Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

Jel se ovde stvarno ozbiljno raspravlja o napadu na kosovo?

 

Znači da se pije propaganda samo tako.

 

Ja bih išao tri dana ako bi mi dali da pucam i bacim bombu opet.

 

Jedini koga znam da su zvali je moj poznanik advokat inace rezervni oficir. Njegovog nekog druga su zvali i on je dve nededlje čistio neku kasarnu.

 

Ovaj moj poznanik se sprema da ide i da traži od države da mu plati svu silu izgubljene dobiti. Ono ročišta za koja je platio zamenu i tako to. Ali on je advokat...

Link to comment

Ja bih išao tri dana ako bi mi dali da pucam i bacim bombu opet.

 

 

 

Mislim da bi se ovde ljudi vrlo rado odazivali na vežbe kad bi kreteni iz Ministarstva odbrane znali da naprave zanimljive vojne vežbe, sa modernom obukom, bojevim gađanjima, preživljavanjem u prirodi, predavanjima o vojnoj tehnici, organizovanim druženjima. Nešto kao švajcarski tip obuke. Ali nema šanse da se to uradi, ne postoji gori birokratski aparat u Srbiji od vojnog.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UjK80k6ULEM

 

Edited by slow
Link to comment

Ja bih išao tri dana ako bi mi dali da pucam i bacim bombu opet.

 

Jedini koga znam da su zvali je moj poznanik advokat inace rezervni oficir. Njegovog nekog druga su zvali i on je dve nededlje čistio neku kasarnu.

 

Ovaj moj poznanik se sprema da ide i da traži od države da mu plati svu silu izgubljene dobiti. Ono ročišta za koja je platio zamenu i tako to. Ali on je advokat...

 

 

Sad sam proverio, obojica ovih ortaka su bili u SRO...

 

 

I ja sam bio u šro :isuse:

Sećam se jednog mog prijatelja advokata,završio ŠRO 80-tih po savetu brata oficira  koju mu je rekao da će mu to biti od koristi prilikom zaposlenja i napredovanja tokom karijere.

 

Epilog svega toga bilo je potpuno nepotrebno gubljenje vremena nikakvu korist od toga nije imao.Naravno bio je pozvan da se javi u vojsku za vreme rata 99 ,što je odbio.Pa je zbog toga bio hapšen,ležao u zatvoru(pritvoru).Sudilo mu se,i bio je osuđen.Morao je da izbegava služenje kazne.Izgubio je dosta posla kao advokat kao posledica toga.

 

Na kraju psihički oboleo,koristio jake lekove za smirenje,sreća na kraju ga spasio 5.oktobar i  amnestija onih koji su izbegli javljanje na mobilizaciju.

Link to comment

Mislim da bi se ovde ljudi vrlo rado odazivali na vežbe kad bi kreteni iz Ministarstva odbrane znali da naprave zanimljive vojne vežbe, sa modernom obukom, bojevim gađanjima, preživljavanjem u prirodi, predavanjima o vojnoj tehnici, organizovanim druženjima. Nešto kao švajcarski tip obuke. Ali nema šanse da se to uradi, ne postoji gori birokratski aparat u Srbiji od vojnog.

 

 

Какво курчево преживаљавање у природи.Па овде се преживљава сваки дан и без војне вежбе.

 

Иначе ја сам од завршетка војске имао једно 6 месеци којекаве зајебанције са тим вежбама,тако да од мене одјебу што даље.

Edited by Блок_64
Link to comment

oj brat od tetke zavrsio SRO. u svojim dvadesetim je bio 4 godine komandant tenkovskog bataljona u ratu. potpuno mi je nejasno kako on moze da zaspi.

 

inace, vojska je u ratu mnogo vise volila rezervne oficire od karijernih. 

Link to comment

Какво курчево преживаљавање у природи.Па овде се преживљава сваки дан и без војне вежбе.

 

Иначе ја сам од завршетка војске имао једно 6 месеци којекаве зајебанције са тим вежбама,тако да од мене одјебу што даље.

 

Potpis

Link to comment

Nikad od nas švajcarci, razočaran sam

 

 

99-те Швајцарцима нису зујале нато ракете, нису морали да неколико пута дневно мењају положаје... ,тако да смо ми то гађање бојевом муницијом осетили и те како и скроз је било реално.

Edited by Блок_64
Link to comment

99-те Швајцарци нису морали да гађају нато ракате и беже и мењају положаје ,тако да смо ми то гађање бојевом муницијом осетили и те како.

 

Što više vežbi u miru to manje pravog rata. Još jedan razlog za inovativnu obuku i reformu vojne rezerve. Treba napraviti i novi koncept obuke za omladinu, neka kombinacija izviđača i osnovne vojničke obuke. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...