Jump to content
IGNORED

Jogurt, pice nase mladosti(tm)


TBoneSteak

Recommended Posts

Gde ima da se kupe Granice ili Sabacki ABT? Ne vidjam ih u okolnim prodavnicama koje obilazim.
Za Granice: Na pijaci u bloku 44, pekara Tijana (ima ih na dva mesta) i u onoj mini prodavnici mlečnih proizvoda koja se naslanja na novinarnicu.
Link to comment
  • 1 month later...

napokon nađoh tečni jogurt bez dodatog skroba, želatina i ostalih upotpunjivača teksture.edit: jedina [mala] mana mu je što ima samo 1% mlečne masti, bio bi bolji da je malo masniji.yog_32oz_pln_pdp_01.png

Edited by mei
Link to comment
  • 8 months later...
  • 4 years later...

Ha, znao sam! Kakav bi ovo forum bio da nema temu o jogurtu. E pa drugari, nakon pauze od pet godina jogurte na sunce, da vidimo kakva je situacija u zemlji i inostranstvu.

 

Pisao sam već na drugoj temi pre par meseci, ovde u Ozilendu ima da se kupi u supermarketima buttermilk, piće slično jogurtu moje mladosti.

 

048703.jpg.e5d1a6510db88fad4dc2376bc4536f59.jpg

 

No, brzo po dolasku sam otkrio da lokalna mlekara pravi fantastičan kefir (realno samo malčice pojačana verzija srpskog jogurta), posle čega je buttermilk brzo pao u zaborav, a u frižideru uvek jedan otvoren kefir i nekoliko u pripravnosti.

 

20180510001.jpg.19b7b9d702119850d970d5b1f7b43dcf.jpg

 

Link to comment

Kod nas isto buttermilk kao zamena za jogurt, onda Balkan jogurt koji je realno kiselo mleko. Ima kefira raznih vrsta ali su poskupi.

Probacu da nabavim kefir bakteriju/gljivicu, sta li je vec :D ali znam da ima da se nadje

Link to comment

moj kum to našao i pravi kući kefir. nako, nisam ljubitelj, al moram priznati da je ukusniji od onog, msm dukatovog. 

 

kad sam se smucao po ataturku probao sam ayran i raspametio se. ovde ga nema pa trpim

🙁

Link to comment

jbt, ajran je razblazen jogurt sa malo soli, to i ti znas skuvati.

kefir sam par puta probao, i nesto mi se nije svideo, buttermilk nisam imo muda da probam.

Link to comment
10 minutes ago, ToniAdams said:

jbt, ajran je razblazen jogurt sa malo soli, to i ti znas skuvati.

kefir sam par puta probao, i nesto mi se nije svideo, buttermilk nisam imo muda da probam.

 

+1 za razblazen posoljeni jogurt. Kul mi je da ga probam u Istanbulu ili negde preko kod brace arapa ali nema sanse da bi mogao da udje u redovnu konzumaciju umesto jogurta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...