Jump to content
IGNORED

Brica/berberin u Beogradu


yolo

Recommended Posts

Ako koga zanima, imate i jednog preko puta glavne autobuske stanice, u Karađorđevoj, zdesne strane malo pre Ekonomskog fakulteta. Doduše, nisam mu nikada izašao pod crtu.

Link to comment
Izgleda da je tebi divno sve čega nema u Beogradu. :lol: Ima u Bugarskoj, što tamo ne odseli?
jesi se ti to sad bacio na stalkerisanje? moj cale je isao kod brice. kako nema? videla sam jedan salon ove zime negde na dorcolu. beograd je nekada ziveo i uzivao u zanatskim radnjama. to je bio deo kulture (ne samo u bg). odusevih se kada sam videla da u sarajevskoj jos postoji radnja gde se prave rezanci.
Link to comment
Err, pa stvar je u tome što su neki zanati nestali ili su pred istrebljenjem zato što ih je sahranila jeftina konfekcija ili razvoj tehnologije (setimo se bojadisanja fotografija...), a berberski zanat je jedan od onih koji na neizmenjen način i bez prave konkurencije (žilet, ma kako dobar bio, i dalje drži smotani i tek probuđeni čovek, da ne govorim o dodatnom uživanju u masaži lica i profesionalnom apliciranju raznih preparata...) pruža jednu neophodnu uslugu.
otuzna srednje-dobna reminiscencija. produzi dalje.
Link to comment
otuzna srednje-dobna reminiscencija. produzi dalje.
not really. ja ovde zastupam interese srednjedobnih, ali mi u berberizam ne diraj, ujedam za ruku! elektricni aparat za brijanje nikome dobra doneo nije, ni ono plasticno gilette govno;)
Link to comment
otuzna srednje-dobna reminiscencija. produzi dalje.
imam 34 godine, prvi put bio kod brice u 31. godini, i to u Egiptu. Totalni promasaj, dakle. P. S. Super pises na antropologiji.
Link to comment
pisanije je bilo impregnirano asuptilnom notom (ne)patvorene nostalgije. u svakom slucaju, my bad.ed.: m
haha, ja i nostalgija :) :operisan od toga:ma brijanje kod brice je naprosto prijatna aktivnost, osecas se preporodjeno nakon toga. ne zanima me "ono nase sto nekad bejase", jedino mi je zao sto je bataljen zanat koji i danas ima svrhu jednako kao i 1920. i 1960. godine.Ne znam zasto imas potrebu da ides djonom, pametan si lik.
Link to comment
  • 2 years later...

I, gazzo, si bio ti na tom brijanju? 'Ajd, malko reaktiviraj temu, pošto sam nov u vašem gradu, pa da me uputite (i na brijanje i na šišanje)...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...