Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Forecastfox - vremenske prilike na statusbar-uBBCodeXtra - dodaje BBCode, HTML i XHTML komande u kontekst meni (meni koji se dobija desnoklikom)Adblock Plus - blokira neželjene reklame, banere i animacijeDownloadHelper - skida filmove sa sajtova kao što su YouTube, Google video...
te i ja koristimpored toga:megaupload -- za megaupload, da uvek ima slobodnih slotova :]reminderfox -- malo kalendarche/todolist, svidja mi se
Link to comment

To, taj megaupload - otkad sam to imao instalirano na Firefoxu, isti se nikad više nije oporavio (čak i kad sam to deinstalirao i reinstalirao ceo Firefox)... sumnjičav sam u pogledu te ekstenzije. -_-

Link to comment

jedno od boljih "namestanja"otvorite u adres baru:about:confignapravite new>boolean*u njega uneseteconfig.trim_on_minimizei odaberitetruepre ovoga desavalo se da "lija" ode na preko 200 000 K memorijea posle ovoga ne prelazi 70 000 Kne zavisno od toga da li mi je otvoreno 2 ili 22 tabova*kliknete suprotnim dugmetom bilo gde i odaberete new

Link to comment
jedno od boljih "namestanja"otvorite u adres baru:about:confignapravite new>boolean*u njega uneseteconfig.trim_on_minimizei odaberitetruepre ovoga desavalo se da "lija" ode na preko 200 000 K memorijea posle ovoga ne prelazi 70 000 Kne zavisno od toga da li mi je otvoreno 2 ili 22 tabova*kliknete suprotnim dugmetom bilo gde i odaberete new
radi! danke schoen.
Link to comment
ne razumem bas najbolje sta zelis reci? :]meni super radi a ja cak koristim stari ff 1.5.0.12
Samo da mi je megaupload ekstenzija najverovatnije (nije provereno) nešto negde oštetila na sistemu (i otad mi firefox ne radi kako treba, nijedna verzija)
Link to comment

Ja sam za megaupload koristio njihov toolbar, ali za IE. S obzirom da njega gotovo nikada ne koristim, nisam ni trpeo eventualne lose strane (pominjao se neki spyware, ali ja nisam imao problema)

Link to comment
radi! danke schoen.
Samo jedna napomena. Taj setting ti nije smanjio ekšual količinu memorije koju Lija popapa - samo je jedan njen dio prebacio na disk. Ali cilj i je slobodan RAM, pa je to to.
Link to comment
To, taj megaupload - otkad sam to imao instalirano na Firefoxu, isti se nikad više nije oporavio (čak i kad sam to deinstalirao i reinstalirao ceo Firefox)... sumnjičav sam u pogledu te ekstenzije. -_-
Indi, nije dovoljno da samo uradiš reinstall. Moraš da obrišeš ceo Firefox PROFIL koji ti se kreira svaki put kad instaliraš i pokreneš FF (i tu su ti i smeštene ekstenzije).To ti se nalazi na C disku u Documents and Settings, traži pod Mozilla (u Application data). Moraju ti biti uključeni hidden files, da budu vidljivi. Nakon brisanja SVEGA probaj opet da instaliraš clean verziju lisice, najnoviju.
Link to comment

Uradio sam sad ... EDIT. Ne vredi, odustajem, ne valja - cak mi ni ovaj forum ne radi dobro. Mislim da ima neki problem sa Javom i Firefoxom (o tome je nesto pisalo i na Mozilla web sajtu, ali se nisam udubljivao). Thnx

Edited by Indy
Link to comment

Mi koristim portable FF 2.0.0.8.Do sada mi nije priređivao zvrčke, ako i počne da zza, samo prekopiram kompletni backup folder sa dividi-ja.Možda bi bio malčice brži da sam uzeo install verziju, ali žrtvovao sam malo speeda za manje (de)instailranja.Od plaginčića - par komada:f_ff2m_988e6d6.jpgNapomena: SpoоFXplorer je nikad dorađena beta, tako da je ne preporučujem (mada radi osnovna funkcija - sp00fing) onima koji se ne bave time.

Link to comment

e aj sad jedno mozda glupo pitanje, ali mrzi me da guglamjel ja mogu sacuvati nekako svoje settingse, addonove, bookmarkove iz ffa, i isto te 'licne stvari' u thinderbirdu nekako, (sacuvati to, npr narezati, prebaciti na externi hard) posto cu ove neelje da ubijem win i prebacim sve na zlinux, a zelela bih da ne moram opet da chachkam sve iz pocetka.

Link to comment
e aj sad jedno mozda glupo pitanje, ali mrzi me da guglamjel ja mogu sacuvati nekako svoje settingse, addonove, bookmarkove iz ffa, i isto te 'licne stvari' u thinderbirdu nekako, (sacuvati to, npr narezati, prebaciti na externi hard) posto cu ove neelje da ubijem win i prebacim sve na zlinux, a zelela bih da ne moram opet da chachkam sve iz pocetka.
ima sve lepo ovde, ne znam ni zasto sam pitalaevo ako mozda nekom zatreba:http://www.mozilla.org/support/firefox/profile#backuphttp://www.mozilla.org/support/thunderbird/profile#backup Edited by I'm with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...