Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Nerviraju me gradske vlasti (ne administracija nego vlasti), koji se ponašaju kao predsednik vlade.Umesto da rešavaju probleme, prave se blesavi i imaju idiotske izgovore.Iste, ovom prilikom, pohvaljujem za učinjeno u prethodnom periodu jer grad zaista izgleda mnogobolje. Ali ipak, čast svakome - veresija nikome. Znači - taksisti, PETI PARKIĆ, park između zgrada na Vidikovcu, gradnja novih i rekonstrukcija postojećih mostova, obilaznica i ko zna šta će još isplivati.Sviđa mi se voda. Nešto što se retko da sresti i što se još bolje može iskoristiti (naravno i prateći objekti).Ušće, reke, jezero, veliki zeleni pojas - odmor za duh i telo.

Link to comment

Danas prođoh Nemanjinom. Pričao sam onomad kako je dobro rekonstruisana. Ponizno povlačim reč. Napravljeno je sranje. Od Slavije do železničke stanice. Da ne detaljišem.

Link to comment

Nervira me što ga nismo obnovili kao što su obnovili Varšavu ili Budim, što smo podigli toliko odvratnih zgradurina, i što smo dozvolili da veliki broj preostalih lepih zgrada trune. Mnogo, mnogo, mnogo neiskorišćenog potencijala. Volim što se svetom provlači neki buzz o tome kako treba posetiti Beograd i da je to up-and-coming grad tog dela Evrope.

Link to comment

samo da primetim da kod beogradjana taj lokal patriotizam nesto slabo ide. siba nas i ns i nbgd.ja se sad setila one radoviceve recenice koju cu parafrazirati zesce jer se secam samo sustine: "ako ste se jutros probudili u beogradu vec ste dovoljno uradili". ta recenica se vrtela na radio indexu u moje vreme. i znam da sam tu recenicu mnogo volela da cujem tako ujutru kad sam morala da se budim da idem na neke vezbe na faxu ili slicno.takodje se rado secam (i pri svakoj poseti beogradu im se rado vracam) kroasana kod ace pekara.

Link to comment
samo da primetim da kod beogradjana taj lokal patriotizam nesto slabo ide. siba nas i ns i nbgd.ja se sad setila one radoviceve recenice koju cu parafrazirati zesce jer se secam samo sustine: "ako ste se jutros probudili u beogradu vec ste dovoljno uradili". ta recenica se vrtela na radio indexu u moje vreme. i znam da sam tu recenicu mnogo volela da cujem tako ujutru kad sam morala da se budim da idem na neke vezbe na faxu ili slicno.takodje se rado secam (i pri svakoj poseti beogradu im se rado vracam) kroasana kod ace pekara.
veliki problem je lokal-patriotizam unutar samog Beograda.U stvari, treba otvoriti nove topic-e : Krug 2 , Voždovac, Zvezdara, žarkovo, Borča, Zemun...............Beograd je postao megalopolis, kao Pariz - grad od stotinu sela.(dajem sam sebi medalju za ovoliko lupetanje). :lol:
Link to comment
kroasana kod ace pekara.
Dobra beše i ona zelena pica, no sad ne jem zbog sira. A zimus jeo i neke posne đakonije (eto i nešto dobro da se ispili iz verskog fundamentalizma -- za vreme posta moš da kupiš vegansku hranu i u Beogradu). Dobre bile fejk Рафајло kugle.
Link to comment

Kad se setim. Jutarnji burek u pekari pored pijace (jedino one rade u zlo doba jutra), nakon povećanogunošenja maligana u krvotok.Sjajna stvar je ono deljenje juice of kupus prvog januara u ulici otvorenog srca. A pored štand sa šumadijskim čajem. :lol: Moram da priznam da mi se jako dojmi i ulica nojeva ili ti sponsor street. Ne videh toga po svetu, a ume da bude melem zaoči (uz uslov da se isključi mozak - prim. aut.)Beer fest. mmm...Auh, kako to da zaboravim.Mi imamo Mc Donalds, Mc Donalds - gde je vaamaa. (citat skandiranja navijača sa početka 90-ih)

Edited by djvaske
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...