Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

narednu nedelju bi trebalo da provedem u kelnu i u dizeldorfu.

da li bi neko mogao da mi preporuči šta raditi/videti a da sam verovatno preskočio bauljanjem po zicer touristy mestima prošlih puta?

Link to comment

A kad si već tu i muzej senfa, odmah preko ulice. Nije neki spektakl od muzeja, ali senfovi su dobri i zgodni i kao poklončić. U Kelnu, pored Ludwig muzeja, obavezno i Kolumba muzej.

Link to comment

Ne sećam se da li sam ranije spominjala, ima u Dizeldorfu zanimljiv park, Nordpark, malo dalje od strogog centra, koji je projektovan sredinom 30tih u sklopu naci-propagande da zadivi narod, a danas sadrži i japansku baštu. Meni je bio baš kul, mislim da se nekim tramvajem dolazi iz grada.1

 

Probaj njihovo crveno pivo "Altbier", tipično se služi u čašama od 2dl, npr. u pivnici "Im Füchschen" gde može i fino da se pojede. http://www.fuechschen.de Edit, sad vidim da si već bio pa si sigurno i to pivo pio. Ne znam da li je ovo turističko mesto, meni ga je pokazao lokalac :)

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Preporuka za ljubitelje Kubrikove Odiseje 2001.: izlozba povodom 60 godina od filma u Filmskom institutu u Frankfurtu. Traje jos do 23. septembra.

http://2001.deutsches-filmmuseum.de/

 

Totalno nevezano, rezervat sa divljim zivotinjama na Ederskom jezeru ima fenomenalni letacki cas sa raznim pticama grabljivicama, sovama i beloglavim supom, koji lete sa stene i naravno kroz publiku. Mi smo odusevljeni. Za sve uzraste! Ptice inace mogu da se krecu slobodno po parku, pa sam tako gledala supa na dva metra od sebe.

https://www.wildtierpark-edersee.eu/wp/de/greifenwarte/

Link to comment
  • 3 years later...
  • 8 months later...
On 13.8.2018. at 14:24, scab said:

narednu nedelju bi trebalo da provedem u kelnu i u dizeldorfu.

da li bi neko mogao da mi preporuči šta raditi/videti a da sam verovatno preskočio bauljanjem po zicer touristy mestima prošlih puta?

Tri godine kasnije, da li ima nešto novo u ovim gradovima za videti? A da nisu gore pomenute atrakcije/muzeji?

 

Kako je za rentiranje kola? Jel Njemci priznaju našu saobraćajnu?

U gradski prevoz neću da sumnjam; 

Kakvo je stanje sa uzimanjem mobilne kartice za internet?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Kakva je situacija sa Nemačkom i ulaskom vakcinisanih.
Imam jednu osobu koja je primila dva rusa i fajzera

Oće moći to?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
3 minutes ago, beta kentauri said:

neće

mora psr ili rapid test ili dokaz da je preležana korona

 

od 1 juna ne mora nista

 

Das Infektionsgeschehen flaut ab, die derzeit dominierende Omikron-Variante des Coronavirus verursacht weniger schwere Krankheitsverläufe als zuvor zirkulierende Varianten wie beispielsweise Delta. Daher hat das Bundeskabinett Lockerungen bei der Einreise beschlossen:

  • Vom 1. Juni an brauchen Einreisende keinen Nachweis mehr, dass sie geimpft, genesen oder getestet sind.
  • Ausnahme: Einreise aus einem Virusvariantengebiet. Hier gelten nach wie vor die bestehenden strengen Anmelde-, Nachweis- und Quarantäneregelungen.
  • Für den Impfnachweis ist es künftig ausreichend, wenn man mit einem von der WHO anerkannten Impfstoffen geimpft ist. Das sind dann auch Impfstoffe wie Sinova, Sinopharm oder Coronavac von chinesischen Herstellern oder Covaxin eines indischen Herstellers.
  • Die Kategorie Hochrisikogebiete wird gestrichen.
Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

 

od 1 juna ne mora nista

 

Das Infektionsgeschehen flaut ab, die derzeit dominierende Omikron-Variante des Coronavirus verursacht weniger schwere Krankheitsverläufe als zuvor zirkulierende Varianten wie beispielsweise Delta. Daher hat das Bundeskabinett Lockerungen bei der Einreise beschlossen:

  • Vom 1. Juni an brauchen Einreisende keinen Nachweis mehr, dass sie geimpft, genesen oder getestet sind.
  • Ausnahme: Einreise aus einem Virusvariantengebiet. Hier gelten nach wie vor die bestehenden strengen Anmelde-, Nachweis- und Quarantäneregelungen.
  • Für den Impfnachweis ist es künftig ausreichend, wenn man mit einem von der WHO anerkannten Impfstoffen geimpft ist. Das sind dann auch Impfstoffe wie Sinova, Sinopharm oder Coronavac von chinesischen Herstellern oder Covaxin eines indischen Herstellers.
  • Die Kategorie Hochrisikogebiete wird gestrichen.

to je lepa vest ukoliko je tačna jer koliko vidim na sajtu federal ministry of health još uvek piše da treba 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...