Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

moze li mi neko pojasniti kako ce to sustinski raditi. ucenik ide jedan dan u skolu, a drugi dan u fabriku/trgovinu/magacin... ? i tamo radi isto i regularni radnici ? a koje firme se mogu prijaviti za jeftinu radnu snagu ?

Link to comment
  • 9 months later...

Evo i neceg lepog u ovoj napacenoj zemlji.

Quote

Američki matematičar: Srpski đaci najpametniji na svetu


autor: FoNet

20.03.2018 16:40 > 16:46

Srbija ima najpametniju omladinu na celom svetu, rekao je američki matematičar Dejvid Loren, gostujući na CNN-u.

On je rekao da su srpski đaci toliko pametni da dominiraju bukvalno na svim takmičenjima.

"Ako se računa stanje, uslovi i broj stanovnika, Srbija predstavlja vrhunac obrazovanja, jer je procenat uspeha na svetskim takmičenjima njihovih đaka ogroman. Uspesi, koje na primer srpski matematičari postižu širom planete su fantastični! To samo pokazuje da je omladina u Srbiji najpametnija", rekao je Loren za CNN.

Kako je rekao, ono što po Srbiju nije dobro, a po Zapad sigurno jeste, jeste činjenica da Srbija često svoju pamet izvozi.

"Ovi genijalci školovanje mahom nastavljaju u Americi i drugim razvijenim zemljama, gde ostaju da žive i da rade i onda se mnogi drugi hvale njihovim uspesima", istakao je on.

Kada se pogledaju podaci sa svetskih takmičenja iz prirodnih nauka, Srbija je dosad osvojila ukupno 532 medalje. Mahom su ih donosili učenici Matematičke gimnazije iz Beograda.

Samo od 2010. godine đaci ove škole su se sa takmičenja širom sveta vratili u zemlju sa više od stotinu odličja.

 

Edited by Friend
Link to comment
Evo i neceg lepog u ovoj napacenoj zemlji.




Ovo je lepo omladincu matematičaru, i njegovoj mami i tati.
Meni i tebi i nije toliko, jer omladinac dobar matematičar ide u Ameriku i ostaje tamo zauvek.
Link to comment

Moram nešto da kažem za tu matematičku olimpijadu. Sticajem okolnosti je bila organizovana u Čangmaju 2016, nisam više sigurna,

naravno ja sam uvek mislila da je to uvek ono pravo. Srbija pokupi zlato. Kada ono, mi nikada nismo bili ni u top 20. tako negde oko 40 i neko mesto.

Zlato samo znaći da si u određenoj bodovnoj kategoriji. USA, Kina, Koreja, Iran, Australija, poslednjih godina Rusija. to su koje pokupe pravo zlato. Sada zašto je to bitno? Sva ova mitomanija koja nikako da izumre. Tipa jeli zlatnom kašikom. Nebeski narod. Svi se urotili protiv Miloševića on jadnik spašava naš nbeski narod.

Link to comment

http://www.telegraf.rs/english/2944267-americans-gave-recognition-to-the-serbian-students-on-cnn-your-children-are-the-smartest-in-the-world-they-dominate-wherever-they-show-up

 

Kucas David Loren (Lauren, Lawren, Laurent) mathematician i ne nadjes nista. Izlazi samo ovaj clanak, isti onaj samo na engleskom. Nigde nema link ka videu. 

 

Tako je i za sve ostalo u ovoj glupoj zemlji.

Edited by Meazza
Link to comment

realno, ne vidim ništa dobro u takmičenjima, olimpijadama, gde su (paradoksalno) uvek dobri oni iz besmislenih zemalja, dok đaci iz finske gde je najbolji i jedini normalan obrazovni sistem na svetu vrlo retko uspevaju da se umuvaju u osvajače medalja. razlog je jer se klinci trude oko takmičenja i zapostavljaju sve ostalo u životu i u školi. da bi se spremilo dete za obično školsko ili gradsko takmičenje potrebne su nedelje odricanja da bi se postigao neki uspeh. uz naravno preduslov da je dete talentovano, a deca u srbiji su isto talentovana kao i ostala deca na svetu, dakle neko više neko manje.

Link to comment
3 minutes ago, teacher said:

realno, ne vidim ništa dobro u takmičenjima, olimpijadama, gde su (paradoksalno) uvek dobri oni iz besmislenih zemalja, dok đaci iz finske gde je najbolji i jedini normalan obrazovni sistem na svetu vrlo retko uspevaju da se umuvaju u osvajače medalja. razlog je jer se klinci trude oko takmičenja i zapostavljaju sve ostalo u životu i u školi. da bi se spremilo dete za obično školsko ili gradsko takmičenje potrebne su nedelje odricanja da bi se postigao neki uspeh. uz naravno preduslov da je dete talentovano, a deca u srbiji su isto talentovana kao i ostala deca na svetu, dakle neko više neko manje.

 

Plus milijardu, a za bold posebno. 

Link to comment
46 minutes ago, Meazza said:

http://www.telegraf.rs/english/2944267-americans-gave-recognition-to-the-serbian-students-on-cnn-your-children-are-the-smartest-in-the-world-they-dominate-wherever-they-show-up

 

Kucas David Loren (Lauren, Lawren, Laurent) mathematician i ne nadjes nista. Izlazi samo ovaj clanak, isti onaj samo na engleskom. Nigde nema link ka videu. 

 

Tako je i za sve ostalo u ovoj glupoj zemlji.

ponovo Telegraf, 

 

nema tih 532 medalje, to nije istina

Link to comment
16 minutes ago, Host said:

Najvise medalja uzimaju takmicari iz najvecih zemalja (Kina, Rusija, Amerika), pa tek onda iz zemalja koje su takmicenja koristile za propagandu (komunisticke zemlje). 

 

Skandinavske zemlje imaju dobro balansiran obrazovni sistem, medjutim nije bas tacno da sva deca imaju iste zahteve i interesovanja. Deca koja ucestvuju na takmicenjima dobrim delom jesu zainteresovana za oblast u kojoj se takmice i cesto gledaju na usavrsavanje vestina kao na igru. Uostalom, i u Finskoj verovatno imaju specijalizovane skole (znam da takve skole postoje u Finskoj). U redu je da takve skole postoje, nije u redu da se kroz prave ili hipoteticke rezultate tih ucenika posmatra celokupno skolstvo. 

 

pa kažem, buljaške zemlje kao što su rusija, amerika, kina i ove mega buljaške, kao što su srbija, bugarska, gde se traži svaki način da se spase guzica. 

iz mog iskustva, priprema za takmičenje je danas toliko ozbiljna, da i na nižim nivoima takmičenja teško može da se shvati kao igra, barem ne posle prva dva časa. ja sam bez neke pripreme stigao do republičkog u gimnaziji, danas je to nemoguće bez adekvatnog žrtovavanja. u srbiji je to posebno izraženo jer prva tri mesta na gradskom ili republičkom garantuju stipendije za sledeću godinu, tako da roditelji svesno dozvoljavaju izbegavanje drugih časova osim onih za kojih se dete sprema za takmičenje i na kraju imamo dete koje gotovo da nije pohađalo nastavu u drugom polugodištu.

na kraju svi treba da se pitaju šta je cilj obrazovanja, meni se čini da to nije takmičenje i pogotovo ne nagrađivanje novcem. 

Link to comment
On 22/03/2018 at 12:00 PM, Host said:

Najvise medalja uzimaju takmicari iz najvecih zemalja (Kina, Rusija, Amerika), pa tek onda iz zemalja koje su takmicenja koristile za propagandu (komunisticke zemlje). 

 

Skandinavske zemlje imaju dobro balansiran obrazovni sistem, medjutim nije bas tacno da sva deca imaju iste zahteve i interesovanja. Deca koja ucestvuju na takmicenjima dobrim delom jesu zainteresovana za oblast u kojoj se takmice i cesto gledaju na usavrsavanje vestina kao na igru. Uostalom, i u Finskoj verovatno imaju specijalizovane skole (znam da takve skole postoje u Finskoj). U redu je da takve skole postoje, nije u redu da se kroz prave ili hipoteticke rezultate tih ucenika posmatra celokupno skolstvo. 

 

Apsolutno.

 

Pretpostavljam da je lose sto se onda i paznja i resursi pumpaju u te projekte. Ajde da postoji neki eksterni efekti, da se taj excellence kasnije prenese na drustvo, ali mi se cini da tu profitiraju samo talentovani djaci i niko vise.

Link to comment

Ljudi šta je sa vami, blože me oprosti!!! SRBIJA nije dobra u matematici i tim olimpijadama!! sasvim osrednja je... ovo je trip kao što je bio trip za košarkaše, olimpijce, odbojkaše i kašice, rukometaše i rukometašice, vaterpolo i bilo koji drugi sport ili nauku... Teslijanci prokleti nastali sada u BGDu.

To je samo naš preveliki srpski ego, da smo NEBjESKI narod

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...