Jump to content
IGNORED

Jel ima sitno?


Time Crisis

Recommended Posts

Ovo mi se u poslednje vreme toliko često dešava, da već postaje za onu doom temu. U prodavnici kad nešto treba da platim (npr. 150-200-250 dinara račun) i izvadim 1000 dinara, odmah se uhvate za glavu, "jaooo, jel nemate nešto sitno, ja nemam da vratim". I to ne u nekom ćumezu na vrhu planine, već obične, relativno prometne prodavnice na glavnoj ulici. Tih hiljadu dinara nije ni 10e, koliko je problem imati sitno ili da NBS naštampa 50 i 100 dinara u dovoljnoj količini? Jedino u najvećim supermarketima/hipermarketima uredno vraćaju, mada i tamo znaju da pitaju za sitnije. Kako je kod vas? :)

Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    9

  • Pontijak

    5

  • JozoMujica

    4

  • Time Crisis

    4

Jeste, ali uglavnom van hipermarketa i većih prodavnica ne radi.

Ovde sad otišli u drugu krajnost. Od 1. januara čak i majstori koji dolaze da popravljaju nešto po kućama moraju da imaju POS, i da primaju kartice. Ja se skoro pa i ne sećam kad sam nešto platio kešom, osim jako sitnih stvari kao novine.

Link to comment

Jeste, ali uglavnom van hipermarketa i većih prodavnica ne radi.

 

Manje prodavnice nemaju terminale ? Meni se čini da ovde po beogradu skoro svi imaju , od skora i neki taksisti imaju

Link to comment

Plastika je resenje...

 

Istina, ali npr. ranije dok sam ponekad išao s drugarom do Mađarske, ne sećam se da je ikad bilo problema s kusurom, vraćali su najnormalnije sve do zadnje forinte ili šta je već bila najmanja kovanica.

Link to comment

Istina, ali npr. ranije dok sam ponekad išao s drugarom do Mađarske, ne sećam se da je ikad bilo problema s kusurom, vraćali su najnormalnije sve do zadnje forinte ili šta je već bila najmanja kovanica.

 

Pa i ovde vracaju do poslednjeg penija, ali ja to predlozih za tamo gde to ne rade...

Link to comment

Pa i ovde vracaju do poslednjeg penija, ali ja to predlozih za tamo gde to ne rade...

 

Pa to, nezamislivo bi mi bilo da negde u Evropi dam 10e i da me teraju da idem okolo i da razmenjujem. Ok je za rešenje, više me fascinira da je to ovde večiti problem. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

ja sam otvoren za sve varijante, sem praska za pecivo.

e bolje me ubi nego sto mi uvaljujes prasak za pecivo.

Tebe po izgledu procene i ponude prasak za pecivo. :D Edited by Eraserhead
Link to comment

Konsultant za kusur [emoji38]

Agencija :fantom:

 

Nisam im ja kriv sto im vocni jogurt kosta 71 dinar i 34 pare.

Jebala ih kalkulacija.

Edited by garcia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...