Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

Nekoliko primera iz daljeg okruzenja u Beogradu koji su dobili pozive na 15dnevno odsustvo iz zivota, a u svetlu medijske najave vojnih vezbi rezervnog sastava.

 

Pozivi za vojne vežbe stigli su proteklih dana na adrese većeg broja stanovnika Novog Beograda, pa su se građani ovog dela prestonice uznemirili, ne znajući koji je povod za ovakvu vrstu obuke.

U pozivu se navodi da će vežba trajati 15 dana, a za one koji se ne odazovu zaprećena je kazna od 10.000 do 50.000 dinara ili tri meseca zatvora.

 

"Ljudi koji su služili dobrovoljni vojni rok s oružjem, ii prethodno redovan vojni rok sa oružjem, automatski se prevode u rezervni sastav Vojske Srbije. Ali, bez obzira da li su služili vojni rok s oružjem ili ne, ili civilno služili, oni se kada napune 30 godina prevode u rezervni sastav VS", navodi.

Ljudi koji su služili sa oružjem pozivaju se na obuku koja može da traje jedan do tri dana, ili u posebnim slučajevima do 15, rekao je.

 

Ukoliko su u stalnom radnom odnosu, sve vreme će im biti plaćeno, poslodavac je u obavezi da im isplati punu platu, što mu kasnije iz Ministarstva odbrane refundiraju, kaže Krivokapić. On dodaje da se njima plaćaju svi prateći troškovi - putni, zdravstveno osiguranje, smeštaj i hrana se podrazumevaju.

 

Poziv se dostavlja, kako kaže, 30 dana pre datuma javljanja na zakazane vežbe, i ukoliko vojni obveznik nije u mogućnosti da se pojavi na vežbi, u roku od osam dana potrebno je da dostavi opravdanje, kaže Krivokapić.

Navodi da su razni slučajevi predviđeni zakonom kada ne mora na vežbe rezervnog sastava - ako je u pitanju lice koje jedino izdržava porodicu čija će egzistencija biti ugrožena u tom periodu, ako su sportisti koji se pripremaju za evropska i svetska prvenstva, takmičenja, ako se radi o učesnicima važnih naučnih, umetničkih, stručnih konferencija...

 

 

Link to comment

Ko li je ovo smislio da se javnost bakće sa ovim...

 

....shit has hit the fan...

+1

bolesni umovi kao vučić, vulin,dačić i sva ta govnava bulumenta. sad je već počela priča da nije to sve džabe i da imamo dozvolu od nekog i da je čak moguće da izvršimo agresiju na kosovo.majku im bolesnu jebem.na šta je sve to spremno da bi nastavili mirno da pljačkaju državu

Link to comment

Класична прича.Нема довољно уговораца за пожарства,дежурства,стражу ,физикалију...па онда зову резерву и то називају обука.Ма које црно јављање ко их јебе.

Link to comment

Ja sam, po izlasku iz vojske 2002. godine, iskusno izbegao da se javim u Vojni odsek, da bih dobio ratni raspored. Od tada nisam imao nikakvih kontakata sa njima, i ne znam da li me oni vode u bilo kakvoj evidenciji, tj. da li su svesni da sam tu i da sam živ. Nadam se da ne, i da nemaju nameru da me zovu, da ne bih morao u zrelim godinama da se jebavam po sudijama za prekršaje i plaćam kazne. Mene uniforma više videti neće, ni za neku vežbu, a kamoli za nešto ozbiljnije.

Link to comment

Ja sam, po izlasku iz vojske 2002. godine, iskusno izbegao da se javim u Vojni odsek, da bih dobio ratni raspored. Od tada nisam imao nikakvih kontakata sa njima, i ne znam da li me oni vode u bilo kakvoj evidenciji, tj. da li su svesni da sam tu i da sam živ. Nadam se da ne, i da nemaju nameru da me zovu, da ne bih morao u zrelim godinama da se jebavam po sudijama za prekršaje i plaćam kazne. Mene uniforma više videti neće, ni za neku vežbu, a kamoli za nešto ozbiljnije.

+1

 

Razmišljam kako bi mi manji problem bio da platim 50K, nego da se jebavam sa budalama u uniformi, pa makar samo 2 dana...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...