Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

kadkaze za solju da ju je bezbedno rabiti u mikrovalnoj, jel to znaci samo da se nece raspasti, il da je od spec materijala koji se manje greje, pa da mogu da je vatam rukama posle kuvanja?

Link to comment

Svaku keramičku ili plastičnu šolju koja ima dršku možeš bezbedno da hvataš posle mikrotalasne (za dršku). Greje se samo tečnost, pa zagreva samo ono što je u dodiru sa tečnošću. Isto kao kad sipaš vreo trk skivani čaj u šolju, pa normalno držiš za dršku.

Link to comment

to sam i ja mislio pa sam se opekao na drsku. 

doduse, ikea obicna solja od 2 evra, mozda je materijal neki superprovodivi, pa je zato jeftina.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Dobar blender do 20 000 dinara?

https://www.tehnomanija.rs/blenderi/bosch-blender-mmb-64g3m.html

 

danas napravila fenomenalan kikiriki-badem puter u njemu, super radi. najbolje je sto moze da se rasklopi skroz pa je automatski lakse za ciscenje (moze da se odvoji dno bokala na kome su nozevi, bokal se ubaci u masinu za sudove, i ja srecna)

 

edit: tek sad vidim da ti u stvari trazis nesto tipa Vitamix, ali po mogucstvu u pola cene :D

Edited by decak Kejt
Link to comment

Svaku keramičku ili plastičnu šolju koja ima dršku možeš bezbedno da hvataš posle mikrotalasne (za dršku). Greje se samo tečnost, pa zagreva samo ono što je u dodiru sa tečnošću. Isto kao kad sipaš vreo trk skivani čaj u šolju, pa normalno držiš za dršku

Plastika bi trebalo da je no no zbog oslobađanja štetnih sustanci prilikog zagrevanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...