Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

Završi se i ovo go*no od prvenstva, nikad smrdljivije u istoriji. Naš učinak, po mnogo čemu, gotovo preslikan u odnosu na prošlu sezonu: Isti trener, druga uprava, isti položaj na tabeli na kraju „regularnog“ dela, isti i na kraju plej ofa. I opet, za malo ta toliko očekivana Evropa. Zasluženo ili ne, to verovatno nikada nećemo saznati. Kokeza rekao „sve po propisu i u uskladu sa pravilnikom, uključujući i preko 177 miliona dinara računa u blokadi FK Vojvodine“. A kad Koki to kaže ko smo mi da se bunimo, jel da?

 

No dobro, tako je kako je, da vidimo mi sa kojim smo to oružjem pucali u prošlom prvenstvu i šta nam je činiti za ubuduće.

 

1. Odbrana. Najlošiji deo tima i najveći krivci zašto nismo bar stepenik više na tabeli. Nikada više kandidata za prvih 11 i nikada manje uigraniji „bedem“ ispred gola. Ako izuzmemo ona dva identicna loba sa ivice šesnesterca, protiv Partizana, koji su, takođe, bili žešći kiksevi odbrane, ja se nešto ne sećam da smo mi jos koji gol primili sa distance. Protivnicki igraci su nam se bukvalno ušetavali u gol. Odbrana od prekida i kornera užasna. Naročito u periodu kad nam je Bajić bio prva opcija međ stative. Ništa bolji nam nisu bili zadnji veznjaci. I ako se od Stanojevića posle par utakmica videlo da nema leba, od povratka Tomića se očekivalo mnogo više. Na žalost, unazadi ga Lalat u Čuki.

 

2. Sredina

Arsić – alfa i omega tima! Ubedljivo najbolji igrač tokom celog prvenstva. Fajter, radilica, ostavio je srce na terenu. Njegov odlazak bi bio najveći gubitak, u svakom pogledu.

Noma – Za ono malo vremena je pokazao mnogo. Igrač sličnih karakteristika kao Arsa. Verujem da može mnogo više, nadam se da ćemo bar njega da zadržimo i za sledeće prvenstvo.

Ipak, ono što nam je mnogo falilo je onaj stari dobri Caki. Do povrede je i pružao ono što se od njega očekivalo, nakon toga, sem par bljeska, ni bleda senka onog igrača. Rovitost, godina proizvodnje, nedostatak motiva ili već nešto drugo, u svakom slučaju dao je on klubu sve ove godine mnogo, da bi mu se bilo šta zamerilo.

 

3. Krila. Mlađarija puca od talenta ali nedorečeni na terenu. Najveći talenat, još od vremena Piksita i Ramba, je po mom skromnom mišljenju Travančić. Kad dobije loptu teško ga je zaustaviti. Ima i fudbalski nerv i coyones. Problem je što od 90 minuta igre, lopta u njegovim nogama provede jedva 2. Dal je do njega ili do ostalih igrača, ne znam. Za malog Žileta otprilike isto, sve je tu ali... pametan nisam zašto njihov potencijal nije više iskorišćen.

 

4. Rasni golgeter(i)

Koja - sasvim, sasvim korektan. Mačka u džaku koja je premašila očekivanja. Bilo bi lepo kad bi ostao u dresu našem svetom.

Mrka - ...

 

I na kraju čovek koji je došao tiho i postao legenda... Milan Mima Rastavac!!! Veliki čovek, ljubimac Meraklija od prve do zadnje sekunde. Hvala mu od srca na dve i po godine osećaja ponosa i časti moj voljeni klub predvodio jedna takva ljudska i trenerska veličina! Želim mu sve najbolje u daljoj karijeri. Nadam se što dalje od ove kaljuge zvane SLS.

Radnicki-Ni-Partizan-Milan.gif

 

Šta nam je dalje činiti? Pre svega dovesti trenera koji će od igrača koje ima na raspolaganju napraviti TIM koji će da grize na terenu. Da bodove osvajamo (a ako baš moramo i da ih gubimo) na krompirištima što na Čairu, što širom naše majke Srbije, a ne za kafanskim stolovima i stoljnacima, kakva god nam se rakija i pečenje služilo.

Od uprave i zamrznutog precednika ne očekujem da budu pošteniji već PAMETNIJI. Razni Javori i Široki nam stvarno više ne trebaju, jer će rasterati i ono malo ljudi na tribinama.

Nek nam je sa srećom naredno 2017/18 prvenstvo jer ...

 

Jedan je Real, o samo jedan je Real...

hqdefault.jpg

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako ocekujemo prvi dan juna i toplo vreme, tako ocekujemo glas sa Caira!

Zeljno iscekujemo da cujemo ili procitamo onu recenicu: "...novi trener Radnickog i zamenik "naseg" Mime je..."

A o Mimi Rastavcu i ako je receno i ja cu koju...

Nas "general", covek koji je uspeo od mrvica da sacini celinu. Od kluba u rasulu na svim nivoima da najpre prevaspita i edukuje a onda i zasuce rukave i pokaze u kom pravcu treba da se ide.

Pokazao je svima kako se ponasa gospodin, pokazao i koliko malo znamo o fudbalu. Njemu ni jedan navijac nije pridikovao ili se usudio da zameri na taktici ili nekom igracu sto igra ili ne igra.

Autoritativan, gospodskih manira koji u par lepo ukomponovanih recenica kaze vise nego li neko ceo dan da prica.

Reklo bi se moderan trener starog kova...

Dok je trajala vrteska u Super ligi, vrteska trenera, kod nas se takodje nesto vrtelo. Bila je to uprava i za dve i po godine Miminog mandata promenile se cetiri uprave.

Poslednja deluje dosta mocnije u odnosu na ostale jer Toncev ima veze u FSS a i velika obecanja.

I dok cekamo da vidimo njegove namere i sa nevericom slusamo obecanja, polako praznimo stadion.

Zavrsili smo sezonu sa nikad manjom posetom. Ne vole nislije da pomisle na namestanje pa na prvu pogresnu informaciju kaznjavaju svojim odsustvom sa stadiona.

Uprava i te kako treba da misli o ovome...

 

A dok ona razmislja a mi gledamo iza sebe, ocekujemo jos jednu novost iz UEFE. Da li ce da idemo u evropu ili ne?

Ako i odemo izboricemo je za zelenim stolom a ne na terenu ali za tim istim stolom su brojni, brojne pobede izvojevali a mi gledasmo kao nemi posmatraci.

Zbog toga mnogi kao i ja kazu " pa neka je i tako izborimo, vala mnogo smo cekali i pitanje je koliko ce jos vode proteci Nisavom do sledece prilike ?"

 

A igracki kadar nikad perspektivniji!

Ostavio je Mima plejadu maloletnika koji cekaju svoju sansu. Par dvadesetogodisnjaka koji bi mogli da iznesu sledecu sezonu uz par dobrih pojacanja i dobrog trenera.

Iz ranijeg iskustva dve su stvari bitne!

Prva je dobar trener. Druga finansijska stabilnost kako bi igraci neometano mogli da treniraju i igraju.

Do sada to nije bio slucaj ali kada bi doslo malo para i kada bi spojili mesec-dva, ma sve i da je Real ...:)

 

Mnogo je igraca sa po dve, tri godine ugovora i na to je Mima mislio.

Sve je nekako olaksano novom treneru.

Jedna stvar ce mu ipak biti izazov?!?!?

Nova odbrana koja ce primati manje golova i nov spic koji ce davati vise golova.

Dugo nismo imali spica koji konkurise za golgetera sezone. To je nama navijacima kao neostvaren san.

 

Ko god dosao narednih dana zelimo mu sto manje golova u nasoj a sto vise u mrezi protivnika.

I da se na Cairu igra napadacki fudbal!!!

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Da Maretu odgovorim na post iz poslednje teme. Neki intervjui su u planu narednih dana. Prozivka je sredinom meseca, do tada ce se znati ko je trener. Šef je tražio da se malo da vremena pre nego se pojavi u medijima i govori o prošloj sezoni i Radničkom, te ćemo to da ispoštujemo. Laza Arsić i razgovor sa njim će se naći na sajtu u narednim danima. Pa da počnemo tako novu sezonu. Nek nam je sretno pisanje na novoj temi.

Link to comment

Malim da je najveći dobitnik sezone 2016/2017 - Brzi

Prica se da je jednom asistirao Djurdjevicu na treningu al ovaj tuk'o glavom gredu.
Link to comment

@dali_man

 

da ne "kvotujem" uvodni post, dugacak je, jedna stvar mi nije jasna

ti na nekoliko mesta, a i cini mi se vecina vas ovde bas voli da potencira to "real". zasto, jebem mu?

takav manir je osobina malih klubova.za ocekivati, od npr navijaca radnika iz surdulice

radnicki je klub sa tradicijom, imate rezultate cak i u evropi

u srbiji svakako, a i na teritoriji bivse nam drzave kad se u fudbalskom smislu pomene radnicki, jasno je da se radi o niskom

cemu onda to "real"?

 

 

i nek vam je sa srecom nova sezona. da zavrsite treci. iza zvezde i borca dabome :)

Edited by pbg12345
Link to comment

Prica se da je jednom asistirao Djurdjevicu na treningu al ovaj tuk'o glavom gredu.

Ni kriv ni dužan dobi pare najmanje tri godine pre roka

Link to comment

@dali_man

 

da ne "kvotujem" uvodni post, dugacak je, jedna stvar mi nije jasna

ti na nekoliko mesta, a i cini mi se vecina vas ovde bas voli da potencira to "real". zasto, jebem mu?

takav manir je osobina malih klubova.za ocekivati, od npr navijaca radnika iz surdulice

radnicki je klub sa tradicijom, imate rezultate cak i u evropi

u srbiji svakako, a i na teritoriji bivse nam drzave kad se u fudbalskom smislu pomene radnicki, jasno je da se radi o niskom

cemu onda to "real"?

 

 

i nek vam je sa srecom nova sezona. da zavrsite treci. iza zvezde i borca dabome :)

To "real" je iz proslosti, kada je klub harao evropom. Da ti ne prepricavam istoriju i nastanak ovog nadimka, jedino sto treba da znas je da je nastao u trenutku kada je nas klub bio najaci...

Inace moze ko hoce da nas smatra kako hoce, to je pravo koje ne mozemo da mu oduzmemo. Naravno lepo bi bilo da bilo ko pre donosenja zakljucka prvo mali info pa onda...

Hvala na zeljama!!!

Link to comment

@dali_man

 

da ne "kvotujem" uvodni post, dugacak je, jedna stvar mi nije jasna

ti na nekoliko mesta, a i cini mi se vecina vas ovde bas voli da potencira to "real". zasto, jebem mu?

takav manir je osobina malih klubova.za ocekivati, od npr navijaca radnika iz surdulice

radnicki je klub sa tradicijom, imate rezultate cak i u evropi

u srbiji svakako, a i na teritoriji bivse nam drzave kad se u fudbalskom smislu pomene radnicki, jasno je da se radi o niskom

cemu onda to "real"?

 

 

i nek vam je sa srecom nova sezona. da zavrsite treci. iza zvezde i borca dabome :)

Pomenuo sam "Real" samo na kraju. No kakogod, zvanicno prvi navijacki transparent vidjen na stadionu Cair bio je natpis "Real sa Nisave" 1963. godine kada je Radnicki prvi put usao u tadasnju prvu Jugoslovensku ligu, a sve zbog belih dresova, u kojima je Radnicki igrao i koji su bili nalik Realovim, pa otuda i taj nadimak koji se zadrzao do danas. 

 

Zar vi vaseg Rajka ne zovete "Marakana", unazad jedno pola veka?  :fantom:

Link to comment
  • teacher unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...