Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

izvini indy, ovo nije vise od samodopadljive intelektualne masturbacije.idi malo napolje, sretni se s kojim narkomanom, probaj da se informises o procentu onih koji pokusavaju i pokusavaju i pokusavaju da se skinu, pa onda pogledaj malo totalnu destrukciju koju seju oko sebe (da da, to su oni bliznji od kojih ti se superiorno kenja), pa se onda vrati da pricamo o dekriminalizaciji i poboljsanju kvaliteta heroina u tvome idealnom/imaginarnom svetu u kome je apstinencijalna kriza simptom problema, a pravi problem je zapravo scarcity.ima jedan klinac od dve i po godine. iz njegove perspektive bi se sve sigurno razresilo kad bi njegov cale mogao da nabavi cisti h po popularnoj ceni i da ga niko zbog toga krivicno ne goni. malom bi svanulo.kako si predivno nedodirnut stvarnim svetom ...
Vi ocigledno ne shvatate sta vam covek govori. Dekriminalizacija droga ne bi vodila nestanku narkomanije kao problema ali bi sa sigurnoscu smanjila mnoge druge negativne pratece pojave u drutvu (kao u slucaju prohibicije sa alkoholom) koje su vec spomenute. Uostalom, pisao je i Ekonomist nedavno o tome. Bolje da heroin prodaje apotekar nego neki diler.
Link to comment
Vi ocigledno ne shvatate sta vam covek govori. Dekriminalizacija droga ne bi vodila nestanku narkomanije kao problema ali bi sa sigurnoscu smanjila mnoge druge negativne pratece pojave u drutvu (kao u slucaju prohibicije sa alkoholom) koje su vec spomenute. Uostalom, pisao je i Ekonomist nedavno o tome. Bolje da heroin prodaje apotekar nego neki diler.
Od juche u Nemackoj heroin u apoteci, ali ne u slobodnoj prodaji, nego ovi za(o)visnici dodju posvoju dnevnu porciju i uspricava se pod nadzorom lekara. Prema tome nije prodaja(slobodna)nego na recpet. Ali,apoteka,ne diler.
Link to comment
Kao sto sam i mislio. Inace ti je dosetka nevidjeno originalna, samo 241 vickasti forumas mi je dosad tako "spustio". Ti bi trebalo da si kao neki megahumorista.
to sam teo da procitam!sad sam i ja mega!svisni km!:P
Link to comment
Vi ocigledno ne shvatate sta vam covek govori. Dekriminalizacija droga ne bi vodila nestanku narkomanije kao problema ali bi sa sigurnoscu smanjila mnoge druge negativne pratece pojave u drutvu (kao u slucaju prohibicije sa alkoholom) koje su vec spomenute. Uostalom, pisao je i Ekonomist nedavno o tome. Bolje da heroin prodaje apotekar nego neki diler.
Chim pishe Ekonomist, mora da je tachno.Znachi, imali bi dilere/apotekare koji bi prodavali drogu samo onima koji su duboko zavisni. Da li bi prodavali i nekome tko zheli da proba, samo ovaj jedan put? Da li bi to smanjilo broj novih zavisnika?Kako bi to sprechilo stvaranje novih zavisnika? Kako bi to iskorenilo dilere? Ili nisi bash mislio ovo boldovano shto si napisao?
Link to comment
Najbolje rešenje je legalizacija... Legalni distributeri, proizvođači, kontrola kvaliteta, cena regulisana i visoka...Ko diluje, van sistema, smrtna kazna... Prodaja malđima od 21, takođe...Ali to nikome ne odgovara... šta bi radili oni likovi što diluju ispred osnonovh škola...
Napisao još na početku... Ovo sa smrtnom kaznom jeste rigorozno, ali, jedino moguće rešenje...Država i ovako, i onako zarađuje na tome... Bolje da to bude legalno...
Link to comment
Chim pishe Ekonomist, mora da je tachno.Znachi, imali bi dilere/apotekare koji bi prodavali drogu samo onima koji su duboko zavisni. Da li bi prodavali i nekome tko zheli da proba, samo ovaj jedan put? Da li bi to smanjilo broj novih zavisnika?Kako bi to sprechilo stvaranje novih zavisnika? Kako bi to iskorenilo dilere? Ili nisi bash mislio ovo boldovano shto si napisao?
'ajd da ja probam, ovako na pamet. Ne bi prodavali nikome ko nije registrovan kao zavisnik. Mislim da bi, jer bi se izbegla neka mitomanija, "kuloća", zabranjeno voće, itd. itd. Dilere ne bi iskorenilo, ali bi im se smanjio broj. Registrovani zavisnici bi kupovali kvalitetniju drogu u apoteci, i automatski bi dileri imali makar malo manje posla. Takođe, morali bi da smanje cene, a to znači manja zarada, a to znači manje interesovanje, a to znači manje dilera. Istovremeno bi trebalo pooštriti zakonske kazne i kontrole. S tim što naravno dilerima ostaje jako veliki deo neregistrovanih narkomana. Međutim, od nečega se mora početi. Edited by Lezilebovich
Link to comment
Napisao još na početku... Ovo sa smrtnom kaznom jeste rigorozno, ali, jedino moguće rešenje...Država i ovako, i onako zarađuje na tome... Bolje da to bude legalno...
Samo legalizacija bez 1001 propratne mere nece nishta da popravi.edit: Nitko ne spominje edukaciju. Nitko ne spominje strozhije kazne za dilovanje droge (sad vidim da si spomenuo, sorry, ali mislim da treba imati i strozhije kazne za korishcenje).....ne mozhe droga da se legalizacijom predstavi kao neshto prihvatljivo. Edited by cedo
Link to comment
'ajd da ja probam, ovako na pamet. Ne bi prodavali nikome ko nije registrovan kao zavisnik. Mislim da bi, jer bi se izbegla neka mitomanija, "kuloća", zabranjeno voće, itd. itd. Dilere ne bi iskorenilo, ali bi im se smanjio broj. Registrovani zavisnici bi kupovali kvalitetniju drogu u apoteci, i automatski bi dileri imali makar malo manje posla. Takođe, morali bi da smanje cene, a to znači manja zarada, a to znači manje interesovanje, a to znači manje dilera. Istovremeno bi trebalo pooštriti zakonske kazne i kontrole. S tim što naravno dilerima ostaje jako veliki deo neregistrovanih narkomana. Međutim, od nečega se mora početi.
Ne mozhe se pocheti od toga da se legalizuje droga.
Link to comment
Samo legalizacija bez 1001 propratne mere nece nishta da popravi.
Naravno... Ali bi trebalo od nečeg, biločega, početi...Ali svi su u talu*, tako da čak ni od početnih, bilokakvih, koraka neće biti ništa...* Svi u smislu policija-dileri-sudstvo... Kazne za sitne dilere su blage, ako i pokušaju da ih navataju... Sude proverene sudije... A policija ni ne pomišlja da radi svoj posao... I pre nego što neko krene da brani sutstvo i policiju, da kažem da sam sa strane sutstva jako, jako dobro upućen kako stvar funkcioniše, a sa policijske strane nisam ćorav... Npr, ceo kraj u kom živim zna gde sede dileri, pa bi bilo čudno da policija ne zna... Pogotovo što sede na 15 metara od policijske stanice (i što je vrlo važno, prekoputa osnovne škole)... Edited by radisa
Link to comment
to sam teo da procitam!sad sam i ja mega!svisni km! :P
Ne znam onda u cemu je nas spor. Vi i jeste mega, oduvek bili. Sad, poneka sutka tu i tamo, boze moj, nista ljudsko vam nije strano. Sto se mene tice, ne bih od toga pravio neko cudo....Komsinka Viloticka me je najvise zacudila, u njenom gradu su prvi put uvedene safe-injection prostorije, sto je bio jedan vrlo konkretan korak australijske vlasti prema dekriminalizaciji heroina, barem kada su u pitanju korisnici (ne dileri). Ona zna vrlo dobro kako bi prosao politicar u Australiji koji bi iskazao simpatije za lopatanje narkica, pod bilo kojom oblandom.
Link to comment
Vi ocigledno ne shvatate sta vam covek govori. Dekriminalizacija droga ne bi vodila nestanku narkomanije kao problema ali bi sa sigurnoscu smanjila mnoge druge negativne pratece pojave u drutvu (kao u slucaju prohibicije sa alkoholom) koje su vec spomenute. Uostalom, pisao je i Ekonomist nedavno o tome. Bolje da heroin prodaje apotekar nego neki diler.
Pitanje je,i zapravo niko to sa sigurnošću ne može to da tvrdi,a tek ne bih pravila analogiju droge sa alkoholom.A na hipotetičku situaciju da se heroin nadje u slobodnoj prodaji u apotekama odma mi pada na pamet situacija:reklama za novi potentni lekić neke farmaceutske kuće - mi smo jači od heroina 100x!Zaboravite to,samo podsećanje da je u svetu zloupotreba raznih lekova više nego alarmantna te smo i tako tako anestezirani preko svake mere,još nam samo heroin fali.
Link to comment
.... te smo i tako tako anestezirani preko svake mere ...
A zasto imam utisak da ti mislis da je to nesto lose i (verovatno, sledstveno tome) da bi ljude neko u tome trebalo da spreci? Zasto da ne budemo anestetizirani preko svake mere, ako nam se tako svidja?
Link to comment
Vi ocigledno ne shvatate sta vam covek govori. Dekriminalizacija droga ne bi vodila nestanku narkomanije kao problema ali bi sa sigurnoscu smanjila mnoge druge negativne pratece pojave u drutvu (kao u slucaju prohibicije sa alkoholom) koje su vec spomenute. Uostalom, pisao je i Ekonomist nedavno o tome. Bolje da heroin prodaje apotekar nego neki diler.
jes, samo sto je teza bila da je heroin uzasan zbog drugih stvari, a ne 'po sebi'
'ajd da ja probam, ovako na pamet. Ne bi prodavali nikome ko nije registrovan kao zavisnik. Mislim da bi, jer bi se izbegla neka mitomanija, "kuloća", zabranjeno voće, itd. itd. Dilere ne bi iskorenilo, ali bi im se smanjio broj. Registrovani zavisnici bi kupovali kvalitetniju drogu u apoteci, i automatski bi dileri imali makar malo manje posla. Takođe, morali bi da smanje cene, a to znači manja zarada, a to znači manje interesovanje, a to znači manje dilera. Istovremeno bi trebalo pooštriti zakonske kazne i kontrole. S tim što naravno dilerima ostaje jako veliki deo neregistrovanih narkomana. Međutim, od nečega se mora početi.
takvi pristupi postoje u vise zemalja (eto, razmisljas isto ko i neke vlade :) ), registrovani zavisnici dobijaju ciste spriceve i drogu u specijalizovanim centrima koji su smesteni u gradskim zonamasto se bolda tice: za koga tacno? nije mi jasan redosled desavanja(mislis da neko stvarno pocinje da se drogira zato sto je to kul?)
Link to comment
A zasto imam utisak da ti mislis da je to nesto lose i (verovatno, sledstveno tome) da bi ljude neko u tome trebalo da spreci? Zasto da ne budemo anestetizirani preko svake mere, ako nam se tako svidja?
Ne znam stvarno šta da ti odgovorim na ovakva pitanja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...