Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

Što se tiče ovih naselja koja nisu u centru, tu ne mogu da pomognem. Ja sam bio smešten u Meadowbanku i Parramatti a to nije mnogo zanimljivo.

Brate, slabe si vodice imao... :)

 

U putnik - da se javi u dm - ima nas ovde nekoliko - organizovacemo se nekako. 

Ujedno - hvala kolegi G&S koji mi je skrenuo paznju na ovaj topić.

 

Inace, moji favoriti (osim svega gore pomenutog, nemam zamerke) su Palm Beach (moze i hidro avionom, ko hoce full da mu ga daje), Spit bridge to Manly shetnja (valjda oko 2-3 sata, nisam skoro bio), turiranje po gradu - peshke i dabl-dekerima. South Head & Watsons Bay a usput i Shark bay (Nielsen park)... 

 

Burek u Ferfildu (najbolji na Juznoj hemisferi) i u Rokdejlu (najbolji u Rokdejlu, jer ima jedno 2-3). Cevapi isto/takodje u Rokdejlu a pljeske u Ferfildu... Ima i nekih novokompovanih cevapa u Paramati i nisu cak ni losi. Wellington Street/Ocean road poslasticarnica - dobosh torta kod Madjara a malo uz ulicu Kiev torta kod Rusa... Concord za sladoled kod Talijana... Balkan na Oxford street-u (mada nisam skoro bio pa ne garantujem)... 

 

KIneska bashta (Darling harbur), Japanska basta (Auburn)... Mis'im... 

 

Sve sto moze ferijem, dzet ketovima i uopste "preko vode" vredi videti i preploviti. 

 

Meni je - onako uzgred - seksi i onaj vidikovac iznad Wollongong-a - mislim da je Mt Keira. Ako nisam pogresio.

Link to comment
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

@ rajka i roksi

 

meni je obala queenslanda smaračina, od sunshine coasta do gold coasta.

 

kad se krene od noosa-e juzno (sunshine/sunrise/marcus beach), po meni bas lepa zona. a gold coast videti jednom u zivotu: je previse.

 

Burek u Ferfildu (najbolji na Juznoj hemisferi) i u Rokdejlu (najbolji u Rokdejlu, jer ima jedno 2-3). Cevapi isto/takodje u Rokdejlu a pljeske u Ferfildu... Ima i nekih novokompovanih cevapa u Paramati i nisu cak ni losi. Wellington Street/Ocean road poslasticarnica - dobosh torta kod Madjara a malo uz ulicu Kiev torta kod Rusa... Concord za sladoled kod Talijana... Balkan na Oxford street-u (mada nisam skoro bio pa ne garantujem)... 

 

ajme:)... pa nece valjda da krene na putesestvije od cirka 30 sati leta da bi jeo cevape, burek i dobos tortu na drugom kraju planete. postoji toliko ranoraznih kuhinja koje vredi da se probaju. al, naravno, ko kako voli.

 

no offence, ali licno ne bih trosila vreme na degustaciju nostalgicarske kuhinje. to je vise za nas koji ovde zivimo, pa kad se uzelimo. 

Link to comment

ajme:)... pa nece valjda da krene na putesestvije od cirka 30 sati leta da bi jeo cevape, burek i dobos tortu na drugom kraju planete. postoji toliko ranoraznih kuhinja koje vredi da se probaju. al, naravno, ko kako voli.

 

no offence, ali licno ne bih trosila vreme na degustaciju nostalgicarske kuhinje. to je vise za nas koji ovde zivimo, pa kad se uzelimo. 

Naravno da nece - al' od znanja™ glava ne boli... A ne da - k'o jedan moj drugar/kolega - probleji ovde 2 godine i ne shvati da se na istom mestu kupuju i burek i pljeskavice... 

Link to comment

 

Burek u Ferfildu (najbolji na Juznoj hemisferi) i u Rokdejlu (najbolji u Rokdejlu, jer ima jedno 2-3). Cevapi isto/takodje u Rokdejlu a pljeske u Ferfildu... Ima i nekih novokompovanih cevapa u Paramati i nisu cak ni losi. Wellington Street/Ocean road poslasticarnica - dobosh torta kod Madjara a malo uz ulicu Kiev torta kod Rusa... Concord za sladoled kod Talijana... Balkan na Oxford street-u (mada nisam skoro bio pa ne garantujem)... 

ovaj pasus vise znaci meni, svezepreseljenoj u Sidni, nego digu  :lolol:

receno mi je i za neku Prima prodavnicu isto u tim nekim suburbs far, far away, moracu da se izorganizujem za putesestvije jednog vikenda.

(gde je ova poslasticarnica, koji suburb? a pored ovog Balkana sam prosla vise puta)

Link to comment

ovaj pasus vise znaci meni, svezepreseljenoj u Sidni, nego digu  :lolol:

receno mi je i za neku Prima prodavnicu isto u tim nekim suburbs far, far away, moracu da se izorganizujem za putesestvije jednog vikenda.

(gde je ova poslasticarnica, koji suburb? a pored ovog Balkana sam prosla vise puta)

Tih Prima ima na nekoliko mesta al' ja nisam neki poseban fan. MIslim da ima jedna (glavna?) kad krenes niz Hume Hwy pa prodjesh South Strathfield (neka Chullora) ili nesto tako suludo... Imam njihovog GM-a za prodaju i marketing na 1st al' je to iz dobrih™ dana... :)

Poslasticarnica (ruska i madjarska) su Bondi Rd, nekako na pola puta izmedju BondiJ i BondiB. Raskrsnice sa Ocean St (ruska) i Wellington St (madjarska). Inace, ovi drugi "rade" i kesten sa shlagom. 

Ja sam bash juce bio pa sam opasno™ svez... 

COSB9u5UkAAHUYH.jpg

Link to comment

Tih Prima ima na nekoliko mesta al' ja nisam neki poseban fan. MIslim da ima jedna (glavna?) kad krenes niz Hume Hwy pa prodjesh South Strathfield (neka Chullora) ili nesto tako suludo... Imam njihovog GM-a za prodaju i marketing na 1st al' je to iz dobrih™ dana... :)

Poslasticarnica (ruska i madjarska) su Bondi Rd, nekako na pola puta izmedju BondiJ i BondiB. Raskrsnice sa Ocean St (ruska) i Wellington St (madjarska). Inace, ovi drugi "rade" i kesten sa shlagom. 

Ja sam bash juce bio pa sam opasno™ svez... 

COSB9u5UkAAHUYH.jpg

a joj...idem.

Link to comment

Brate, slabe si vodice imao... :)

 

Parramatta je ok za jedno veče da se obiđe, ne znam zašto bi se turista tamo duže zadržavao osim ako nije smešten u tom kraju. Ja sam bio smešten malo severnije od centra (recimo deset minuta hodom severno od ferry wharf). Dobro je mesto za život jer Parramatta postaje novi zasebni centar gde ljudi dolaze da rade. Ima zanimljivih restorana, bio sam u pabu koji je napravljen u crkvi u George street ako se ne varam, obala reke je lepa za šetanje, ali to je u principu to što se tiče Parramatte. Tu spavaš, radiš i izađeš u šetnju ili restoran.

 

Vredi zastati i promuvati se pri povratku sa Blue Mountain.

 

Inače, jako je lepo ići do centra tim brodićem iz Parramatte. Putuje oko 40 minuta (valjda), staje na par mesta, i tu otprilike vidiš kako izgleda život u Sydneyu na obali (ako si te sreće).

 

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

Edited by pacey defender
Link to comment

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

To tesko da moze da prodje sa nekima kao™ objektivnim odgovorima i procenama... Meni je prvih 5-6 godina posao "za dve osobe" bio u istoj zgradi u Paramati tako da nije bilo dileme - stan je bio na 5 min (peshice) odatle. Posle krenesh da se navikavash i/ili da jurish nesto i tako - 101 razlog.Dobre skole, faks blizu i slicno... 

Link to comment

Perun vas veselio, đeco! Kapiram da ću do polaska uvenuti od guglanja svega ovoga. Jedino ne bacam u gugl burekoćevape, mleveno meso sam izbacio poodavno a od bureka sam se odvikao ovde skroz. Planiram da krljam ribu (i hobotnicu ako to dole uopće raste), mjesište il raznorodne azijske špecije. Šta od lokalne živine valja probati? Kengura i krokodila sam jeo (krokdil je bulja), probao bih vombata jer onako ružan mora da je opako jestiv.

 

Baza mi je u Rajdu, imam Forestera automatika na raspolaganju tako da ću svakako da se optobam u naopakosti, ali kapiram da ću većinu zujanja da obavljam nekim gradskim prevozom (ne volim da vozim u džinovskom gradu u kom ne znam dobre štekove za parking).

 

Neki predlog za lokalne mikropivare i kvalitetna pivolokna mesta? Znam, seljak, al volem.

Link to comment

probao bih vombata jer onako ružan mora da je opako jestiv.

:( 

 

 

 

Baza mi je u Rajdu

Cini se kao odlicna baza jer si relativno blizu centra. Nadam se da ti je voz blizu za svakodnevna jurcanja. Kapiram da ti je stanica West Ryde na recimo 20 minuta peske sto je ok.

 

Takodje, ne znam koliko ti je daleko Meadowbank wharf, ali fino je da ti prvi odlazak u centar grada bude GSP brodom.

 

!Demo, i meni se cini da je Parramatta skroz dobro mesto za zivot. Ima sve sto ti treba, narocito ako tu radis.

Link to comment

ukoliko budeš vozio van grada, posebno ka planinama,

obrati pažnju na koale koje prelaze drum i one idiote kengure.

kenguri vole da sede kraj druma i bleje, posebno rano ujutru i uveče.

ukoliko, daleko bilo, zvekneš nekog kengura, ni slučajno ne izlazi iz kola.

znaju da budu veoma gadni kad polude.

Link to comment

najgori za sudar su vombati jer su sama kost ispod onog kao finog krzna... moj kolega je zapatio jednog u grtalici za sneg (da, ovde ima snega - u planinama)... palo je ostavljanje grtalice dok se sneg ne otopi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...