Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Greška je ceo ovaj topik, jer se ne bavi zdravstvom, već uglavnom služi za rekla-kazala priče.Činjenica je da stvari ne funkcionišu ni izbliza kako bi trebalo, ali je takođe činjenica da je stanje neuporedivo bolje nego pre 5-6 godina.

Link to comment

Meni je ruka (deo shake) utrnula oprilicno neprijatno pre ca 3 meseca u Franscuskoj. Medjutim ja ne naginjem hipohondriji(mrzim lekare iz dubine svog mladalackog bica i oduvek :) ) a i nisam imala vremenada se bavim svojom utrnulom shakom. I tako proslo tri meseca i jutros konacno odoh kod neurologa (termin sam zakazala u utorak tekuce nedelje). Covek se cudio da sam tako dugo cekala, ceo sat su me "muchili" nekimelektroshokovima i rekli mi da spavam na pogreshnoj strani ulice i :rolleyes: pa sam nesto nerv u laktu sjebala.Da stavim neku vunenu carapau oko lakta i da spavam na desnoj strani i to bi bilo to.A i ja istu (ili slicnu) lovu ovde u Nemackoj placam u to zdravstveno osiguranje. Pri cemu taj lekar recheda se javim za 6 nedelja, ali "obavezno".U normalnom zdravstvu ne smeju da postoji ovakvi ili onakvi pacijenti. Ne sme da postoji da za neke vaznepersone dolaze avioni iz Rusije i da se pacijent salje u Svajcarsku na terapiju. O trosku mog poc.Milivoja.

Link to comment
Greška je ceo ovaj topik, jer se ne bavi zdravstvom, već uglavnom služi za rekla-kazala priče.
glupost, gde vidis rekla-kazala price?
Činjenica je da stvari ne funkcionišu ni izbliza kako bi trebalo, ali je takođe činjenica da je stanje neuporedivo bolje nego pre 5-6 godina.
daj neki primer neuporedivo boljeg stanja, molim te.
Link to comment
Greška je ceo ovaj topik, jer se ne bavi zdravstvom, već uglavnom služi za rekla-kazala priče.Činjenica je da stvari ne funkcionišu ni izbliza kako bi trebalo, ali je takođe činjenica da je stanje neuporedivo bolje nego pre 5-6 godina.
Verovatno si ti sada u pravu. I Tresko tako nesto reche.Zdravstvo u Srbiji je san snova ali mi ,obicni smrtnici, to sve ne razumemo. :( Zdravstvo je nesto sto samo mogu ministri da shvate. Kakve to sve veze ima sa namakoji na ovaj ili onaj placamo krvavo zdravstvene usluge.Vazno je da se medicinari lepo osecaju, da su srecni i zadovoljni.
Link to comment
Greška je ceo ovaj topik, jer se ne bavi zdravstvom, već uglavnom služi za rekla-kazala priče.Činjenica je da stvari ne funkcionišu ni izbliza kako bi trebalo, ali je takođe činjenica da je stanje neuporedivo bolje nego pre 5-6 godina.
Ne, ja sam pogresno procitao poruku na koju sam odgovarao (mislio sam da pise "Srbija" tamo gde pise "Evropa", sto bas i nije mala greska. )"Rekla kazala" je veoma uvredljivo reci za licna iskustva pacijenata (i njihove rodbine). Vidi se da se ovde radi o tvojim licnim interesima, da ti je jako vazno da sebi dokazes kako radis u nekom naprednom sistemu. Ako pocnemo i mi ostali da se ponasamo adekvatno svojim interesima (ozaloscenih), morace da intervenise narodna milicija. Edited by Indy
Link to comment
glupost, gde vidis rekla-kazala price?daj neki primer neuporedivo boljeg stanja, molim te.
Dochim da je imao mene u vidu glede rekla - kazala priche.Ne moze on da ti objasni velicanstvebnost zdravsta u Srbiji jer negde i sam recheda je on bramanska kasta. Oni su najpametniji,najlepshi i uvek sve znaju.Nezgodacija je ta da smo mi obicni smrtnici(citaj parije) pa ne umemo jedan sa drugimda komuniciramo.
Link to comment

jebiga, mogao bih da ispisem strane i strane na osnovu uzasnih, relativno skorih licnih iskustava, sa sve imenima doktora.al iskreno, ne bih da personalizujem topik, a i jebe mi se da dokazujem onima koji ne veriju, samo da ne bi to bile rekla-kazala price.

Link to comment
jebiga, mogao bih da ispisem strane i strane na osnovu uzasnih, relativno skorih licnih iskustava, sa sve imenima doktora.al iskreno, ne bih da personalizujem topik, a i jebe mi se da dokazujem onima koji ne veriju, samo da ne bi to bile rekla-kazala price.
Ma u pravu si savrsheno. A mozemo da navodimo i "slucajeve" kolko ocemo, to sve ne dopire do mozgovagenijalnih doktora(medicine) ili ministrastva.Svako zeli da veruje i veruje u ono sto hoce ili kako zeli.U Srbiji je zdravstvo genijalno ( iz godine u godinu sve lepshe i bolje) pa neka veruje ko kako ,sta zeli ,hoce,moze. A i ovaj nash funkcioner(Gotivac) samo gotivi priche koje mu se svidjaju.Medjutim situacija na terenu je strashna. Stvarno nikada nije bila strashnija. Edited by Teja
Link to comment

Da ne odgovaram pojedinačno, samo da razjasnim:Nisam zdravstveni radnik, dakle ne branim svoju kastu.Ne radi se o mojim interesima, oni nemaju veze sa kvalitetom pružanja zdravstvenih usluga.Ne kažem da je stanje u zdravstvu dobro, ali TVRDIM da je bolje nego pre 6 godina. Eto. Sad nastavite da pljujete. Posebno ovi što bi da žive preko a leče se u Srbiji.

Link to comment
jebiga, mogao bih da ispisem strane i strane na osnovu uzasnih, relativno skorih licnih iskustava, sa sve imenima doktora.al iskreno, ne bih da personalizujem topik, a i jebe mi se da dokazujem onima koji ne veriju, samo da ne bi to bile rekla-kazala price.
Toni, uopšte ne sumnjam u to što kažeš, ali dok imena doktora ne izneseš policiji a ne forumašima, ništa se neće promeniti. Ti i ostali koji su tako prošli.Jedan broj njih jeste korumpiran, jeste loš, jeste nestručan. Kao i u policiji, sudstvu, sportu...
Link to comment
Toni, uopšte ne sumnjam u to što kažeš, ali dok imena doktora ne izneseš policiji a ne forumašima, ništa se neće promeniti.
druze, stvarno mislis da nisam pokusavao da dodjem do pravde i na drugim mestima, mimo foruma?jebiga, vec postaje previse licno...
Link to comment
Da ne odgovaram pojedinačno, samo da razjasnim:Nisam zdravstveni radnik, dakle ne branim svoju kastu.Ne radi se o mojim interesima, oni nemaju veze sa kvalitetom pružanja zdravstvenih usluga.Ne kažem da je stanje u zdravstvu dobro, ali TVRDIM da je bolje nego pre 6 godina. Eto. Sad nastavite da pljujete. Posebno ovi što bi da žive preko a leče se u Srbiji.
Ta idi , molim te.. Ovo valjda meni i Indiju upuceno.Ja da se lechim u Srbiji? A tek Indy?Ma jok, cu ti pevam slavopojke. A i sto te boli qrtz da se uopste ovde i javljasako nisi funkcioner u zdravstvu?Ne znam za Indija, ali ja moram da placam za svoje roditelje ( ali i za neku malu decu)ceo srpski napredni i savrshen zdravstveni sistem,koji je tako poboljshan da covek(sa dva grama mozga u glavi) to poboljshanje valdja i ne ume u svojoj seljackoj glavini da realizuje.
Link to comment
Toni, uopšte ne sumnjam u to što kažeš, ali dok imena doktora ne izneseš policiji a ne forumašima, ništa se neće promeniti. Ti i ostali koji su tako prošli.Jedan broj njih jeste korumpiran, jeste loš, jeste nestručan. Kao i u policiji, sudstvu, sportu...
Da, kao i fuzbalu i tenisu ili kineskim ducanima.Da ja idem u policiju i prijavljujem doktora koga boli qrtz za pacijente.Pa sta da napishem u prijavi? Da ga boli qrtz?Stvarno si odlepio, utoliko pre sto i sam nemash veze sa medicinom(kako vec reche).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...