Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

pa evo ja na primer...otkad sam se preselila u LA alergicna sam na palmino ulje...kako je to moguce kada palmi ima i hn a tamo nisam na njih alergicna?

dok se nisam preselila ovde nisam bila alergicna ni na sta (osim zime).

 

a neka riba mi je rekla da se posle 6-7 godina telo adaptira na sredinu i prestane da bude alergicno. volela bih da je to istina. volela bih da znam da postoji neki fazon kako mogu svoje autoimune celije da izdresiram da ne budu vise alergicne.

Link to comment

pa ne moras oduvek da budes alergican na nesto, mozes postati vremenom alergican.

a ta prica o adaptaciji je bulsit.  verujem da ta riba nije lekar.

moze se desiti da posle nekog vremena ne budes vise alergican na nesto (moj brat na konzervanse npr.) ali nema tu bas pravila i nema veze sa adaptacijom.

Link to comment

ma nista nije radio.

nije jeo kao mali gomilu stvari jer bi dobijao gusenja, a onda je vremenom projeo. jedared probao, i sve bilo ok.

nema objasnjenja. tj. sigurno ima, ali ga nismo dokucili.

Link to comment
  • 6 months later...
  • 6 years later...

Ubija ova sad, ne znam šta je konkretni alergen, nisam ni ispitivala. Pretpostavljam, maca od platana. Posle ove kiše, ipak je malo bolje.

Link to comment
31 minutes ago, halloween said:

Ubija ova sad, ne znam šta je konkretni alergen, nisam ni ispitivala. Pretpostavljam, maca od platana. Posle ove kiše, ipak je malo bolje.

 

@halloween mene ovo spasava. potpuni game-changer u odnosu na oralne anti-histamine ili cisto-kortizonske kapi:

https://medik.rs/lek/dymista-1534

 

Kod mene je oko 25 jura, nemam pojma koliko je tu.

Link to comment
41 minutes ago, chandra said:

 

@halloween mene ovo spasava. potpuni game-changer u odnosu na oralne anti-histamine ili cisto-kortizonske kapi:

https://medik.rs/lek/dymista-1534

 

Kod mene je oko 25 jura, nemam pojma koliko je tu.

Da li se to koristi preventivno ili samo kada dođe do napada?

I koliko traje jedna flašica 25 evra nije malo 

Ranije se prodavao mislim da se zvao Avil ,20 tableta 150 dinara plus uspavljuje iz nekog razloga prestalo se sa proizvodnjom i sada po potrebi koristim

neke druge kao pressing ili pitam šta ima najjeftinije pošto su manje više isti 

Link to comment
7 hours ago, halloween said:

Ubija ova sad, ne znam šta je konkretni alergen, nisam ni ispitivala. Pretpostavljam, maca od platana. Posle ove kiše, ipak je malo bolje.

 

I ja sam se juče zapitala, prvi put u životu, da nisam možda alergična? 

Nos mi kao zapušen, i golica i na ivici kijanja. U šetnji sam videla dvojicu iz čistoće kako duvaju duvaljkom mace od platana i kijala sam ko blesava.

Mislila sam juče da me hvata prehlada, jer ceo život živim pod ogromnim platanima, i juče prvi put, za 40 i kusur godina, osetim ovakve simptome. 

Jel moguće da se stekne alergija tek tako pod stare dane?

Link to comment
11 hours ago, halloween said:

Ubija ova sad, ne znam šta je konkretni alergen, nisam ni ispitivala. Pretpostavljam, maca od platana. Posle ove kiše, ipak je malo bolje.

 

maca od platana sigurno nije, pošto to nije cvet, nema polena u njoj
 

treba videti šta sve cveta sada, nešto od toga je krivac

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

I ja sam se juče zapitala, prvi put u životu, da nisam možda alergična? 


Ma ja sam tako godinama pomalo slinio u rano proleće, kao da sam nazebao ali ne sasvim, nisam ni obraćao pažnju.
I onda me jedan kolega pitao - da nisi možda alergičan - i ono zaista, počnem da pijem neke od tih standardnih blažih lekova (aerius i slično) i sve bude OK.

Sada pijem letizen, a prošle godine sam neko vreme uzimao nixar, taj mi deluje dosta jače odnosno kao da brže deluje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...