Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

stavio vasudevu u potpis. ovo postaje sve jadnije :lol:okaci ga i na minijature bre
jadno ti potkrovlje.Prezirem minijature, mislim da sluze za ruzno podjebavanje. Ali vidim da vi redovno posvecujete jedni drugima paznju tamo pa samo napred.U potpis sam ga stavio jer smatram da je rekao vrlo ispravnu stvar.I obrisacu iz potpisa ako on to zatrazi.
Link to comment
jadno ti potkrovlje.Prezirem minijature, mislim da sluze za ruzno podjebavanje. Ali vidim da vi redovno posvecujete jedni drugima paznju tamo pa samo napred.U potpis sam ga stavio jer smatram da je rekao vrlo ispravnu stvar.I obrisacu iz potpisa ako on to zatrazi.
apsolutno te podrzavam
Link to comment
imas msn, telefon...
Ali na mesenžeru i telefonu ne moš kačiš slike sa dosadne sedeljke od prethodne večeri i onda neko istaguje te ljude kojima si zaboravio i ime i šta rade i šta imaju da ti kažu, možda se eventualno face setiš (zato i služe valjda te kolektivne fotografije), i onda možeš da ih staviš da i tebi budu prijatelji i da znaju kad ti je rođendan (i da ti čestitaju isti preko FB-a, gde im ne moraš odgovoriti, dočim je čestitanje preko telefona teška smaračina moraš se javiš i zahvališ uvek), da li si 'single' ili 'in the relationshit', a i da gledaju tvoje fotke sa putovanja u Prag za prošlu Novu godinu ili letovanja u Ohridu. Isto, preko telefona ne možeš da pošalješ ljudima opanak, majonez, dim džointa niti zagrljaj. živela Knjiga licaтм.
Link to comment

@Apach:Slobodno ostavi potpis (dostojanstven pokret ruke). Svaka anti-FB propaganda je dobra, a pritom smo hendikepirani zato sto bi pravljenje anti-FB grupe na Facebook-u bilo shvaceno kao licemerje a ne kao dijalekticka nuznost, te nam izmicu izvesni socni potencijali viralnog marketinga i moramo se snalaziti kako znamo.Heh, mozda od ovoga ispadne solidan split. I to bi bila jedna mala pobeda na nasem uzaludnom frontu.

Link to comment

Ja taj fejsbuk nisam nikad otvorio. Ni majspejs. Jednom je ortak na mom kompu otvorio svoj da nesto proveri, pa sam video kakvo je to cudo.Nista ja ne kontam tu. Kazu mi "Tamo sretnes ljude koje nisi video 100 godina". A sta mislis zasto ih nisam video? Postoje veoma dobri razlozi zasto se gube kontakti s ljudima. Zato sto vas boli kurac za njih.A vi sto s foruma idete tamo, samo da znate da ste izdali PePePejstvo. angry.gif

Link to comment
@Apach:Slobodno ostavi potpis (dostojanstven pokret ruke). Svaka anti-FB propaganda je dobra, a pritom smo hendikepirani zato sto bi pravljenje anti-FB grupe na Facebook-u bilo shvaceno kao licemerje a ne kao dijalekticka nuznost, te nam izmicu izvesni socni potencijali viralnog marketinga i moramo se snalaziti kako znamo.Heh, mozda od ovoga ispadne solidan split. I to bi bila jedna mala pobeda na nasem uzaludnom frontu.
anti-FB propaganda na FBu je ekvivalent disidentskim pokretima u komunistickim rezimima - moras da se boris iznutra da bi uspeo da srusis sistem. ja sam uz tebe druze leh vadensa.
Link to comment
Nista ja ne kontam tu. Kazu mi "Tamo sretnes ljude koje nisi video 100 godina". A sta mislis zasto ih nisam video? Postoje veoma dobri razlozi zasto se gube kontakti s ljudima. Zato sto vas boli kurac za njih.
To, to. Presek spoznanstava koja sam stekao tokom kratke i brzoprekinute FB karijere:1. Neki lik iz osnovne skole sto sada u Svedskoj radi nesto sa kompjuterima. :o nisam na njega ni pomislio dobrih 15 godina. pretpostavljam da sam potisnuo njegovu flamboyant i izuzetnu personality, i to iz ciste zavisti. ili je naprosto dosadnjakovic.2. Jedna riba sto sam je jednom kao nesto muvao pa od toga nije bilo nista. Mislim da u to vreme nisam bio tako blaziran prema njoj, i da to nije proslo bas tako glatko, zato sto kada je vidim na listi zajednickih kontakata imam zelju da odem u KST i ispijam piva i vinjake dok me ne iznesu.3. Moj ortak koji ima oko 900 "prijatelja" na FB-u i koga su na kraju banovali zbog slanja opscenih poruka. Vidjam ga svaki cas. Sta ce mi on i u digitalnom svetu?I tako...Svet je dosadno mesto. Svojim zivljenjem, izborima koje pravimo, mi pokusavamo da u taj mulj slucajnosti, to Braunovo kretanje licnosti koje se susrecu i uzajamno uticu na sudbine svojih parnjaka, unesemo neki red i smisao i dinamiku koja podseca na dramaturgiju dobrog filma ili predstave u kojima se zna ko su nosioci glavnih uloga, ko su epizode, i sta je sve izostavljeno da bi se fokusirali na ono sto je bitno. FB to narusava zato sto coveka suocava sa celokupnom mrezom kontakata koju je ikada napravio. Sta ce mi to? Zelim da devojka koju nisam uspeo da smuvam ostane setna uspomena i da se pitam hocu li je ikada ponovo sresti, a ne da od njene digitalne verzije primam karmu ili vukodlacke ugrize.
Link to comment

hajde, hajde, jedini argument koji anti-FB ekipi stoji je da te drugari mogu tagovati (u smislu napisati tvoje ime) na slikama iako nisi member. sve ostalo ne stoji zato sto je clanstvo dobrovoljna stvar. ja mogu da kazem da je meni FB bi pravo koristan kada sam se selila u FRA pa sam preko FB-ovog search engina po grupama pronasla jednog decka iz BG-a koji je takodje na mojoj skoli. e sad, to sto on sada mozda proklinje i FB i internet, nema veze sa mnom..

Ja samo da prijavim da je Warko the Spider achuvan.;)
sad ce miralem. ja ne ulazim danas u to ve-ce!
Link to comment
Slobodno ostavi potpis (dostojanstven pokret ruke). Svaka anti-FB propaganda je dobra, a pritom smo hendikepirani zato sto bi pravljenje anti-FB grupe na Facebook-u bilo shvaceno kao licemerje a ne kao dijalekticka nuznost, te nam izmicu izvesni socni potencijali viralnog marketinga i moramo se snalaziti kako znamo.Heh, mozda od ovoga ispadne solidan split. I to bi bila jedna mala pobeda na nasem uzaludnom frontu.
Svet je dosadno mesto. Svojim zivljenjem, izborima koje pravimo, mi pokusavamo da u taj mulj slucajnosti, to Braunovo kretanje licnosti koje se susrecu i uzajamno uticu na sudbine svojih parnjaka, unesemo neki red i smisao i dinamiku koja podseca na dramaturgiju dobrog filma ili predstave u kojima se zna ko su nosioci glavnih uloga, ko su epizode, i sta je sve izostavljeno da bi se fokusirali na ono sto je bitno. FB to narusava zato sto coveka suocava sa celokupnom mrezom kontakata koju je ikada napravio. Sta ce mi to? Zelim da devojka koju nisam uspeo da smuvam ostane setna uspomena i da se pitam hocu li je ikada ponovo sresti, a ne da od njene digitalne verzije primam karmu ili vukodlacke ugrize.
jujujuju, ovako dobro nije bilo jos od kako sam imao palmu na kablovskoj
Link to comment
dobrovoljna stvar.
hajde, hajde, naravno da nije sasvim dobrovoljan zato sto su buduci korisnici izlozeni izuzetnom pritisku koji potice od cinjenice da je FB postao vazan deo socijalne dinamike i u izvesnim socijalnim stratumima (adolescenti, veliki radni kolektivi itd.) se odbijanje upotrebe FB-a tretira kao znak asocijalnosti i adekvatno kaznjava.
Link to comment
jujujuju, ovako dobro nije bilo jos od kako sam imao palmu na kablovskoj
(drzeci hemijsku olovku u gestu upozorenja):- Reci cete vi meni: bio si u pravu Vasudeva418, ali te nismo slusali!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...