Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

moje je iskustvo da uzase droga po pravilu relativizuju tzv. teoreticari (tudjih) zivota. obicno uz diet coke.odatle su mi do sada uglavnom dolazili glasovi da je sve u zivotu hemija u mozgu - beta endorfin, seks, hrana, pa i heroin.
Vise sam puta na temi napisao, a i linkovao (ali ko ce to da cita) je da su uzasi rezultat prevashodno asociranog kriminaliteta, nedostatka, nekvaliteta materijala, jednom recju teske kriminalizovanosti doticnih supstanci, kao i pokusaja skidanja raznim nacinima (ne znam koji je adekvatan prevod za withdrawal - 'skidanje' nije adekvatno, jer je 'skidanje' aktivnost, a withdrawal je izvor problema i simptom, i ne samo kada se radi o drogama).Inace i mislim, kako lepo kazes, da je sve u zivotu (bio)hemija u mozgu, a diet coke ne trosim. Etanol je moja psihoaktivna supstanca izbora plus, naravno, forumanol.PS. Kada sam napisao da su ovisnici belog ovratnika i mantila iz dalje proslosti "relativno normalno funkcionisali", relativno je bilo u zagradi, dakle napisao sam i mislio da su normalno funkcionisali (sto jesu), a 'relativno' dolazi iz price po kojoj je sve, jel' da, relativno. To dodajem posto vidim da su neki to nasli kao slabost u mojoj argumentaciji, a radi se o prostom nerazumevanju. Edited by Indy
Link to comment

pa bolje to, nego da su neki rekli da je argumentacija puna banalnih opstih mestamislim, to je kao kad dezurni forumski istrazivaci krenu evoluciono da cepaju sva objasnjenja. ili npr. visokoobrazovnom ustanovom, te ikuom i opstom pamecu. , slabo to ima veze sa zivotommanje-vise, svaki drustveni fenomen, a sigurno svaki psihopatoloski, a narocito oni koje zovemo socijalnom patolgijom, bivaju vrednovani po asocijacijama sa pripadajucim (mozda pratecim) pojavnostima mozda mozemo da zamislimo svet u kojem te stvari koje pobrajas stete zavisnicima, ali do tada dokle god ima ljudi koji zele da se skinu (a raspitajte se malo koliko zavisnika zeli), zavisnost tretiramo kao losu. mislim, shvatam ja to da je samoubistvo jedno od osnovnih ljudskih prava, ali mi se sere od shvatanja ama bas svake teme kao logicko-eruditskog poligona, sto bi mi mozda manje smetalo da znas o cemu pricas

Edited by kingmaker
Link to comment
Vise sam puta na temi napisao, a i linkovao (ali ko ce to da cita) je da su uzasi rezultat prevashodno asociranog kriminaliteta, nedostatka, nekvaliteta materijala, jednom recju teske kriminalizovanosti doticnih supstanci, kao i pokusaja skidanja raznim nacinima (ne znam koji je adekvatan prevod za withdrawal - 'skidanje' nije adekvatno, jer je 'skidanje' aktivnost, a withdrawal je izvor problema i simptom, i ne samo kada se radi o drogama).
izvini indy, ovo nije vise od samodopadljive intelektualne masturbacije.idi malo napolje, sretni se s kojim narkomanom, probaj da se informises o procentu onih koji pokusavaju i pokusavaju i pokusavaju da se skinu, pa onda pogledaj malo totalnu destrukciju koju seju oko sebe (da da, to su oni bliznji od kojih ti se superiorno kenja), pa se onda vrati da pricamo o dekriminalizaciji i poboljsanju kvaliteta heroina u tvome idealnom/imaginarnom svetu u kome je apstinencijalna kriza simptom problema, a pravi problem je zapravo scarcity.ima jedan klinac od dve i po godine. iz njegove perspektive bi se sve sigurno razresilo kad bi njegov cale mogao da nabavi cisti h po popularnoj ceni i da ga niko zbog toga krivicno ne goni. malom bi svanulo.kako si predivno nedodirnut stvarnim svetom ...
Link to comment
kako si predivno nedodirnut stvarnim svetom ...
Nadam se da ti je sad lakse kad si mi to rek'o, kao i megastrucnjakinji kingmejkerki.... Edited by Indy
Link to comment
Nadam se da ti je sad lakse kad si mi to rek'o, kao i megastrucnjakinji kingmejkerki....
pa meni jeste, posto ces verovatno manje da pises (po logici 'nije forum los, nego smaraci koji su asocirani s njim)
Link to comment
(ne znam koji je adekvatan prevod za withdrawal - 'skidanje' nije adekvatno, jer je 'skidanje' aktivnost, a withdrawal je izvor problema i simptom, i ne samo kada se radi o drogama).
Apsolutno se slažem... Taj withdrawal mehanizam je mnogo zajebana stvar... :huh: -Nije problem u drogi iliti drozi, problem je kad je nema...-Nije problem u cigarama, ali je zajebano kad ostaneš bez njih...-Nije problem ni u parama, ali je problem kada ostaneš bez njih, a svi nešto traže...-A i seks je precenjen, kada ga imaš, ali je zeznuto kada ga nigde nema na vidiku...-Ma nije problem ni u alkoholu... Pogotovu onima kojima uvek prija i kojima nikada nije zlo i muka kad piju... Problem je kad je zlo i muka, onda kada alkohola nestane... Pogotovu jutrom ranim...Taj withdrawal mehanizam je mnogo zajebana stvar... :huh: Provereno, verujte na reč... ;)EDIT: Nego vidim pop Branko bio šef, tj. komandant na 4 rehabilitaciona centra... Biznismen, nego šta... 4 kasarne uz hrišćansku rehabilitaciju, narkomana, po "kapo" sistemu... Malo radovi, malo batine, malo očenaša, malo teretana, malo MMA i eto ti male utrenirane handy privatne vojskice, za potrpati u džipove...Zlu ne trebalo, đavo nikad ne spava... Zatrebaće možda neka intervencijica... U Božije ime naravno... Edited by dare...
Link to comment
Vise sam puta na temi napisao, a i linkovao (ali ko ce to da cita) je da su uzasi rezultat prevashodno asociranog kriminaliteta, nedostatka, nekvaliteta materijala, jednom recju teske kriminalizovanosti doticnih supstanci, kao i pokusaja skidanja raznim nacinima (ne znam koji je adekvatan prevod za withdrawal - 'skidanje' nije adekvatno, jer je 'skidanje' aktivnost, a withdrawal je izvor problema i simptom, i ne samo kada se radi o drogama).
aj vako: objasni mi zasto u amsterdamu ima ovolko dzankija beskucnika. podjimo od nekoliko cinjenica- 1) (da zanemarimo stanje na trzistu nekretnina i seku) ovde svako moze da nadje posao i stan. 2) drogiranje i nije nesto skupo, svako sa stalnim poslom bi mogao da se radi svaki dan. i tako (relativno) normalno funkcionise. 3) do horsa je lako doci, i kad ga ne kupujes od afroamerikanca u red ligh districtu, obicno je ok kvaliteta. u cemu je onda stvar, sto lepo ne sljakaju i placaju svoje zadovoljstvo?sto sonja savic nije zivela 70 godina? sto ekv ne pravi turneje po ex-yu i mlati pare?
PS. Kada sam napisao da su ovisnici belog ovratnika i mantila iz dalje proslosti "relativno normalno funkcionisali", relativno je bilo u zagradi, dakle napisao sam i mislio da su normalno funkcionisali (sto jesu), a 'relativno' dolazi iz price po kojoj je sve, jel' da, relativno. To dodajem posto vidim da su neki to nasli kao slabost u mojoj argumentaciji, a radi se o prostom nerazumevanju.
jos jedno pitanje. da li bi, kada bi imao taj izbor, isao kod doktora koji je heroinski ovisnik, ili nekog koji je straight? zasto?
Link to comment
Potpuno mi je svejedno. Svako je ovisnik o nesto.
pretpostavljam da bi ti bilo ok i da te leci sizofrenicar. i oni su ljudi i sta zapravo znaci biti normalan?
(A za prvo pitanje, pa zato sto imate dobru socijalu).
zive na ulici jer imamo dobru socijalu? mislim da nisi dobro procitao pitanje.
Link to comment
pretpostavljam da bi ti bilo ok i da te leci sizofrenicar.
Otkud su se sad pojavili sizofrenicari? I otkud ja znam da li je doktor narkic, gej, sizofrenicar ili ima mladez na dupetu. Ne pise mu na celu.
zive na ulici jer imamo dobru socijalu? mislim da nisi dobro procitao pitanje.
Mislim da ti nisi dobro razmislio o mom odgovoru.
...
Kao sto sam i mislio. Inace ti je dosetka nevidjeno originalna, samo 241 vickasti forumas mi je dosad tako "spustio". Ti bi trebalo da si kao neki megahumorista.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...