Jump to content
IGNORED

Davanje krvi


Bujodrag

Recommended Posts

 Ja sam A+, 

 

 

E i ja sam A+

 

Ja sam O+ opšti davalac

 

ja minus

 

 

 

 

.

 

Odmah da napomenem, vas koje sam kvotovao nisam prozvao, vi ste samo ppprimeri a i bio je to dobar post na vocapu. ^_^

 

Krv ne treba da daje niko ko ne želi niti neko ko nije sposoban. Mene je sticaj okolnosti asocirao na sve ovo, možda me odbiju, desilo mi se dva, tri puta iako sam davao krv nekih dvadesetak puta. Dakle, nije strašno, ode se, posle pregleda kažu ljudi može ili ne može, ako može, ture iglu u venu, iscuri krv i ništa se ne oseti. Ustanaš i pičiš dalje. Kao da se ništa nije desilo a desila se divna stvar.

 

 

Enivejz, ja ću sutra ići do Zavoda. Da dam krv.

Ako ima još zainteresovanih, možemo se naći negde, da odemo zajedno. Negde oko 10-11h bi bilo zgodno. Oni rade do trri ali računajte da sama procedura davanja krvi traje 10 do 20 minuta

 

Bilo kako bilo, održavaću ovaj topik

Link to comment

ja se ne bojim davanja krvi ali mi je krv zatrovana hemijom i alkoholom i holesterolom toliko da mi se jetra malo sjebucnula

 

svaka čast na topiku btw...

Ne znam za hemiju al' mislim da holesterol nije problem.

Što se tiče alkohola, jednom sam, posle teške pijanke, sa društvom otišo da dajemo krv. Jdnu devojku su odbili zbog niskog pritiska i jednog drugara zbog slabog hemoglobina. Ja sam im rekao da sam sinoć popio preterane količine piva (koje inače dugo ostaje u krvi, duže nego, recimo, votka) a oni si mi rekli, blago sablažnjeni, ma nema veze.

Link to comment

To ono gde te bocnu u kost pa ti isisaju deo srzi iz nje? :wacko:

 

 

 

Zar nije problem ako ti je nizak pritisak pa ces da se strovalis?

Za upis u registar dovoljno je par kapi krvi iz ruke.

Ako kojim slučajem moja koštana srž odgovara nekome... Naravno neka buše i rade šta hoće, mislim taj nema drugu opciju.

Link to comment

 

 

Zar nije problem ako ti je nizak pritisak pa ces da se strovalis?

 

Da, i nizak pritisak je problem, onesveste se ljudi, ali im obično ne bude ništa dalje. No, nisam medicinar pa ne bih ništa tvrdio bez stručnog pregleda.

 

No, ako se osećate zdravo, nemate nikakve akutne tegobe niti nekakve zarazne bolesti, onda vas ništa ne sprečava da date krv.

Link to comment

Odavno.

Krv dajem uh... 20god 2-3 puta godišnje.

A i organi su donirani, kada mi više ne budu trebali.

Šta znam, to mi je neki osnov humanosti, naravno uvažavam i da neko ne može/ne sme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...