Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

Ovde sam bio nesto napisao, imajuci nesto drugo na pameti. Od tada poceh, kao pravi zavisnik da se igram.

 

Posle mesec dana imam neka druga saznanja, nevezana za PTC. Veza sa PTC-om jeste sto koristim taj kanal za dopunu buzeta. Nije nesto mnogo, ali za utroseno vreme, nije ni lose.

 

Da ne duzim, stavicu sliku, i voleo bih da cujem da li netko drugi radi isto, ili slicno. Najvise me interesuje da li mozda preko nekog drugog kanala se zaradjuje vise tj. da li se ti mini poslovi placaju bolje.

 

 

256qweg.png.

 

 

Molim Taleta i druge koji su me upozorili na PTC da me ne kude mnogo. Stavio sam ovu prvu zaradu od minijobova u rentane referale, i vraticu te pare za 6 meseci (valjda), morao sam da probam :). Samo cu da radim mini jobove kada imam vremena. Za dva sata tres vremena dnevno ~150 $ nije lose. Ionako sam stalno za kompjuterom.

 

 

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • б1lme3

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

nikad nisam imao poverenje u ptc sajtove. ako zelis neki dodatni prihod, probaj sajtove za freelancere. elance (sad upwork), freelancer.com i slucno. sa nekim solidnim znanjem, bi mogao da hvatas dobar dzeparac.

Link to comment

Ok, tamo se lepo radi ... ali nema uvek posla za $25/h. I ne pricam o pravom poslu. Ovo je rabibriga. Mozak na pasu.

 

Ne pricam ovde o PTC. I klikanju za desetinu centa. Ovo samo radi preko PTC sajta.

Na CrowdFloweru su jobovi placeni od 1c do, ono sto sam ja video nesto manje od $1.

 

 

Zadacici se resavaju za nekoliko minuta. Nesto sto mozes da uradis dok si rekao "keks".

Dok vijas decu da idu da spavaju :)

 

 

205oxp1.png

 

 

 

Ili na pauzi dok radis ...

 

 

24lorax.png

Edited by cedo
Link to comment

kad ne citam postove do kraja....  

 

nisam probao crowd flower zato sto mislim da placaju samo preko paypala. inace, na freelance sajtovima 80% (ako ne i vise) su neke minorne stvari, koje ce ti oduzeti 2 -3 sata, a dobices  ~ 20$, recimo. 

Link to comment

da ... valjda samo makedonija nema paypal :(

 

sa CF  mogu pare da se vade preko netellera (posredno preko neobuxa kao kanala preko kojeg radis). ja sam na netelleru napravio karticu

 

sacekacu sa plastikom, dok ne prebacim odavde. zarekao sam se zbog Taleta da necu ulagati nista (osim vremena :D)

Link to comment

Nemoj zbog mene, u moje vreme nije bilo CrowdFlower preko neobux.

 

Tamo je bila velika revolucija kada je odlučio da smanji vrednost klika sa 0,01 na 0,001. Pali su neki mnogi balansi onih koji su se usudili da pitaju bilo šta.

 

Kockaj se sa tim ulozima koje napraviš na sajtu ako hoćeš, ali nemoj ulagati svoj živi novac. Tako ćeš, ako izgubiš, izgubiti samo ono što nisi ni imao.

 

Glede rented referala: pogledaj statistiku i sve će ti biti jasno.

Link to comment

Samo cu da radim mini jobove kada imam vremena. Za dva sata tres vremena dnevno ~150 $ nije lose. Ionako sam stalno za kompjuterom.

ovo je verovatno mesečna zarada za 2 h rada dnevno, nisi se lepo izrazio ili sam ja tupča :D

radim ja na neobuxu ali ne rentam referale več samo mini jobove  a novac vučem na neteller i to funkcioniše besprekorno :)

takođe, da li si instalirao rainforest ekstenziju i igraš li tw? od tog zaradim najviše.

Link to comment

ovo je verovatno mesečna zarada za 2 h rada dnevno, nisi se lepo izrazio ili sam ja tupča :D

radim ja na neobuxu ali ne rentam referale več samo mini jobove  a novac vučem na neteller i to funkcioniše besprekorno :)

takođe, da li si instalirao rainforest ekstenziju i igraš li tw? od tog zaradim najviše.

 

ma da .. 2h dnevno. eh da je za 2 sata ... odmah napustam posao :D

da, tako cu i ja povlacim novac, kada odlucim da je dosta rentanja.

 

 

mozes da objasnis to za rainforest ... kako se tamo zaradjuje i koliko vremena uzima ?

 

 

juce sam se ubio od GOP twitova ... ovo bi mogli da rade ovi sto se zanimaju za usa izbore :D

 

 

 

nlswf9.png

 

j7wzuv.png

 

 

Edited by cedo
Link to comment

hmm ako se sećaš onih zadatada "test a web site..." 

ako ih nisi radio nikada, najverovatnije je da ne možeš nastaviti rad uz pomoć ekstenzije jer su ti zadaci bili testni pa ko ih prođe, može dalje.

ekstenziju sam instalirala iz svog rainforest profila koji sam opet napravila kad sam uradila tih nekoliko tw (test a web)... uh, zapetljala sam sad. uglavnom, probaj da se setiš da li si nekad radio taj zadatak. više ih ne daju na listi od kada su uveli ekstenziju. ako jesi, pomažem ti oko toga :)

Link to comment

Nemoj zbog mene, u moje vreme nije bilo CrowdFlower preko neobux.

 

Tamo je bila velika revolucija kada je odlučio da smanji vrednost klika sa 0,01 na 0,001. Pali su neki mnogi balansi onih koji su se usudili da pitaju bilo šta.

 

Kockaj se sa tim ulozima koje napraviš na sajtu ako hoćeš, ali nemoj ulagati svoj živi novac. Tako ćeš, ako izgubiš, izgubiti samo ono što nisi ni imao.

 

Glede rented referala: pogledaj statistiku i sve će ti biti jasno.

 

uh ... cent po kliku, to mora da je bilo dobro

 

ne znam ... tvrdoglav sam, probacu sa referalima na 6 meseci, pa cu da vidim

plan mi je 250 referala, i da uzmem golden account

golden mi je vazan zato sto daje dodatnih 15% bonusa na minijobove. racunam da je to bar $15 mesecno + video sam da daju dodatnih 5 narandzastih oglasa koji se u tom slucaju racunaju po 1 cent ... sa te dve stvari mi se golden sam isplacuje na godisnjem nivou (tj isplati dva puta bar) a na stranu to sto mi spusta BEP za rentane referale

 

videcemo ... javljam za 6 meseci ... ali ocekujem da ce mi rentani referali dati barem 10 % dodatne vrednosti na ono sto zaradim na minijobovima (daje i sada kada mi je BEP 1.33) ... sve se mislim da mi to pokrije troskove prebacivanja novca bar

 

 

@ordi ... da li mozes da mi kazes koliko se zadrzava od isplacenog iznosa neobux - netteler ?

Edited by cedo
Link to comment

neobux uzima 2.9% od sume koju prebacuješ + 1$

 

hvala

 

sorry ... sad gledam dva puta sam nejasno napisao .. za ~2h dnevno, mesecno napravim ~ $150

barem je tako ovaj prvi mesec, mislio sam da je iz slike sto sam je postavio u prvom postu jasno ... 20ak dana je proslo dok sam zavredio bedzeve na CF (to je bio pain in the ass)

Link to comment

čuvaj se onih wikipedia zadataka kad se pojave, napomenuću ti ja kad ih spazim. meni su nedavno skinuli dva bedža zbog njih jer sam imala nekoliko netačnih odgovora. žalila sam se adminima pa su mi ih ubrzo vratili. 

Edited by ordi
Link to comment

čuvaj se onih wikipedia zadataka kad se pojave, napomenuću ti ja kad ih spazim. meni su nedavno skinuli dva bedža zbog njih jer sam imala nekoliko netačnih odgovora. žalila sam se adminima pa su mi ih ubrzo vratili. 

 

hvala ... to bese sa odabiranjem kategorija, mislim

 

easy money je onaj sa oglasima 8 centi po tasku a radis ga za minut, samo sto mi svi zavrse posle 10ak taskova  :cry:

barem ih pustaju svaki dan :)

 

 

da ti se pohvalim ;)

 

 

x3ibkn.png

 

 

 

 

i da ... pisanje tiketa je vazno ... zaista ima dosta nepravednih korekcija

za druge forumase ... ako pocnete tamo ... pisite tiket cim dobijete korekciju ... sa sve skrinshotom pitanja i korekcije, linkom ka izvoru informacije i objasnjenjem zato mislite da ste u pravu

ispravke su spore, ali pravedne

 

i da ... najvaznije je da odradite kako treba ulazni task ... zato sto se on ceo racuna u statistiku ... svali sledeci nosi samo jedan dodatni tacan/netacan (ako bas taj pogresite) poen za statistiku

a statistika je sve, na CF

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...