Jump to content
IGNORED

Dušeci


Krotka

Recommended Posts

onaj japanski dusek/krevet.modapravi, tj idealni za kicmu, vrat itd su punjeni algama, a cvrstinu mozes da biras.ja pocela zato sto izuzetno mirno spavam, pa padnem tokom noci sa svakog kreveta.onda sam zapatila onu sekretarsku bolest od mnogo kucanja, sve sa kocenjem i trnjenjem ruku, pa razne kicmenostubne nepogode, pa bangave zglobove i tako sve ko jeremija. futon je bio spas. problem je sto traju najduze pet godina, ti kao medicinski, pravi, skupi su i relativno ih je tesko dopremiti ovamo.ali ova slarafija stvarno vrsi posao.

Link to comment

pomno pratim temu, a razumem je kao da je na japanskom. posebno onaj deo gde nekoliko vas (s ponosom) kaze: "nigde mi de dusek nije pomerio" (parafraza)... razmisljam vec pola dana - a gde da se pomeri i kako? i zamisljam kako federima nocu (ili danju, svejedno) izrastu male noge, koje prosetaju duseke obicnih smrtnika...u svakom slucaju, posto imam sve luba-simptome, popisala sam ove firme i izraze, pa cu da se po povratku vinem u potragu cim prije.

Link to comment

hehe, ja dobila futon na poklon pre dve nedelje! drugarica amerikanka se odselila nazad u ameriku i ostavila mi ga, ali ga jos nisam stavila u upotrebu dok se ne preselim..

Link to comment

ja kupih simpo premijer. jeftin tvrdusan i meni fin. a mogu da s ekladim da nemate bolesnija ledja od mene.ili pak takvoj kicmi sve jedno na cemu spava, bolna je kako okrenes.

Link to comment
A da li neko spava na dormeu ?
Spavam ja i sasvim mi odgovara. Dok sam spavao na simpovom federskom nisam bas uzivao (narocito kada se posle par godina koriscenja napravilo ulegnuce). Ovaj je tvrd (dobro za kicmu) i sasvim udoban kad se naviknes. Svoj jastuk evo ni posle sprcanih cetrdeset godina zivota jos nisam pronasao.
Link to comment

Dormeo-govnari ne prave bračni dužine 210. Imaju samac ali bračni ne. Na moje pitanje ''a pretpostavljate da se visoki ljudi ne žene?'' su odgovorili u Keni-stilu: mfpmfpmfpmfp.Dobila sam nekoliko preporuka za Beodušek firmu i pozvala sam ih. Neki Medikot dušek sa svim tim zajebancijama koje imaju dormeo, simpo i šlf vanstandardnih dimenzija 160x210 bi bio nešto preko 18k. Otići ću da ih probam pa ću da javim utiske.

Link to comment
  • 1 month later...
Dormeo-govnari ne prave bračni dužine 210. Imaju samac ali bračni ne. Na moje pitanje ''a pretpostavljate da se visoki ljudi ne žene?'' su odgovorili u Keni-stilu: mfpmfpmfpmfp.Dobila sam nekoliko preporuka za Beodušek firmu i pozvala sam ih. Neki Medikot dušek sa svim tim zajebancijama koje imaju dormeo, simpo i šlf vanstandardnih dimenzija 160x210 bi bio nešto preko 18k. Otići ću da ih probam pa ću da javim utiske.
..i kakvi su utisci?Nego jel neko probao onajDormeo Roll Up
Link to comment
  • 2 weeks later...

Joj, ja ne videh da je neko ovde postovao.Elem, dušek nam je stigao za 2 dana od naručivanja (carevi) ali još stoji neotpakovan obzirom da se čeka stolar da se smiluje i dotera i krevet koji je rađen po meri. Ovako izgleda super i kvalitetno ali ne znam ništa dalje :$

Link to comment
  • 5 weeks later...

Jel imao neko problema sa uklapanjem dimenzija dušeka i kreveta?Ja kupio Simpov dušek bez žičanog jezgra Medisan 200x90, i na drugom mestu krevet predviđen za dušek tih dimenzija. Danas stigao krevet, i ispostavi se da je dušek duži i širi 3-4 cm, krevet je tačan u milimetar. Iako ne deluje mnogo, dovoljno je da pravi problem. I kad nekako uguram dušek, to prosto nije to, vidi se da je zbijeno, iskoči na sredini... Ovi u radnji kažu da je to to, par cm gore-dole zbog debljine navlake itd. Dobra stvar je ta navlaka koja se skida. Ispod je samo jezgro koje nije obrubljeno već se vidi da je isečeno iz neke veće ploče, pa sam mislio da pokušam sam ga da malo skratim, ali još se nisam usudio, ne znam kako ni čim da to što preciznije uradim. Ima neko neki predlog? Šta da radim?Inače, samim dušekom sam veoma zadovoljan. Čekajući krevet, držao sam ga na podu i tako spavao nekoliko dana. Izmedju Dormea i Simpa odlučio sam se za Simpo. Od tri Simpova modela bez žičanog jezgra, ovaj je bio najtvrdji, ima neke slojeve od kokosovih vlakana, memorijske pene i ne znam čega još. Cena je bila 20 000. Kad se skine navlaka ti slojevi deluju prilično loše, zalepljeni jedan za drugi, lepak je malo curio i ulepio navlaku iznutra... ali navlaka mnogo popravlja utisak, sve deluje kvalitetnije, a pošto je i udoban, koga briga šta je unutra :)

Edited by mr@ki
Link to comment
Jel imao neko problema sa uklapanjem dimenzija dušeka i kreveta?Ja kupio Simpov dušek bez žičanog jezgra Medisan 200x90, i na drugom mestu krevet predviđen za dušek tih dimenzija. Danas stigao krevet, i ispostavi se da je dušek duži i širi 3-4 cm, krevet je tačan u milimetar. Iako ne deluje mnogo, dovoljno je da pravi problem. I kad nekako uguram dušek, to prosto nije to, vidi se da je zbijeno, iskoči na sredini... Ovi u radnji kažu da je to to, par cm gore-dole zbog debljine navlake itd. Dobra stvar je ta navlaka koja se skida. Ispod je samo jezgro koje nije obrubljeno već se vidi da je isečeno iz neke veće ploče, pa sam mislio da pokušam sam ga da malo skratim, ali još se nisam usudio, ne znam kako ni čim da to što preciznije uradim. Ima neko neki predlog? Šta da radim?Inače, samim dušekom sam veoma zadovoljan. Čekajući krevet, držao sam ga na podu i tako spavao nekoliko dana. Izmedju Dormea i Simpa odlučio sam se za Simpo. Od tri Simpova modela bez žičanog jezgra, ovaj je bio najtvrdji, ima neke slojeve od kokosovih vlakana, memorijske pene i ne znam čega još. Cena je bila 20 000. Kad se skine navlaka ti slojevi deluju prilično loše, zalepljeni jedan za drugi, lepak je malo curio i ulepio navlaku iznutra... ali navlaka mnogo popravlja utisak, sve deluje kvalitetnije, a pošto je i udoban, koga briga šta je unutra :)
Ako te ne mrzi - odnesi ovo jezgro dušeka negde gde seku sunđer po meri. Pripazi samo da ti onda navlaka ne ispadne prevelika.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako neko moze da mi preporuci kakvog stolara za spravljanje kreveta po meri (ne znam ako nije dozvoljeno moze i na pp), bez preporuke vise nista ne pravim i ne stupam ni u kakve kontakte sa majstorima. Previse puta su me izradili.Hvala unapred.

Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...