Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Ekipa na forumu je dovoljno matora da pamti (i rado se seća) prvih koraka računarske industrije, samim time i razvitka gejming sveta - od početka pa do svega što on danas predstavlja.

 

Sa dobijenim podforumom i prostorom da se malo raširimo na igračke teme pogrećem ovaj topik sa pitanjem - sjećate li se ba (igračkog) djetinstva? Kako je to počelo i koje su igre za koje možete da kažete da su uticale na vas i koje su vas oblikvale u ono što ste danas (ajd da bude u igračkom smislu). Poziv je svim članovima čak i mlađim (ako ih ima uopšte) taman da vidimo kako su koje generacije otpočinjale svoje igračke putešestvije.

 

Prva igra koju sam u životu video bila je Bruce Lee, na tadašnjem ZX Spectrumu

 

bruce_lee_01.gif

 

Sećam se da ju je tad igrao moj stariji brat od ujaka a da sam ja gledao zapanjeno, otvorenih usta. Čini mi se da nisam disao, nisam treptao... Igra kao takva me je uvukla u svet video igara i, kasnije će se ispostaviti, profilisala da dobar period moj igračkog početka bude navučenost na platformske igre - ono, ideš desno, skačeš, pucaš, otkrivaš, izbegavaš, omg kraljica, sledeći nivo, ajd sve ispočetka.

 

Jedno leto, faktički ceo letnji raspust proveo sam igrajući North & South "strategiju" neki prvi koraci ka strateškim igrama.

 

63503.jpg

 

north-south_013.jpg

 

Potom Civilization I i Civ II, pogotovu ovaj drugi deo... možda životno najveći broj sati ikada potrošenih na jednu igru.

 

CivilizationAmigaAGA.png

 

civilization_ii_gold_update-78617-1.jpeg

 

Onda sasvim slučajno Secret of the Monkey Island i potpuna adikcija na sve što je izbacivao LucasArts (na to idu i sve Sierra avanture)

 

16color.gif

 

Ne pamtim dalje ništa ozbiljnije do

 

Counter-Strike_Box.jpg

 

nekoliko godina na 1.5 i malo manje 1.6

 

I to bi bilo to da mogu da mogu ovako (sa posla otvaram topik) brzinski da se setim šta i koliko mi je uzelo strasti i vremena.

Posle CS-a sam ušao nekoliko godina u ozbiljan svet online pokera i živeo na

 

full-tilt-poker-240.jpg

 

sve do famoznog crnog petka i zabrane online pokera u Americi - al dobro... to i onako nije gejming. ;)

 

 

 

 

Danas igram koješta al sve po malo i nekoliko igara u isto vreme u zavisnosti od raspoloženja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ja sam poceo sa zabicom koja prelazi ulicu i coveculjkom koji prolazi kroz rupe na linijama da dodje od donjeg nivoa do gornjeg (ne secam se kako se zove)

ali prva prava igrica sa kojom sam se zaludeo, bila je



\o/
Najjaca igrica! Nasao sam je i online, pa cepao malo :D

Video sam da na forumu imamo clana s` tim imenom :D

posle sam igrao onu F1 gde si mogao da biras samo 3 bolida (ferari, meklaren i vilijams, cini mi se, izvinjavam se ako gresim)

nakon toga slede



i Super Mario (svakakvi delovi)

Pa neke raznorazne trke zajebanih letelica, ne secam se kako se tacno zovu..

Onda slede NBA 97 98 itd itd :)

Jedna od igrica koja mi je u najlepsem secanju je Monkey Island (svi delovi)
Jebeno prelepo.. obozavao sam je



Na kraju sam kao i svi zaglavio na CS, vec sam pricao o tom delu zivota na drugom topicu :)
Razni turniri, pro igraci, druzenja, ludila i mnogo mnogo izgubljenog vremena i zivaca :D
Link to comment

E da...

Kako zaboraviti Mortal Kombat, Street Fighter.. ostavljali smo dzeparce igrajuci to "na rucku" :D

PES ofc

i jedan malo stariji bum!



:D


edit: i ovo takodje.. mada je to vec bilo dosta novije

Edited by Have_Fun
Link to comment

Prva igra koju sam ja u životu igrao je bila na C64, i bila je vrlo simboličnog naziva Game Over :

 

 

Što se igara koje su mi obeležile život tiče, ima ih nekoliko : Pirates !, Curse of the Azure Bonds (moj prvi FRP), Civilization 1, Operational Art of War, Baldur's Gate 1 i 2, Planescape : Torment, Championship Manager 99/00 (bio sa QPR-om prvak Evrope 7 puta), Elder Scrolls : Morrowind, WoW, KOTOR, NWN 1, Mass Effect 1 - 3. Na svaku od njih sam potrošio barem 100 sati, a na WoW verovatno i nekoliko hiljada. Pored ovoga sam igrao barem još 100 drugih naslova, ni imena im se više ne mogu setiti.

 

Ima igara i za koje mi je žao što ih nikada nisam igrao : Fallout 1 i 2, Gothic 1 i 2, EVE Online, kasnije Civilizacije. Kratak je dan, ne može se sve stići.

Link to comment

Prva igra na Commodoru 64, zvali smoga Idicko (tako pise i na kaseti), zato sto je iso okolo i kad pokrije sve terasice moze na sledeci nivo. Secam se da sam vecito bio zaglavljen na 6. nivou. Svako jutro pre zabavista dok se matorci spremaju za poso ja obrnem pol sata.

 

Zatim je tu bila neka igra gde si isao od vrata do vrata i ulazio u razne druge igre, potom cuveni ping-pong, tenis itd...

 

ping_pong_02.gif

 

U srednjoj se prvo igrao Quake 1 kratko pa Quake 2 u mrezi za vreme velikog odmora, masovno (seca se neko kad skocis pa spucas rocket luncherom u zemlju da se jos vise odbacis?).

quake-ii_9.jpg

 

Pa je onda dosao negde na kraju srednje fucikn Unreal Tournament, grafika da ti jezik ispadne. 

ut6ff1.jpg

 

Jos u srednjoj se krenulo sa CSom, 1.3 cini mi se i sve do danas. Cak sam u srednjoj ucestvovao u jednom lokalnom takmicenju, ispali u prvoj rundi nakon 25:24 na de_aztec. Al smo bar igrali badava celo leto u jednoj igraoni, kao reklamirali je.

Moja omiljena mapa i omiljeno oruzje:

70487700_1371535588_58625758_de_dust0000

 

 

Na faxu se krenulo sa CIV3 (sa prvom krsinom od PCa). Jos se secam kako sam pizdeo sto ti coruption pojede sav production cim malo odmaknes od glavnog grada. Zatim cetvorka i igranje do besvesti 1000AD (jeste i vi unlockovali Vizantiju i Hogara Strasnog da se igrate malo sa njima?) pa danas petica. Usput se igrao fantastcini Rise of Nations, divna Victoria (obavezno skinite fan mod sa istorijskim tokom dogadjaja, naucicete svasta) a nikako na red da stigne EU.

 

Ostao mi je zal sto nikad nisam imao dovoljno dobru masinu da podrzim Skyrim ili pare da kupim Xbox zarad Haloa. 

 

E da, i mnoga leta uludo potrosena na Football Managere i NBA live.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...