Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Nisi ti to baš najbolje shvatio. To za polaganje usmenog dela ispita licem u lice s profesorom. Bilo je toga na sigurno 7-8 ispita, moguce i cijelih 10 (ne računajući jezike i sociologije).

Što se Caje tiče - ja sam kod njega položila iz 2. puta i pamtim ga kao jednog od blažih profesora.

 

Cijenim da si neki mašinac čim tako pišeš, lol.

Nisam mašinac nego sam sa "vise skole" (drugi sprat), ali mi je rodjena/nladja sestra zavrsila ETFa tako da znam manje-vise sve vashe naj-naj-mracnije™ tajne...  :fantom: 

Cak sam i postdiplomske upisao (hence razgvor sa Srbijankom) al' sam resio da je pametnije da begam nego da zavrsavam post-ETF (a samo da bi ima spreman odgovr na ovakva pitanja)  :s_c: 

btw - "7-8 ispita" na 5 godina studiranja? cirka znaci 20% tops od ukupnog broja ispita?? i zasto mislis da se o rahmetli Caji jos pricaju takve price?? 

Link to comment

ja sam caju polagala sve pismeno, nisam sigurna da uopshte znam kako je izgledao chovek. i nisam najebala kod caje nego kod trajka iz automatike. svako ima de ce da pogine, nije bash univerzalna karma eteefovska ^_^

To ili je bilo na smeru gde je Cajin predmet bio periferan (??) ili je i njemu s godinama dosadilo da se bakce pa je opismenio™ i usmeni deo ispita - k'o sav #normalniji svet... Ono - priznajem - tada jos nisu uveli "multiple choice" pitanja na ispitu, ne?

Ili mozda jesu??

Link to comment

zato shto su ljudi bili tu i tamo autistichni, chesto teshke pijandure, ali vrlo retko bash toliko nekontrolabilni i neodgovrni. chovek se za zivota jedva potrudio da napishe ljudsku knjigu, a i ta koju je napisao bila je kilava kao da su je svrake pisale. a tada bash neshto nije bilo pedeefa na svakom koraku... valjda je zato optuzivao zenu da mu je ona pravila greshke :d. odsustvo literature, sumanuta predavanja, skandalozni asistenti, losh glas s kolena na koleno, to je u je u jednom momentu dovelo do toga da se ljudi vishe plashe nego shto se prihvataju posla i izlaze da bi padali i padaju da bi opet izashli, ono neshto tipa dvadeset treca sreca, kad se vec izgubi kompas naveliko...

 

ona chuvena jednchina sa greshkom, za struju drifta beshe. pa ti vidi, ocesh sa greshkom da je uchish ili bez :lolol:

 

 

edip@idemo. batice, tvoja mladja sestra je izgleda starija od tebe :d. osim smera eletronika, caja je manje vishe vecini bio sporedan. ako i ne, moralo je da se uchi ponovo, kako treba, ono shto treba, to se i deshavalo manje vishe. abc pitanja ne znam da imaju, mozda sad na bolonji... opshti predmet, realno vazan, urnisan do apsurda. ne znam kako je sad i koji od onih podrumdzija ga sad drzi. mislim da je iz 2 semestra.

 

zdruge strane, dobrocudne legende, kao mika markovic (fizika 1 i kvantna) umirale su na brzaka...

Edited by gospa buba
Link to comment

btw - "7-8 ispita" na 5 godina studiranja? cirka znaci 20% tops od ukupnog broja ispita?? i zasto mislis da se o rahmetli Caji jos pricaju takve price?? 

ja sam ukupno imala 39 ispita. ako oduzmeš sociologiju, ekonomiju, 2 engleska jezika i odbranu i zaštitu - ostaje 34 ispita koji su u vezi struke. nije malo 8 ispita na to. da ne govorim o tome da su mi ti ispiti u kojima se usmeno odgovaralo lakše padali, i dobijala sam po pravilu 10. a daleko sam od ETF genija, odnosno prosek ocena mi je nešto iznad 8.

 

što se caje tiče - nemam pojma otkud fama, mogu samo da prenesem svoje iskustvo. ja sam imala elektroniku I i elektroniku II. ovu prvu sam polagala 2x (i to za mrvu nisam prošla prvi put, ne zbog cajinih ocena), a elektroniku II sam položila iz odmah.

meni je elektronika bila jako teška, taman onoliko koliko mi je teorija kola bila divna i jednostavna.

prvo - knjiga mi je bila nerazumljiva, a drugo - uvodila je novi koncept razmišljanja, meni u dotadašnjem školovanju nepoznat. ja sam bila dete matematičke gimnazije, nisam došla iz npr. tesle, pa su mi sva ona zanemarivanja, sad vako sad onako, bila čist udar na mozak.

krvavo i dugo sam učila, dok nisam razumela na kraju (i uz pomoć strane literature, moram da priznam).

Link to comment

Caju sam uspeo formalno da promasim. Otisao je u penziju taman kad je meni elektronika dosla na red. Izadjem na ispit kod Prokina, njegovog naslednika i dobijem 9, a nekoliko meseci posle toga Caja lezao u bolnici u istoj sobi sa mojim dedom na susednom krevetu i kad sam dolazio dedi u posetu javim se i Caji, kazem mu da sam student ETFa, pa me pitao kako mi ide studiranje i kad smo dosli do toga da sam polozio elektroniku krenuo da me ispituje. Na kraju mi je rekao da sam dobro naucio.

Link to comment

ona chuvena jednchina sa greshkom, za struju drifta beshe. pa ti vidi, ocesh sa greshkom da je uchish ili bez :lolol:

....

zdruge strane, dobrocudne legende, kao mika markovic (fizika 1 i kvantna) umirale su na brzaka...

gde se toga seti, dadadada, ona greška u knjizi :D

 

mika marković je bio legenda. još uvek imam svesku njegovih predavanja sa fizike 1. ta je sveska nakopirana onoliko diljem etf-a.

 

@oboje - nije caja nikom bio sporedan (osim što ga energetičari nisu imali) - ceo odsek elektronike je na 2. godini polagao ispit iste težine i obima predavanja (koji je posle izdeljen na elektroniku I i elektroniku II).

Link to comment

gde se toga seti, dadadada, ona greška u knjizi :D

 

mika marković je bio legenda. još uvek imam svesku njegovih predavanja sa fizike 1. ta je sveska nakopirana onoliko diljem etf-a.

 

@oboje - nije caja nikom bio sporedan (osim što ga energetičari nisu imali) - ceo odsek elektronike je na 2. godini polagao ispit iste težine i obima predavanja (koji je posle izdeljen na elektroniku I i elektroniku II).

mozda imash moju svesku :blush:

 

kako neb zapamtila struju drifta, posle smo je ljucki izveli na 3 druga predmeta. al on nije mogao nikako <_<

Link to comment

mozda imash moju svesku :blush:

c. svoju svojcatu, mojim perom pisanu... :heart:

al nikad nisam uspela da nabavim čestite beleške mikine kvantne mehanike, koju nisam imala prilike da slušam kod njega. i to mi je jako žao.

Link to comment

c. svoju svojcatu, mojim perom pisanu... :heart:

al nikad nisam uspela da nabavim čestite beleške mikine kvantne mehanike, koju nisam imala prilike da slušam kod njega. i to mi je jako žao.

ja sam slushala kod njega a polagala kod ikonica. zbogradi umiranja izmedju :(

 

njegova kvatna je bila charobna, jedan od retkih trenutaka kad poverujesh da ti je sve jasno :d

Edited by gospa buba
Link to comment

To ili je bilo na smeru gde je Cajin predmet bio periferan (??) ili je i njemu s godinama dosadilo da se bakce pa je opismenio™ i usmeni deo ispita - k'o sav #normalniji svet... Ono - priznajem - tada jos nisu uveli "multiple choice" pitanja na ispitu, ne?

Ili mozda jesu??

Proble sa rahmetli  Cajom je bio problem sa njim kao profesorom  i čovekom ne sa elektronikom ko takvom, prosto čovek je umeo da se na usmenom ponaša   krajnje nekontrolisano , zavisno od spoljnih i njegovih unutrašnjih  stanja. Plus on je jedan od gorih predavača sa tog faksa, tj nikakav predavač, knjigu je napisao na kraju moje druge godine od obećanja da je izda na kraju prvog semestra lupio nam je rukopis u kupusu u maju. Kojeko je do tada od najpametnijih imao engleskom Milmana i naučio, mi gluplji smo čakali da bi ustanovili recimo u septembru da je samo neuspešno preveo tog milmana koga smo krali po sajmu knjiga i kopirali ko tajne biblijske spise. Ok je bio ako odeš kod njega i kažeš da ti nije jasno, spreman da objašnjava  pa ko skapira skapira, znam ljude koji  su ga redovno posećivali za konsultacije.

Ja sam izgubila godinu , usmeni u septembru, čekala sam svoj red od 8 ujutru, u pola 8 uveče je nama  četvoro poslednjih prvo rekao ajd vi sutra a onda se predomislio i pomislio ma ko vas šiša sutra hoću slobodan dan , postavio nam je po pitanje , svako od nas je napravio po banalnu grešku crtajući neku šemu na tabli, ja bukvalno nisam videla na oči od umora i gladi , izmaknite se koleginice i pogledajte , sidjem  sa onog stepenika pored table, pogledam odozdo, vidim greški i djipim da ispravim a on me zaustavi sa previše ste se odmakli vidimo se u sledećem roku :D Svo četvoro nas obori za 15 minuta i ajd ćao.

Položila sam u januaru usmeni pismeno Caja bio u Americi, dešavalo s e i to :D al kasno bilo za uslov

od 39 ispita  više od 10 je imalo usmeni pismeni u mom školovanju , i dan danas pamtim polaganje kod gosn Lukatele i crtanje šeme nekog modela digitalne centrale preko 2 table dok profesor proverava gledajući u šemu na papiru :D

 

 

Nego, PLP  - je l' beshe Laban bio Olgin (prvi) muz??

Jes, ako mislimo na istu

Link to comment

Ja se jedino secam nekakve greske iz zbirke zadatak iz matematike (1?) - i to bas u zadatku koji je marljivi asistent resio da stavi medju ispitne zadatke u junu ili septembru. Posto je na tome (pismenom) delu ispita bilo resava™ - neka drugarica moje (mladje??) sestre je prepisala netacno (aka sa greshkom) resenje i - naravno - uz sve ostale greshke - za malo pala. Nije bila lenja pa je otisla da se zali pa je - brate, ovo ni ja nisam verovao kad sam onda cuo - uspela da ubedi i asistenta i profesora da je naucila napamet™ sa sve greshkom. Oni je p(rip)uste na usmeni (sitno pismo pishe, nista face-2-face) deo na kome je ona, naravno, izbriljira™ uz najboljoj tradiciji resavske™ skole... 

 

To je predavao neki moravski ( "rezultati ispita ce da izadju cim se svane" ) lik koji je odgovarao gospa bubinom opisu samo delimicno - nije bio autistican ( "kod nas to nema" ) al' je zato nadoknjadjivao na "pijandura" strani za dva autisticna. Ne secam se imena al' bi ga prepozn'o po naglasku... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...