Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

sorry na kasnjenju sa odgovorom.bio sam u spaniji, u la korunji.a u barseloni sam bio pre 3-4 godine.treba ti jedno 2 nedelje da sve vidis, ali su gaudijeva dela prioritet. ja sam na njih potrosio najvise vremena.mene sagrada podseca na djavolju varos :o kazi sta te konretno interesuje - sightseeing, klubovi, muzeji, fudbal :lol:, klopa, pice...koristi metro, naravno.za soping ne znam, ali se secam da su krpice bile skuplje nego u nemackoj...

Link to comment
  • 8 months later...

Vaskrsavam ovu temu iz mrtvijeh. Vuče me Barselona. Mislim da ću u prva dva meseca 2009. popustiti i pobeći na desetak dana. Da li ste upoznati s nekim pristojnim, centralno lociranim hotelom koji biste preporučili? Ja imam nekoliko varijanti na umu, ali me zanima ako neko ima lično iskustvo. Hosteli nisu u igri. Prestarilo se za tu vrstu bliskost s drugim pripadnicima vrste.

Link to comment
Vaskrsavam ovu temu iz mrtvijeh. Vuče me Barselona. Mislim da ću u prva dva meseca 2009. popustiti i pobeći na desetak dana. Da li ste upoznati s nekim pristojnim, centralno lociranim hotelom koji biste preporučili? Ja imam nekoliko varijanti na umu, ali me zanima ako neko ima lično iskustvo.
http://www.nnhotels.com/Bio u B-Hotelu, fantasticna value for the money, posebno ako uhavtis early booking rate. Nalazi se fakticki na Placa Espanya. Malo dalje(20-25 minuta peske od Placa Catalunye), ali jako blizu Mont Juicu i svim znamenitostima na njemu i oko njegaBio i u Paral.lel, jeftinije, ali def ruznije, premda daleko od katastrofalnog i malko losija pozicija(iako peske bliza samom centru)Onda probaj Balmoral, fakticki na Diagonal, ali blizu ugla Av.Diagonal i Passeig de Gracia, tj. blizu svim najvaznijim modernistickim gradjevinama. http://www.hotelsby.es/barcelona/balmoralbcn/profile/http://www.hotelbalmoral.com/To je ono sto sam bio najblize centru. Premda, gde god da si, nesto ce ti uvek biti daleko. U Barsi, pogotovu ako ostajes tako dugo-10-tak dana- ne verujem da je toliki imperativ biti u samom centru, posto metro radi odlicno i generalno ide na 3 minuta i koliko sam skapirao, celu nocJa sam letos pretrazivao ovdehttp://www.booking.com
Link to comment
Da li ste upoznati s nekim pristojnim, centralno lociranim hotelom koji biste preporučili? Ja imam nekoliko varijanti na umu, ali me zanima ako neko ima lično iskustvo. Hosteli nisu u igri. Prestarilo se za tu vrstu bliskost s drugim pripadnicima vrste.
ovo ljeto smo krenuli u barcelonu, s vrlo sličnom idejom o smještaju. preko HRS-a rezervirali hotel regina, u samom centru grada (druga ulica od placa catalunye). udobno je, čisto, dobro klimatizirano, osoblje ljubazno i brzo, a lokacija savršena. (btw.cijene su ti bez doručka). inače, mislim da je razumna odluka ne štedjeti na smještaju, jer se drugi troškovi mogu svest na prihvatljivu mjeru (javni prevoz je dobar i jeftin, hrana ukusna i ne preskupa, i općenito upada u oko odsustvo trikova za guljenje kože turistima, koje se uobičajene npr. u rimu ili parizu. recimo na svakom koraku imaš pitku vodu, tržnice s hrpom voća zapakiranog "to go" i sl).
Link to comment

što se tiče klabinga, preporučujem 70% absint koji dolazi u 5 varijanti - crvena, žuta, crna, zelena i plava - i odlazak na koncert Pevajućih fontana. Ne zalaziti noću u Gotsku četvrt, osim ako ste heroinski ovisnici. Po danu je dovoljno i pičiti po Barsi, meni su fascinantni i detalji po fasadama - čak i nebitnih građevina. Jedna od dve Gaudijeve gajbe ima na krovu malu jajastu prostoriju gde možeš da se zavališ i meditiraš satima uz zvuk vode i nekakve svetlosne efekte. Kad pričam o detaljima, video sam na nekom blogu i stepenice iz kojih raste uredno negovana trava, al' nemam pojma gde se na njih može naići. Na kraju da spomenem i :wub: grafit: Why call it tourist season when you can't shoot them.

Link to comment

Neki delovi Barri Gotica, Ravala i Borna izgledaju nocu negostoljubivo, ali ko ne trazi frku u najgorem slucaju prolazi sa ukradenim novcanikom. A i to nije bas mnogo verovatno. A sve tri cetvrti treba videti i danju i nocu. Par preporuka, onako nabrzaka:Marsella - ovaj bar je star sto i nesto godina, prostran i krcat, cuven po absintu jos otkako je osnovan. Tu okolo ima jos nekoliko dobrih barova. Odmah iza ugla je Rambla de Raval (ne obicna Rambla), skolski primer onoga sto se zove gentrification. Takodje blizu je klub Apollo, nekoc plesna dvorana, sada klub i koncertni prostor. Jako lepo. Plaza del Rey, nocu. Centar, a prazno i lepo. Ne mesati sa Plaza Real, koja je lepa, ali suvise touristy.MACBA, trg oko iste i imigrantska ulica Joaquin Costa sa mnogobrojnim barovima. Licni favorit je bar Negroni, ali samo vikendom.Crkva Santa Maria del Mar u cetvrti Born. I na 15-tak minuta hoda najlepsi i najbolji tapas bar - Mundial.Preporuka nad preporukama: Gracia. Nekoc nezavisan grad, sada deo Barse, znaci neki katalonski Munze, samo mnogo kulje. Mnogo, previse ljudi dodje u Barsu i odu bez da vide ovu cetvrt. A tamo svasta. Trgovi, Plaza del Sol, Rius i Taulet, Virreina, Diamant. Ulica Verdi i u njoj Casa Portuguesa, jako dobri kolaci i vina. I, da, puno se vise prica katalonski nego u centru.

Edited by Kampokei
Link to comment

ko se ne upozna sa amerom i svabom u vozu, potom se sa njima ne ponapija i ne naduva kao prasac, na Plazi del Rey ne pokupi 3 italijanke i na kraju ne prespava u hostelu u gockoj cetvrti sa chamugom u sobi, kao i da nije bio u barsi

Link to comment

Moltes gr?cies per els consells, amics. (Falavi na savetima, drugari). Please keep 'em coming. ...Adamsov, ja ne putujem tim raskalašnim omladinskim stilom brat bratu već deset godina. Strogo Alexis Carrington Colby Dexter u penziji vajb. Prtljag od leoparda, limuzina do hotela i predsednički apartman s pogledom na plebs tamo negde daleko ispod.EDIT: alexisqt6.gif

Edited by crveni autobus
Link to comment

ma ok, ja sam takodje bio sa ekipom u hotelskom smestaju, al sam se popickao sa njima i odmetnuo.u svakom slucaju ti zavidim jako, meni je to, uz berlin, najlepsi grad na svetu.samo u divljenju gaudijevim gradjavinama mozes dane i dane da provedes.o muzejima da ne pricam.obavezno poseti muzej cokolade, nadomak kapije, i pazari onu sa 80 posto kakaoa.jedna od najlepsih koje sam probao.muzej pomorstva je takodje fenomenalan, nalazi se kod luke.pikasov muzej i muzej grada barselone i ne moram da ti specijalno pominjem, to se podrazumeva.park guelj i monzuik takodje.'raspevana fontana' jeste kicerica, ali ako prolazis pored obavezno odvoj bar po ure.i obavezno overi akvarijum. odusevio sam se spoznajom kakvo dete jos cuci u meni.i da, hrana u kafanama je, barem pre tri godine, bila iznenadjujuce jeftina, na primer, u restoranu nadomak gotskog kvarta paelja sa morskim plodovima i pice su bili ispod 10 ojra.elem, ako sam promasio pojentu topika, tj. ako si vec bio tamo i sad samo trazis hotelski info, sori.bio smesten u nekoj polu-rupi, van grada, tako da ti za preporuku hotela i nisam od pomoci.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Jos par off the track sugestija. Trg Sant Felip Neri u Barri Goticu. Ima cak neki dalmatinski smek. Na samom trgu su jos vidljivi tragovi italijanskog bombardovanja tokom gradjanskog rata. Na trgu je snimljena i jedna scena u filmu Parfem, a jedna junakinja knjige Senka vetra zivi na trgu. Plaza de Sant Pere u Bornu. Najbolji trg za popiti kaficu.Jos dve kulinarske preporuke: 1) Paredeta (Born) za morsku hranu. Ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet u gradu. 2) La Bombeta. Dobar tapas bar u Barseloneti. Nadrkano osoblje, ali tako to mora u kultnim mestima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...