Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Amazon najavio prodaju i u Srbiji!?Meni je Kindle poprilično bzvz jer je robustan i upravljanje je moglo mnogo bolje da se reši preko touch screen, a e-paper uliva više pouzdanja kao next generation book. Šta vi mislite?

Link to comment

ja sam se odlucio za sonijev rider prs-505.kao najveci problem vidim cinjenicu da pdf format nikako ne odgovara e-knjigama i to ne samo ovim koje se "nabavljaju" nego i onim koje se prodaju - paragrafi su iseceni, tabele razbacane i slicno.za citanje se najbolje pokazao unicode .txt pa najcesce konvertujem u taj format.kindle sam video samo na slikama, ali mislim da je malo glomazan, medjutim to moze samo da koristi u citanju pdf knjiga.moja preporuka da se reader obavezno proba pre upotrebe i to sa nekoliko knjiga razlicitih formata jer su neki gotovo nemoguce za citanje (bez konverzije)

Link to comment
Mozes li malo detaljnije o ovome?Odnosi se na jedan proizvod ili na sve?
pa ne znam, samo sam video da piše da je Amazon najavio prodaju i u Srbiji... valjda ako uspeju da nađu dilera?
ja sam se odlucio za sonijev rider prs-505.
sony-reader-505-detail.jpgNavigacija na Kindle-u izgleda očajno, ovo je već bolje.Kakav ti je osećaj dok čitaš? Delili su gorepomenuti na Jejlu ili tako nekom Uni kako bi studenti čitali udžbenike (da ne kažem - učili) i rezultati su bili katastrofa, ali nisu obrazložili šta i kako, možda jednostvano nisu ni hteli da koriste..
Link to comment

sa cistim tekstom nema nikakvih problema. sve ostalo moze da bude problem. citanje nije zamorno.

Kakav ti je osećaj dok čitaš? Delili su gorepomenuti na Jejlu ili tako nekom Uni kako bi studenti čitali udžbenike (da ne kažem - učili) i rezultati su bili katastrofa, ali nisu obrazložili šta i kako, možda jednostvano nisu ni hteli da koriste..
Link to comment

meni je puna kuca glupavih gadgeta koji nikome ne trebaju, ali ovo... nemam nikakvu zelju da posedujem. dok ne olizem prst i prospem kafu, kao da nisam nista citala. e-paper izgleda malo bolje (videla od irex-a neke prototipe), manje ti ide svetlo u oci (ne znam kako da nazovem taj efekat), ali nekako se osecam kao kreten dok ga koristim. jedini komad elektronike na koji sam se ikad zgadila.

Link to comment
meni je puna kuca glupavih gadgeta koji nikome ne trebaju, ali ovo... nemam nikakvu zelju da posedujem. dok ne olizem prst i prospem kafu, kao da nisam nista citala.
:thumbsup: Bice to jedan od retkih gedzeta koji se nece naci u mom posedu, iskustvo sa elektronskim knjigama mi je lose, ne znam da li sam i jednu procitao kako valja, izazov scroll bara i search boxa je preveliki. Mislim, u teoriji i pravu knjigu mozes da "premotas" na zavrsnicu, ali to ipak retko radim.
Link to comment

ne vidim nikakvu dobit u spravi. jedino search, medjutim, vecina situacija u kojima treba search su vezani za posao i ucenje, a onda obicno imas pc pri ruci. to sto knjiga moze da se momentalno skine sa neta i nije neka prednost, posto citanje knjiga nije vremenski kritican proces. cak i ako je kupis odmah, boga pitaj kad ces stici da citas. bilo bi interesantno videti koliko kupljenih knjiga zaista budu procitane... klik, pocnes, i bacis. ajde ti cik baci knjigu koju si kupio ili dobio. knjiga je stari i vrlo funkionalan dizajn, ergonomican kao da ga je apple pravio*. ovaj kindle samo povecava broj stvari koje treba da se vucaraju sa sobom i sto je jos gore - da se pune. ili cemo ostati pri sadasnjem 'dizajnu', ili cemo nauciti da ckiljimo u ekran od mobilnog, ili ce sub-sub-sub notebookovi postati dovoljno mali da ih stalno nosimo (sto je onda isto kao telefon), ali ne verujem da ce ovo postati standard. * ovo mi je palo na pamet, malo offtopic

Link to comment

... iz mog nedavnog studentskog iskustva iz studija, khm, menadzmenta, dobijali smo iste knjige i papirnate i elektronske. Nisam elektronske verzije otvarao uopste, osim mozda ponekad za search... istovremeno, papirne knjige (koje su, a znaju oni koji su imali pd studije iz menadzmenta/biznisa po zapadima = totalni luksuz, najfiniji glossy papir, full colour) su uzivancija za iskrabati flomasterima u svim bojama i okaciti post-it notes posvuda... Znaci, mislim da su cak i za studije klasicne knjige nenadmasne.

Link to comment

sony reader koristi e-paper tehnologiju - duplo veca rezolucija od kompjuterskog monitora+nema klasicnog osvezavanja ekrana (treperenja) tako da je citanje prijatno.pored toga trosi jako malo struje, a puni se preko usb prikljucka. takodje, fizicki je manji od vecine knjiga.nema pretrazivanja teksta - za to sluzi kompjuter. pored interne memorije koristi i memorijske kartice.ima podrsku i za .mp3 ali to ne koristim.ja sam kupio jer mi se nakupilo knjiga na diskovima koje zelim da procitam a ne svidja mi se citanje sa monitora, koliko god kvalitetan bio.najveca mana je lose renderovanje pdf-a, tako da sve osim obicnog teksta moze da bude problem.kao i sve "zamene" ima prednosti i mane, ali posto gledam divx filmove na 37" plazmi a ne u bioskopu, slusam mp3 muziku na zvucnicima od 250 evra, a ne ploce/diskove/flacove na "sistemu" od 25 soma - ne bunim se.kao i uvek, najbolje je otici u prodavnicu i probati.

Link to comment
  • 7 months later...

Kako da dođem do nekog e-readera, a ne nameravam da putujem u inostranstvo u skorije vreme ? recimo Sony daily reader ili Entourage Edge ?Drži li to neko ovde ?sve preporuke takođe dobrodošle.

Link to comment

Kad se kod nas do sada nisu pojavili klasicni e-readeri, sumnjam da ce se uopste pojavljivati. Mislim da su jedina opcija tableti, predpostavljam da ce se kod nas prvi pojaviti apple i asus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...