Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    519

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

dobro, onda sam ja glup, jer mi se cini da je na crtezu naveden kao jedan od slojeva koji cine  ovaj viseslojni zid objekta

 

edit a glup sam i sto izgleda jedini vidim da je na tom zidu ucrtan i prozor

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

to ima veze sa izolacijom fasade ne sa prozorima.

nisam stručnjak, nisam arhitekta ali je iz crteža jasno da je to zid preko koga ide terpapir i fasadna obloga

zanimljivo je da na istom crtezu, gde su nabrojani elementi u krovu ( pored crepa, hidroizolacije, stafli, staklene vune i brodskog poda na plafonu ) postoji  element nazvan ''slepi plafon''

 

sad ako su u zidu izostavljene u nabrajanju daske koje su ukucane na stubove konstrukcije a na plafonu izostavljene u nabrajanju daske kojima je podascan krov, a naveden je element slepi zid i slepi plafon, ispada da su tako nazvali dascani sloj i na zidu i na plafonu

 

nasao sam na netu objasnjenje ovog tipa gradnje i oni  sloj sa spoljne strane stubova koji ih vezuje i ucvrscuje zovu oplata a na njega dodaju sloj pod nazivom obloga 

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

sta bi preporucili, norveski radijator ili inverter klimu? sta je isplatljivije? treba za selo, za jednu prostoriju, dnevnu sobu, dakle ne bi radilo nonstop, vise sluzi da se uvece bude tu i prenoci, nista preko dana...kuca ima solidnu izolaciju

Link to comment

sta bi preporucili, norveski radijator ili inverter klimu? sta je isplatljivije? treba za selo, za jednu prostoriju, dnevnu sobu, dakle ne bi radilo nonstop, vise sluzi da se uvece bude tu i prenoci, nista preko dana...kuca ima solidnu izolaciju

 

 

Норвешки радијатор наравно ако је у питању само грејање.

И још један савет погледај на сајту боша имају и они норвешке радијаторе дупло јефитнији од ровекса.

Link to comment

inverter klima je 2-5 puta jeftinija za eksploataciju, a zbog zona potrošnje možda i više. Jedino što duva pa je kod radijatora malo bolji osećaj u prostoru.

Inače je "norveški" radijtor obična grejalica bez ventilatora, sa malo boljim termostatom. Njegova efikasnost (odnos utrosene i predate energije) nikada ne može da bude preko 1, dok je klima toplotna pumpa, i ona moze da preda nekoliko puta više toplote nego što potroši struje.

Link to comment

Hvaljeni neka su Ebay majstori. Poslase deo nazad, ugradjen iiiii ... lampice svetle. Masina je cak ispravno dijagonstifikovala da nema vode. Jer izgleda da vise ne radi slavina :isuse: . Pocinjem da mislim da me neko zajebava. Skinuo sam crevo i stvarno ne ide voda vise. Rezime: prvo je elektronika crkla sama od sebe, pa je slavina crkla sama od sebe. Popizd.

 

Zaboravih update... slavina zamenjena i masina konacno radi.

 

ceh

 

dijagnoza 26e

popravka elektronike 35e

postarina 5e

slavina no-idea

----------------------

oko 75e

 

usteda za novu masinu znacajna. manje djubreta i zastita zivotne sredine... neprocenjivo  -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...