Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

a dali kod implanta postoji rizik da se on neprimi na vilicu ili sl.?
Kod nekih veći, kod nekih manji (naravno, zavisi od njihovog kvaliteta), ali kod kvalitetno izrađenog i dobro planiranog implanta rizik od periimplantitisa je minimalan. Veći je kod pušača, osoba sa osteoporozom i osoba koje imaju generalizovanu parodontopatiju.
Kad si tu da priupitam. Na cetvorci gore mi se povuklo meso(desni?) za jedno 2mm i sad je tu zub kao ogoljen tj. kao da nema gledj?Koliko sam cuo ima dva neka metoda resavanja toga. Jedan sa nekom membranom(?), a drugi valjda nesto hirurski. Mozes li malo detaljnije, koliko je opasno, koliko kosta, sta je bolje, a sta brze itd?
Oba su hirurška. Može samo da se nekom Widman operacijom navuče gingiva na vrat korena, a može da se nadoknadi defekt kosti bioosom i membranom. Ova druga metoda je skuplja, ali su efekti mnogo mnogo bolji.
Link to comment
hvala dize, ovo mi stvarno mnogo znaci.
Evo i ja ti garantujem da te pod anestezijom nece nista boleti.I ja imam panican strah od zubara.Cim kazem dobar dan oma kazem da ne sedam na onu stolicu za mucenje bez anestezije.Svejedno sta ce radi. Ma ne otvaram jednostavno usta bez anestezije.I bre stvarno ne osetish amabash nista. Samo napred :) @Dig: Radish ti ovi implantati i na starije gospoDze :( ?Ili bolje, jel radish to uopste? To je oprlicno komplikovan zanat. Edited by Teja
Link to comment

vratio sam se ziv :)bio sam kod zubara koji mnogo lici na pennaPenn2.jpgcovek me je toliko zasmejavo da mi je strah nesta pre nego sto sam seo u stolicu.hoce da pokusa da mi spasi zub, pa mi je samo stavio lek i rekao da se vratim u cetvrtak. takodje mi je rekao da mogu da pijem najvise cetiri nimulida dnvno, a u apoteci su mi rekli da mogu samo jedan dnevno! ne znam sta da mislim?! iskreno, vise verujem zubaru.

Link to comment
takodje mi je rekao da mogu da pijem najvise cetiri nimulida dnvno, a u apoteci su mi rekli da mogu samo jedan dnevno! ne znam sta da mislim?! iskreno, vise verujem zubaru.
u uputstvu pise 2xdnevno tj. na 12h..da nije rekao neki drugi lek umesto nimulida? mislim da brufen moze da ide 4x/dan? Edited by Dina
Link to comment

Da, 2x1. Iskreno, meni se do sad u praxi najbolje pokazao Panadol extra, 2 tablete max 4 puta dnevno, sređuje i zubobolje i postoperativne bolove odlično, a u principu je benigna mešavina paracetamola i kofeina.

Link to comment
Jbg, bez snimka na kom se vidi koliki je defekt kosti ne mogu da ti kažem tačno, jer ne znam koliko bioosa i membrane treba.
jel to ono kopanje mesa iz nepca pa kalemljenje dole na zube?
Link to comment

Pa, ukratko: digneš režanj i otkriješ kost i korenje zuba koje je zbog parodontopatije van kosti, korenje očistiš od upalnog tkiva, nabaciš bioos tj. "veštačku" kost, pa membranu, i onda navučeš režanj do vratova zuba i tu ga dobro ušiješ. Zvuči komplikovanije nego što zaista jeste.

Edited by dig_chohano
Link to comment

imam ja jedno pitanje. da li je 2000 realna cena za skidanje kamenca? ja pre neki dan toliko dala, ocekivala sam maximum 15 evra. i drugo pitanje, da li postoji nacin da se smakne nesto sto nije kamenac, a ja sam mislila da jeste, kao braonkaste linijice koje su nastale na prelazu bele plombe i zuba? valjda sam uspela da objasnim. ja mislila to mi skinuto, dosla gajbi, kad ono, nista. to nije ni bio kamenac nego to nesto, stagod da je.

Link to comment

aj kad svi pitaju. el mogućno vizuelnim pregledom (kuckanjem, grebanjem, štagod) utvrditi da li ispod plombiranih zubova postoji kvar, ili se mora snimati?pod dva, da li je uputno menjati amalgamske plombe onim belim, ili da ostavim kako jeste?

Link to comment
imam ja jedno pitanje. da li je 2000 realna cena za skidanje kamenca? ja pre neki dan toliko dala, ocekivala sam maximum 15 evra.
20e je obično cena. Zanimljivo je kako su svi spremni da puknu 50e za šišanje i šatiranje, a 20e za uklanjanje kamenca, koje je prevencija izuzetno jebene stvari poput parodontopatije i ispadanja zuba, zvuči kao rip off.
i drugo pitanje, da li postoji nacin da se smakne nesto sto nije kamenac, a ja sam mislila da jeste, kao braonkaste linijice koje su nastale na prelazu bele plombe i zuba? valjda sam uspela da objasnim. ja mislila to mi skinuto, dosla gajbi, kad ono, nista. to nije ni bio kamenac nego to nesto, stagod da je.
Ne. Tj, da, promenom plombe. To je sloj adheziva koji vezuje belu plombu i zub. Posle određenog vremena promeni boju. Rok trajanja bele plombe po proizvođačima materijala maximalno iznosi 6 godina.
aj kad svi pitaju. el mogućno vizuelnim pregledom (kuckanjem, grebanjem, štagod) utvrditi da li ispod plombiranih zubova postoji kvar, ili se mora snimati?pod dva, da li je uputno menjati amalgamske plombe onim belim, ili da ostavim kako jeste?
Ako je amalgamska plomba, sondom se može utvrditi pukotina na njenom rubu koja dovodi do kvara ispod. Kad na kuckanje reaguje, obično je već kasno. Pregled plus Rtg su jedino rešenje. Sa svojim stomatologom vidi dal da menjaš amalgamske, mada bih ti ja preporučio, pošto nisam fan kombinacije žive i olova u bilo čijim ustima (u Skandinaviji su zbog te mile kombinacije teških metala izbačene iz upotrebe).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...