Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Ovo su slicice iz mog prvog albuma, kosarkasi i timovi 81/82 ili 82/83 nisam vise siguran. Nedostajala mi je samo jedna slicica (Dusan Hauptman, Iskra Olimpija) da ga popunim. Nedavno sam ga pregledao i vecinu igraca i sada poznajem, ali sam se najvise odusevio kad sam medju kosarkasima Radnickog iz KG video sliku Mute Nikolica. :wub: za prenose na radio Zagrebu subotom.
Skeniraj pa postuj...
Link to comment

Teško je setiti se osamdesetih, zlatne godine za celu ex-yu košarku. Cibona i Jugoplastika prvaci Evrope, Partizan uzima Kup Koraća.Sećate li se Borca, tradicionalnih šutera sa Morave? U jednom trenutku u bekovskoj liniji Obradović, Androić i - beše li Arsić?! :blink: Mislim da trojke još nisu postojale, ili su ih tek uvodili...Uvek sam više voleo šibenik od Zadra (verovatno zbog mladog Dražena, a i zbog ortaka koji je igrao kod njih), a ne zna se ko je imao ludje igrače. šarić? Ljubojević? Slavica? žurić? Horor...P. S. Paspalj? Potez karijere (za mene) kad istrčava kontru protiv Zadra, a u reketu ga čeka Stojko Vranković, već tada verovatno najbolji odbrambeni centar Evrope - ko ne pamti, briljantan tajming, zbog su mu rampe bile kao dobar dan. žare u kontri pravo na njega, sa leve strane naravno, i kad se Vranković podiže žare prebacuje loptu u desnu i polaže. Ma, euforija je slaba reč, trans u publici... :Hail: Čitao sam posle kad Sale Đorđević objašnjava da kad vuče kontru mora da gleda da li istrčava Paspalj, jer se onda igra drugačije. žaretu ne daje završni pas, već mora mnogo ranije da mu preda loptu, a onda ovaj spušta na parket i ide sam na obruč. Nerešiv je bio, zaista, sa onim dugim korakom, ogromnim rukama, zadrškom u skoku... Definitivno jedan od mojih favorita ever.

Link to comment

Malo se toga sjećam. Uglavnom se sjećam utakmica Jugoplastike i repke - finala Jugoplastika-Crvena Zvezda, Kukoč i Rađa kod žutih, pokojni Janković kod Zvezde, poraza od Portorika koji sam gledao u snimci (nisam mogao vjerovati, iako sam čuo ranije na radiju, da smo izgubili jer smo vodili 20-tak razlike u poluvremenu), jednog ludog poraza žutih kod Makabija (mislim da je završilo -38) koji je došao nakon +30 protiv Arisa, hrpe Kukočevih zakucavanja, Duška Ivanovića koji mi je izgledao kao da ima 50 godina; sjećam se i Bosnine pobjede nad Partizanom 1991/92. (Grobarima poništen koš za pobjedu zbog isteka vremena) i katastrofe u Beogradu (-33), pobjede Partizana u finalu Kupa prvaka i željka Obradovića dok slavi trijumf.

Link to comment
Čitao sam posle kad Sale Đorđević objašnjava da kad vuče kontru mora da gleda da li istrčava Paspalj, jer se onda igra drugačije. Žaretu ne daje završni pas, već mora mnogo ranije da mu preda loptu, a onda ovaj spušta na parket i ide sam na obruč. Nerešiv je bio, zaista, sa onim dugim korakom, ogromnim rukama, zadrškom u skoku... Definitivno jedan od mojih favorita ever.
Evo zbog čega nećemo imati takvu generaciju nikada više. Nije u pitanju samo kvalitet, koji je bio očigledan. Đorđević je znao Paspalja toliko dobro da su se stvari rešavale rutinski. Zna kad treba da mu doda, zna šta su mu najjače strane, gde je slab, nije mu trebao trener da to kaže - Sale ga je poznavao na terenu bolje od bilo kog trenera koji ih je vodio.
Link to comment

Ja pamtim te godine i po najdlakavijem igraču Andri Knegi ! :rolleyes: Takođe se sjećam trojke sa centra čini mi se Svena Ušića za titulu Zadra protiv moćne Cibone.U sjećanju mi je i sjajna šuterska linija Zvezde: Nikolić, Janković, Karadžić, Prelević...Dobro se sjećam i legendarnog Ivice Obada koji je godinama bio legenda Zadra uz Petra Popovića.Takođe pamtim i odlični tim Bosne sa početka 90-tih. Petorka:Radulović, Mitrović, Avdić, Primorac i Bukva uz Alihodžića, Markovića... Koliko se sjećam daleko su dogurali u kupu koraća.

Link to comment

Ja sam najvise gotivio Grbovica...em je bio igracina, em je imao par legendarnih poteza koje nikada necu da zaboravim.Elem, na jednoj tekmi u Zagrebu na zagrevanju neko iz publike (parter u pitanju) konstantno provocira Grbu. Ovaj u jednom trenutku ladno preskoci reklame, pone se gore i unese se doticnom u facu. Mislim da taj gledalac nije imao strasnijih deset sekundi u zivotu.U nekoj od uzbudljivih zavrsnica Grbovic sutne trojku i pogodi ali, sudija pokazuje dva poena. Grbovic mu se prisulja iza ledja i podigne mu palac na ruci, dok je ovaj pokazivao zapisnickom stolu. Kao, bila je trojka...Sudija se okrene ne verujuci sta se desava i zvizne mu tehnicku...Kada su u to vreme, kada je Drazen zario i palio, pitali profesora Nikolica ko je najbolji jugoslovenski igrac, ovaj kaze: Grbovic.Ante Matulovic...koja je to faca. Bio je rezerva Pahlicu, a svaki put kao da su ga bas sad probudili, onako mrsav...Umeo je ponekad da odigra dobro, a cela dvorana skandira "Sveti Ante!" Prijatelj iz Zadra mi pricao kako je poslednji red tribina u Jazinama imao obicaj da trese konstrukciuju kad protivnik ima napad.

Link to comment
Ja sam najvise gotivio Grbovica...em je bio igracina, em je imao par legendarnih poteza koje nikada necu da zaboravim.
Jedna od legendarnih utakmica u sezoni 1987/88 protiv Barcelone. Priceless :Hail:
Link to comment
Mirko Milićević je čovek sa najstubastijim nogama na svetu, i sa najopuštenijom facom dok maši bacanja stilom Arsenija Pešića.
Secam se da je Zvezda igrala protiv nekih Grka (mislim PAOK) kad je bila velika tuca u kojoj se istakao Milicevic. Posle je govorio da je morao da se potuce da pokaze aigracima da nije flegma. :D U tucnjavama se isticao i pomenuti Grbovic, mislim da je jednom umlatio Perasovica na kupu kad su dva dana uzastopno bile tuce, ali najbolji udarac je bio Stefanovica iz Zvezde u Belgiji, to i nije bilo tako davno.Milicevic je legenda, secam se jednom kada je ostao sam u kontri i umesto da zakuca ili polozi, on se okrene bocno prema kosu i pogodi horogom. :lol: Da li je nekad neko video Zorana Savica da je zakucao? (Bodirogu jesam, ali Savica se stvarno ne secam)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...