Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Carlsen izgubio na vreme iako je bio pred pobedom protiv Topalova (+22 prema stockfish-u) tako sto nije obratio paznju na pravila kada se dodaje "increment" a kada ne pa je pustio vreme da mu istekne do kraja :isuse:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Carlsen odbranio svetsku titulu u rapid sahu :misko:

Upravo se zavrsio prvi dan blitz-a gde posle 10 kola vodi MVL sa 9.5/11 (izgubio je jedino od Carlsena) ,Carlsen 9/11.

Sutra od 14h krece nastavak,poslednjih 10 kola.

Steta sto Nakamura ne igra(jutros je pobedio na turnuri u Las Vegasu i uzeo 100000$),jbmti Fide kada ne mozde da uskladi kalendar takmicenja.

Nemci podbacili sa organizacijom,prosle godine u Dubai-u bilo mnogo bolje .Prvo VW skandal,sada ovo  :thumbdown:

Edited by Zavrzan
Link to comment
  • 1 month later...

Нико не пријављује да је одржано тимско ЕП у Рејкјавику, мислим да смо могли и боље од 14 места, мада смо најбољи од СФРј екипе, а као занимљивост, учествовало Косово са звездицом

 

http://etcc2015.com/open-section/

 

Карлсен био са Норвежанима али се није прославио са тимом, остатак је далеко од њега. Прва три Русија, Јерменија и Мађари. Азери са јаким тимом разочарали.

 

Код жена на 14 месту

 

http://etcc2015.com/women-section/

Edited by Korki
Link to comment
  • 1 month later...

Bilo bi lepo imati para, pa malo skoknuti na Tata Stil turnir, poznatiji nam kao Vajk an Ze. Pošto za većinu od nas to ipak nije slučaj, preostaje da gledamo partije šahovskih asova preko Interneta.

 

Karlsen je dao meni prilično razočaravajuću izjavu, tražeći da se prekine tradicija mečeva za svetskog prvaka u šahu. Ranije su se igrali ciklusi od tri godine, na kojima su viđene neke od najboljih stvari u istoriji šaha, sada je to pomereno na dve godine (plus postoji Svetski kup, gde se takođe može zaraditi dobra lova), no njemu izgleda ni to nije dovoljno para, nego bi hteo da se šampionat sveta igra svake godine po kup sistemu?! Zaista mislim da šahu nisu potrebni šampioni tipa Kasimdžanova, Halifmana i Ponomarjova (kakvi su dobijani kad je Iljumžinov pokušao taj eksperiment), pa se iskreno nadam da od te priče, makar Karlsen imao uticaj kao šampion, neće biti ništa.

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Drama u finisu turnira kandidata. Karjakin i Karuana poravnati na vrhu posle pretposlednjeg kola, a susrecu se u danasnjem, poslednjem. Karjakin je beli, a remi mu najverovatnije donosi prvo mesto zbog idiotskog taj brejk kriterijuma u vidu veceg broja pobeda. Jedina sansa za Karuanu u slucaju remija je da Anand dobije Svidlera kao crni i udje u krug s njima dvojicom, kada bi Karuana imao prednost zbog najboljeg rezultata u tom krugu. Medjutim, buduci da Anand nikako ne moze biti prvi, nije realno ocekivati da se cima da dobije kao crni samo da bi ucinio uslugu Karuani. Prema tome, sva je prilika da Karuana ima pred sobom must-win partiju kao crni, sto znaci da predstoji ludilo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ma to i mislim, bice zanimljiva partija. A Karjakinov rezultat je za mene laika veliko iznenadjenje, jer mi je uvek bio neupadljiv i neharizmatican lik. I nekako mislim da bi Karuana mogao napraviti vise stete Karlsenu, i od Karjakina i od svih ostalih kandidata.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...