Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

Trenutno se igra završnica Gran Pri turnira u Aberdinu. U finalu (danas u 17h na ES) će se sastati Roni O'Saliven i Marko Fu.Juče su odigrana dva fantastična polufinala. Roni je odigrao majstorski, gubio je 5:2 ali na kraju pobedio odličnog šona Marfija. U drugom je Marko Fu dobio Džerarda Grina takođe 6:5.Na ovom topiku možete pratiti aktuelne turnire, pisati o istorijatu igre, omiljenim igračima, objašnjavati pravila...sve što vam je zanimljivo u vezi sa snukerom.Mnogima je ovaj sport verovatno dosadan, ali ko nije gledao sinoć O'Salivena i Marfija, mnogo je propustio. Snuker pratim tek koju godinu unazad i neki od mečeva su interesantniji od mnogih fudbalskih finala.Malo kasnim sa otvaranjem topika, ali se nadam da će s vremena na vreme biti aktuelan, barem u vreme značajnih turnira.Mnogo je odličnih igrača u ovoj igri ali kao što se vidi u podnaslovu, Ronnie je The Legend!

Link to comment

Gledao ja juče. Baš sam se iznervirao na 4-1 i 5-2, ali veliki comeback je bio uživancija. Kako je Roni odigrao pod onolikim pritiskom, savršeno. Čak i drugo polufinale je bilo super, iz sasvim drugog razloga, i Marco Fu i Gerard Green su bili toliko nervozni da su pravili strašne greške :DJe l' danas tako kasno počinje? Ebi ga, znači u slično vreme kao F1... šteta.

Link to comment

Finale počinje u 15h (GMT) odnosno 17h (CET), a repriza je sutra u 8h i 13h (GMT) odnosno 10h i 15h (CET) na Eurosportu. Danas počinje sat vremena pre Formule.Oba polufinala su bila interesantna. U 11. partiji je bilo grešaka u oba meča, nešto više u drugom polufinalu. Fu je dobio tesno, a Grin je propustio veliku priliku da pobedi. Roni je igrao odlično ali je u 11. partiji imao i sreće. Upala mu je bela kod pokušaja da odigra safety, ali je i Marfi kasnije pogrešio iako se Roni već zavalio u stolicu.Inače, Marko Fu je na istom ovom turniru 1998. u polufinalu dobio Ronija 5:4 tako da će i finale sigurno biti zanimljivo.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Mnogima je ovaj sport verovatno dosadan..
Zavisi ko ga igra - kad igra Ronnie, definitivno nikada nije dosadno.Prvi snuker-turnir koji sam gledao je bio masters iz, mislim, '03 - kad je pokojni Paul Hunter dobio Ronija sa 10-9 (ili 9-8), nakon što je gubio 7-2.Jel na ESu prenosi Smiljan Banjac ili Duško Milanović? :D
Link to comment

Sreća pa prenose Englezi inače bi bilo mute.Roni je puk'o 9:6. Početak drugog dela je ponovo igrao loše, izgledao je nekako previše opušten, a Marko Fu je veći deo vremena proveo za stolom i vrlo malo grešaka je imao. Marko Fu je osvojio prvi ranking turnir u karijeri. Izjavio je na kraju da mu je najdraže što je pobedio baš Ronija.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Zavisi ko ga igra - kad igra Ronnie, definitivno nikada nije dosadno.Prvi snuker-turnir koji sam gledao je bio masters iz, mislim, '03 - kad je pokojni Paul Hunter dobio Ronija sa 10-9 (ili 9-8), nakon što je gubio 7-2.Jel na ESu prenosi Smiljan Banjac ili Duško Milanović? :D
Nažalost, ostavili su engleske komentatore... :(
Link to comment
  • 3 weeks later...

Počeo je Northern Ireland Trophy u Belfastu. Već u prvom kolu Marko Fu, pobednik Grand Prix turnira u Aberdinu, izgubio je od kvalifikanta Ejdrijena Ganela, a najveće iznenađenje je poraz Metjua Stivensa od daleko slabije rangiranog Martina Golda. Najboljih 16 se uključuju u drugom kolu koje je na programu danas i sutra. Plasman u 3. su već izborili Ding i Stiven Megvajer. Prenosi i izveštaji idu na Eurosportu 1 i 2. Danas od 15 (CET) na ES1 i 20:30 (CET) na ES2.Trofej brani Ding koji je prošle godine u finalu pobedio Ronija rezultatom 9:6.Roni O'Saliven je prošle godine postavio svetski rekord pošto je u polufinalu za samo 53 minuta pobedio Dominika Dejla (6:0).

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Roni O' Saliven je prošle godine postavio svetski rekord pošto je u polufinalu za samo 53 minuta pobedio Dominika Dejla (6:0).
Ja sam već zaboravio na ovo, a to je bila jedna od najneverovatnijih stvari koju sam video u snookeru. Jedino što nadmašuje je Ronijev 147 maximum za 5 minuta 25 sekundi.
Link to comment

Ja volim snooker, ali totalno smara svrstavanje svakog takmichenja u sport. Snooker, shah, shta je sledece? Breakdance olimpijada?

Edited by Venom
Link to comment
Ja volim snooker, ali totalno smara svrstavanje svakog takmichenja u sport. Snooker, shah, shta je sledece? Breakdance olimpijada?
Hm, a gde bi ti stavio snooker? Zajedno sa pokerom, preferansom?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...