u Podgoricu, umesto u Tivat... Pošto je bilo samo 15 putnika, a većina se odmah snašla za prevoz, JAT je bolela zadnjica da obezbedi prevoz za nas 5-6 do Tivta... To što sam ja kolega nije imalo nikakve veze i to što sam im spominjao i majku i oca potpuno je bilo nevažno i bio sam iskuliran... Edited by dare...
Link to comment
  • 1 month later...

Posto sam ja na ovom topicu poprilicno dramio oko moje povratne Alitalia karte, samo da prijavim da je iskoriscena bez vecih problema. Kofer pak jos uvek nije stigao, bleji negde u Rimu.

Link to comment

Eto mene sutra London-Hongkong-Melburn dragim mi Kvantasom.Kad se karta pazarila, povratak se uglavio za 3. januar iz Sidneja preko Bangkoka i to sad pada nedelja pre izbora koji ce se odrzati 11. januara.Sve se nadam da necu ostati zaglavljena kod brace Tajlandjana na neodredjeno ako krene neki rshum.Mada, poucena srBskim iskustvima iz 90-tih, revolucija obicno bukne NAKON izbora.

Link to comment

Ja sutra uvece krecem od kuce, letovi pocinju u cetvrtak.Od tada pa u narednih 10 dana bice:LHR-BOS-YYZ; YYZ-JFK-LHR; LHR-ZRH-BEG; BEG-ZRH-BHX :)nova iskustva bice BOS i YYZ; American Airlines i American Eagle; Dayrooms [hotel] na ZRH.A ovo podvuceno u nekih 26 sati oko Nove Godine.Javljam kako je sve proslo kad se vratim :)

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...