Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Razum kaze da ce ova sezona biti neizvesnija nego ijedna u poslednjih 6 godina. Milanski klubovi su kineskim sipiarom dobili bar nekakvu naznaku pulsa, i ma koliko to jos uvek bilo daleko od tezine koju nose njihova imena stvari deluju smislenije nego pre prelaska Pirla na mracnu stranu. Bar deluje da se ide u pravom smeru. Serie A je takmicenje koje su uglavnom uzimala tri kluba i ma koliki to bili rivali i konkurenti za plasman na tabeli opet je jasno da su bez dvaju od njih stvari krenule ozbiljno po zlu.

 

Gut feeling govori drugacije. Svako ipak zna da je Zlo jos uvek prejako i da su sitnice koje deluju da ce njima biti ozbiljni klinovi u tockovima ipak samo sitnice. Uzeti titulu u ovoj sezoni je podjednako tesko kao popeti se na Annapurnu, potrebna je samo jedna nepredvidjena okolnost da sve krene po zlu i da se oprostimo od neizvesnosti negde u martu i zavrsimo svi kolektivno u nekom jarku. Al davljenik se i za slamku hvata, nema nam druge.

 

Juventus nece biti uopste slabiji no do sada, al postoje neke stvari koje mogu da im barem malo otezaju zivot. Pre svega mogucnost da budu kaznjeni zbog brljanja sa Raiolom oko Pogbinog transfera. Prica se da ce im biti zabranjena registracija igraca u narednim rokovima, to bi ih sigurno nateralo na neke poteze koje inace ne bi povukli.

Alves je otisao, moguce da ce i Sandro. Koliko god ovog prvog mogli da nadomeste, drugog bi jako, jako tesko. Levih bekova tog kvaliteta nema previse, mada su to preveliki lisci da bi dozvolili sebi takav rizik, al se ipak nadam da ce zagristi masnu paru i zajebati se.

Navodno su i odnosi medju igracima opasno pogorsani, Bonucci je izgleda zveknuo Dybalu u svlacionici tokom/posle finala.

Za sada su doveli Schika i Costu, dovesce jos nesto, ocekujem Darmiana, ili hijackovanje Contijevog transfera u Milan, sto bi dugorocno bilo jos gore po ostale. Mozda golman i jos nesto sto za sada ne moze da se predvidi, al sumnjam da ce baciti ozbiljne pare, prosto nemaju gde. Costa je najzvucnije ime, al kapiram da u ligi on ne menja stvari previse, to je pojacanje koje treba da donese rezultat pre svega u CL. Realno, zestoko iznenadjenje ako opet ne budu prvi.

 

Mi smo trenutno u nekom rebuildingu. Nemam hrabrosti da kazem da mozemo da napadnemo scudetto, ali ipak verujem Monchiju. Mnogo toga se jos uvek spekulise, svakog dana nam je drugi igrac na meti, verujem da cemo nesto i prodati. Sa prodajama Manolasa i Paredesa bih mogao da se pomirim ako dovedemo nesto valjano. Recimo, Serija i jednog valjanog beka. Za ozbiljan fajt ce nam trebati bingo na desnom krilu, ako bude Berardi ili nesto slicno usrali smo motku.

Tokom prethodnih godina smo izgradili polako poprilicno dubok sastav. Nemam ja toliko nepoverenja u ovaj tim i transfere koliko imam u Di Francesca i njegovih 4-3-3. Zbog toga mislim da cemo biti treci, a da opet budemo drugi i samo ispred "ostalih" mi ne bi znacilo ama bas nista. Uzimamo 80+ bodova i prolazimo grupe. Kup? Jebes kup.

 

Napoli ce izgleda odrzati kontinuitet koliko je moguce, sto je verovatno i idealno za njih. Tim im je kliknuo u poslednjoj trecini sezone i verovatno su bili najkvalitetnija ekipa u tom periodu. Sarri moze da nauci i kramp da da gol, neverovatno je kako efikasan fudbal igraju ljudi. Uz malo ulaganja u odbranu i golmana mogu da odigraju na krv i noz sa Juventusom do poslednjeg kola, nadam se i da hoce. Realno drugi, kvalifikacije za CL prolaze rutinski i tamo guraju do proleca, 1/4 bi bilo po meri.

 

Atalanta ce biti ocerupana zestoko, nece ostati kamen na kamenu. Rich man's Empoli iz prosle sezone, nece ispasti, ali donji deo tabele je zagarantovan uz sjebavanje koeficijenta u Evropi.

 

Lazio je totalni nered, a delovalo je da su na nekom tragu. Malte ne svak ko valja oce da ide, a Lottito je totalno izgubio kontrolu. Sta ce biti nemam pojma, ako im ne ode previse nosioca umesace se u borbu za CL. Ako ostanu bez trojice nece uhvatiti ni EL. Sesti? Verovatno.

 

Milan kupuje bahato, Condor™ se okrece u grobu. Potrosili su brdo para vec, a opet nemaju 11 kojih moze da se bori za trofej, bilo koji. Mislim, ok su to igraci, ali ili su mediokriteti ili su deca. Bez valjanih igraca u peaku se ne ide daleko, a ni Montella nije neko ko garantuje ista sem lepog fudbala. A Dollarumma? Otreznjenje za sve navijace posle gomile kupovina. Cenim da ce dobaciti negde do petog mesta.

 

Inter konacno ima trenera. Jeste da nije u skladu sa defanzivnom tradicijom kluba, ali je ipak red velicine ozbiljnije ime od svega posle Mourinha. Ako nabave bekove koji umeju da napadaju pucace visoko. Sve ostalo sto treba Spallettiju vec imaju - vrhunskog napadaca, solidna krila, veznjaka koji ima stamine da probija linije iz drugog plana (Mario) i valjanog fizikalca i organizatora na sredini. Cetvrti minimalno, mozda i treci, dalje nikako.

 

Fiorentina lezi i pravi se mrtva za sada. Nemam pojma sta se planira, ali opet ce biti neki moneyball sa gomilom Balkanaca i juznoamerikanaca. Nista ne ukazuje da ce biti ista vise od mediokritetske sezone na nekom sedmom mestu, jedno vise ili nize, nebitno.

 

Ostali su tu da popune broj i opogane se nekome u zivot metodom random. Prodace ono sto valja, naci ce nesto drugo, neko bolje, neko gore. Nothing to write home about, gomila Chieva u raznim bojama, posebno posle (sigurne) prodaje Bellottija. Nadam se i verujem u dobru sezonu Sassuola.

 

Ko ispada? Dva od onih koji su upali - Benevento i SPAL. Treci ce bit, ko po obicaju, treci promovisan (Verona) i macka koja je potrosila osam zivota lani - Crotone. Mislim da Verona ostaje, na nevidjeno.

 

Izvolite :)

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Daglas, ne ovaj sto sece heroin misomorom, truje komsijske pse i bode nozem kada se napije.

 

Na Dagalsa sam i mislio :D Nisam nesto pratio Bundesligu van najvecih utakmica (zapravo, nisam uopste), ali u LS mi je izgledao sasvim dobro, cak i ulazi u red igraca koji prave razliku na top nivou. Ne razumem otkud ga se Bajern tako lako i brzo odrekao? Ovo mi izgleda kao jos jedna klasicna Juventusova kradja.

Link to comment

Dobar posao, Schick ce vredeti vise vrlo brzo. Zanimljivo je da je Sabatini preskocio istog proslog leta za 4m :dry:

 

Nego, resili smo se jebenog Doumbie. Sporting Lisabon ga je uzeo na pozajmicu sa obavezom otkupa za 6m, koja se aktivira posle odredjenog broja nastupa. Ne znam koliko, ali cenim da ce je aktivirati svakako, previsoku platu ima da bi poceo sezonu sa klupe.

Na njemu smo izgubili direktno kroz transere skoro 10m i jos sigurno 5 kroz razliku u plati koju je Roma placala dok je bio na pozajmicama. A kod nas je skrpio jedva polusezonu, uz 2 gola. Kakav posao :dry:

Link to comment

Lijep uvod od 1 Orasija. Kako obicavamo reci mi na Emiratima i oni na Olimpicu: "Ako ne umemo da osvajamo, umemo da otvaramo."

 

Pitanje: sta je sa Rominim FFP-om? Procitah da je Salahova prodaja prakticno pokrivanje minusa i da ce trebati jos jedna (Manolas ili Rudiger).

 

That being said, Dzeko ce vjerovatno imati puno losiju sezonu bez Salaha. Prosle sezone je dao skoro 40 golova u svim takmicenjima, a Salah je tu bio kljucni igrac. Dzekoljupci u Bosnjaka su krivili svakog njegovog suigraca iz napada unazad nekoliko godina za manjak golova uz izuzetke Gervinha i, posebno, Salaha.

 

Meni se cini da je Orasi prepesimistican kad Laziju daje 6.mjesto jer sa odlaskom nosilaca igre i evropskim utakmicama nije iskljuceno da Lazio zavrsi medju raznobojnim Chievoima™. Najavljivali su Klaasena, a dobili penis. Moraju zadrzati De Vrija kako-tako.

 

Milanski klubovi su mi misterija. Milan bi mogao imati jaku™ evropsku sezonu sa timom koji, uz nasu™ luzerljivost i pod pretpostavkom da iz CL u EL nece doletjeti neki Bayern ili slican Atletico, ima realnu sansu da ode do kraja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...