Jump to content
IGNORED

ptice u kuci


JozoMujica

Recommended Posts

Nisam ih kupio, nego udomio, uzeo od ljudi koji su hteli da ih puste (što one ne bi preživele) jer su se predomislili kada su ukapirali koliko đubre oko kaveza prave.
To je vec druga stvar, ucinio si najbolje sto si mogao u situaciji kojoj nisi doprineo.
Link to comment
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    11

  • Agni

    11

  • ivy

    10

  • atajlo

    8

Top Posters In This Topic

Jeste, isto je drzati macku u dvoristu, koja lunja po okolini kad pozeli i vrati se zato sto hoce, i pticu u kavezu. Nadam se da samo neces da uvidis razliku izmedju dobrovoljnog suzivota i zatocenistva, jer bi alternativna mogucnost bila zabrinjavajuca.
a šta ćemo sa mačkama koje ne izlaze napolje? Šta ćemo sa ribama? Nego, pade mi na pamet ideja, ponukana vašom brigom, možda bi trebalo da pokrenemo inicijativo da se istrebe sve životinje mesožderi, da ne kažem grabljivice, da bi one druge mogle da žive? Šta mislite o ideji?
Link to comment
a zbog cega ne bi prezivela napolju?
Nisam 100% siguran, ali mislim da ptica kojoj odgovara temperatura od 5-30 °C, tipicna za njenu postojbinu, ne bi prezivela zimu u Srbiji. Nalazenje hrane, posebno zimi, bi takodje predstavljalo problem. Na kraju, za drustvenu pticu mozda je cak manje stresno da bude u drustvu coveka nego potpuno sama napolju.
Link to comment
a šta ćemo sa mačkama koje ne izlaze napolje? Šta ćemo sa ribama? Nego, pade mi na pamet ideja, ponukana vašom brigom, možda bi trebalo da pokrenemo inicijativo da se istrebe sve životinje mesožderi, da ne kažem grabljivice, da bi one druge mogle da žive? Šta mislite o ideji?
Mislim da je ideja da bi mesozderi trebalo da se ponasaju poput ljudi i ne diraju druge zivotinje podjednako budalasta kao ideja da bi ljudi trebalo da se ponasaju kao divlje zveri.
Link to comment
I biljke moliću, i biljke da se vrate u prirodno stanište. Sanseveriji nije mesto u saksiji.
Ljudi koji porede zivotinje kao sto su macke i ptice sa biljkama - bicima bez svesti -, sto znaci da se prema njima odnose kao prema stvarima, ukrasnim komadima namestaja, svakako ne bi trebalo da drze iste.
Link to comment
I biljke moliću, i biljke da se vrate u prirodno stanište. Sanseveriji nije mesto u saksiji.
Ljudi koji porede zivotinje kao sto su macke i ptice sa biljkama - bicima bez svesti -, sto znaci da se prema njima odnose kao prema stvarima, ukrasnim komadima namestaja, svakako ne bi trebalo da drze iste.
Šta ste smrkili kao na parastosu. Zezam se.Spopali ste Gotivca kao da je krivac za sve ptice što čame po kavezima i lete po stanovima.
Link to comment
a nisi mi odgovorio šta ćemo sa mačkama koje ne izlaze vani? I da li smeju da se drže ptice koje ne lete? Zašto udomljavati životinje ako im je napolju bolje?
Nemam odgovor na pitanje o macki, a takodje nemam nameru da nekom zabranjujem da radi drugacije, mogu da ti kazem samo da ne bih kupio macku ako ne bi postojala mogucnost da joj obezbedim uslovne za pristojan maceci zivot, sto ukljucuje i izlazenje vani. Za ptice koje ne lete takodje nemam definivan odgovor, ali ako nameravas da kupis noja ili pingvina za stan, moj savet bi bio da jos jedared razmislis.
Šta ste smrkili kao na parastosu. Zezam se.
Jbg, nisam ukapirao (valjda zato sto ljudi koji brane los tretman zivotinja imaju obicaj, kad im nestane argumenata, da potegnu paralelu sa biljkama, tipa "salata = ubistvo").
Link to comment
... ne bih kupio macku ako ne bi postojala mogucnost da joj obezbedim uslovne za pristojan maceci zivot, sto ukljucuje i izlazenje vani.
a jesi li razmišljao o tome da ulične mačke žive oko 2 godine, dok one koje ne izlaze iz kuće dožive i 20 godina?
Link to comment

Tačno. Mačke nisu adaptirane za život u urbanim sredinama, čak ni u poluurbanim. One su divlje životinje sa kojima delimo habitat, na njihovu štetu. Ulične mačke uglavnom žive neprijatnim i kratkim životom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...