Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Pusti bre Milana, uzmi 8Gb, sigurno ces nabudziti.. 2x4GB i zakopan si, ovako gledas napred, A dual chanel ti nece nesto super specijalno doneti, posto ti je 8Gb dovoljno za sve sto radis, osim ako budes hteo da ganjas virtuelne masine, a lepo je kad ti sve leti :D   SSD je obavezan...ipak je ovo 21. vek :D

Link to comment

Na kraju uzeto sledece:

Amd Ryzen 1600

Asus Prime B350-plus

Crucial Balistix Lt 1x8gb 2666mhz

Samsung Evo 850 250Gb

EVGA SuperNOVA 550 G3

 

Kad stigne krece zabava :D

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Edited by Moća
Link to comment

Hocu iz dosade da odradim mini apgrejd posle jedno 5-7 godina ali da mi ostane sistem koji odlicno radi u tom periodu i ne mogu da se smaram oko reinstaliranja, prebacivanja podataka i tako tih sranja. Dakle, ploca je ova: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA785GT-UD3H-rev-10#ov

 

Ona ce da ostane, kao i 8 giga rama 1600mhz, a planiram da promenim procesor i grafiku, ne znam ni sam zasto jer verovatno i dalje necu igrati nikakve igrice niti cu dobiti nekakav napredak ali kontam da ce me apgrejd izaci stotinak evra pa nije neka frka, ne moze mnogo da skodi. Procesor je AMD Phenom II x4 965 Black Edition i tu mislim da je najjace sto mogu da uzmem  FX8350 ili eventualno nesto slabiji FX8300. Ploca mi je AM3 a oni su AM3+ ali sam citao da mogu u AM3 ploce. Sto se tice grafike, imam AMD HD7770 sa 1gb rama i tu nemam pojma koju da uzmem, ne treba mi neka prebudzena i preskupa jer ce ploca i procesor i dalje biti matori pa treba nesto u tom rangu. 

 

Ako neko ima neku ideju, neka me prosvetli.

Link to comment

Ma nema sanse, imao sam sedmicu godinama i odradio se onaj apdejt na desetku posle cega sam se plasio da ce bagovati sistem ali jok, savrseno radi bukvalno 5+ godina bez ikakvog cackanja i necu da menjam to. Zato sam i napisao mali apgrejd, bukvalno hocu da stavim najjaci moguci procesor i neku solidnu grafiku i cao, ne diram dok se nesto ne sjebe.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

Imam isti pristup stvarima kao i Gli, malo drugačije komponente ali ni slučajno menjanje ploče i OSa. 

 

Mozda neki ssd da malo to ubrzamo ali kapiram da I to povlači install novog systema.. Ili ne? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...