Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

realno,

do kraja godine nas verovatno ceka jos jedno udvostrucenje downlinka.
ja uopste ne kontam sta ce nam vise to povecavanje dnwlda. :fashisto:
Link to comment
Neki ruteri se zbune kad treba da glume staticku adresu i blokiraju portove po difoltu. (NB 5 vulgarizama u 1 recenici) Ne verujem da se WAP i ruter kolju medjusobno, pre ce biti da ne prosledjuju adrese kako treba. Ako nam ne uspe ovo online podesavanje, mozemo da probamo sa mojim ruterom koji ima ugradjen wireless.edit: hm, ovo poslednje samo ako imas isdn
nemam isdn, samo obicnu pljuckavac liniju.ruter je onaj conexant tres koji daju. u jednoj od proba sam mu menjala i setovanje u handshake protocol na G.lite pa nista (ovde ima vise vulgarizama nego kod tebe, u-ta-ta)inace, promenih u medjuvremenu i splitere, ali i dalje nema promene. mozda je to znak da treba da se bavim samo piraterijom, a ostalo, bas me briga.
Link to comment

Elem, ugradiše kablovski internet na SBB mrežu, pa bi da pitam par pitanja...Evo ovako, modem ima dva izlaza na kojima piše "USB" i "External" koji je sad prikačen na ovaj trenutnotipkajući komp.Treba mi izlaz na još dva kompa u dečijim sobama, jerbo ne mogu da se izborim za sedište pred ovim priključenim.Interesuje me osim bušenja zidova, šta još treba da pazarim (i gde), da bi na internet prikačio još dva kompa u drugijem sobama i tako rasteretio pritisak na ovo sedalo koje trenutno pritiska moja zadnjica....Pitaću sutra i ove moje stručnjake po firmi, ali cenim da je svaki savet dobrodašao. Takođe je dobrodošao i svaki savet o iskustvima sa SBB internetom, jer se sećam da je na onom tamo forumu bilo neke pljuvačine po SBB-u, ali me to tada nije interesovalo...Hvala unapred.Edit: Uzeo paket od 1390dindži.- zaboravih mu ime.

Edited by dare...
Link to comment

Ako ćeš plaćati bezgotovinski, obavezno uplati 4-5 dana pre isteka roka (treba im dosta vremena da proknjiže promenu) Pridržavaj se uputstva da upisuješ broj svog ugovora. Obavezno izmiruj račun za kablovsku televiziju jer ako to ne radiš, skidaće ti pare sa interneta i srazmerno ti smanjivati broj dana. Naravno, možeš ići i u Kralja Petra i sve plaćati gotovinski (ja tako radim). Obično je gužva, ali ako ih ima troje, ide brzo. Ja nikakvih problema sa SBB-om nisam imala (ako i nestane neta, brzo se vrati), ali ima i onih koji imaju drugačija iskustva.

Link to comment

Verat, 512Mb - 1286 din, vec 6 meseci radi bez problema, download oko 53 KB/s (pre povecanje oko 26-27 KB/s), a bez ikakvih problema i besplatno su mi zamenili USB modem za TP-LINK Router, da se ne zezem s drajverima za Linux...

Link to comment

Evo malo naucne fantastike, cak i za razvijene zemlje. Japanski ADSL je 100MBps, 40 US$ mesecno, neogranicen download/upload.Retko nesto skidam sa neta, u nedelju sam skinuo Win XP SP2, 2MBps download.Uz to, provajder je "uzjasio" telefonski broj fiksne linije, dodelio svoj IP broj i telefonski pozivi su besplatni (ukljuceni u ADSL pretplatu). Preko fiksnog telefona, nista mikrofoni i racunar.Nisam platio telefon 4 godine, zovem inostranstvo, bilo gde. Skype je u Japanu skoro nepoznat.Slicno je u Koreji, Hong Kongu i Singapuru.Cak i u Australiji ljudi placaju 9 puta vise za 39 puta sporije + download limit.

Link to comment

Evo ovako, loaklni provajder za wireless (GromNet), 512/256 kbit/s, 1490 din. Koristim njihove usluge poslednje 2 1/2 godine i imali su svoji uspona i padova, no kako sam podigao antenu na vrh zgrade (i dodao ruter) radi perfektno UL je 58-60 kb/s a DL 30-32 kb/s. Tenicka podrska je korektna, sto se placanja tice toleracncija je par dana i kada uplatis racuna ti se od dana placanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...