Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

dobro bre pa ne dolaze ovamo sve Van Damovi, i nece to biti plekana ograda nego logorski bedem na kome su potpuno vidljivi u prelasku.

no, naci ce se nacin, to je 174 kilometara, pretpostavljam da ce raditi tuneli na nekim tackama, ili ce stvarno ici u Srem pa u HR. ovo je veliki pokret naroda koji se ne zaustavlja zidovima. zapravo ne zaustavlja se nicim, i onaj ko to pokusa pokazuje istorijsko slepilo.

Nije to slepilo, vide oni dobro, ali im se to ne sviđa... Lepo si opisao tu ekipu, malo ranije...
Link to comment

Godinama postoje zidovi oko romskih naselja, Bugari su dizali žičanu ogradu prema Turskoj zbog imigranata... Ovo (iako je samo najava) je samo jedan korak u dugom nizu a ne neki novi signal. Nama je zanimljivo jer se radi na našoj granici.

Link to comment

 

no, naci ce se nacin, to je 174 kilometara, pretpostavljam da ce raditi tuneli na nekim tackama, ili ce stvarno ici u Srem pa u HR. ovo je veliki pokret naroda koji se ne zaustavlja zidovima. zapravo ne zaustavlja se nicim, i onaj ko to pokusa pokazuje istorijsko slepilo.

 

Pa to, neko ko je pobegao od rata i prešao x hiljada kilometara, teško će ga zaustaviti jedan zid, pa neka bude od čega hoće. Samo će stimulisati proizvodnju što merdevina što ašova sa ove strane. :)

Link to comment

Godinama postoje zidovi oko romskih naselja, Bugari su dizali žičanu ogradu prema Turskoj zbog imigranata... Ovo (iako je samo najava) je samo jedan korak u dugom nizu a ne neki novi signal. Nama je zanimljivo jer se radi na našoj granici.

europa postaje sve "zanimljivija"
Link to comment

Madjari će ulupati pare na nešto što u praksi ni za promil neće smanjiti priliv imigranata na njihovu preuzvišenu teritoriju, i oni to vrlo dobro znaju. Zid prema Srbiji, a ostanu im Rumunija, Hrvatska i Ukrajina... bilo bi smešno da nije u pitanju nepatvoreno nacističko orgijanje. Jeste da je namenjeno za domaću publiku koja tamo izgleda voli naciste ali u svakom slučaju nosi grozno negativnu simboliku.

 

Nego da li neko od forumaša zna, u vezi povećanog tranzita imigranata kroz Srbiju, da li je isti prosto proistekao iz nezamislivog broja očajnika koji beže od raznoraznih užasa ili su se srpske trafiking ekipe nametnule kao povoljan i pouzdan partner u čitavom procesu pa odatle sve više imigranata?

Link to comment

Na osnovu onoga sto znam iz medija i razgovora sa ljudima, verujem da je povecan tranzit uzrokovan pre svega poroznoscu granica na ovom pravcu, zatim geografskim karakteristikama i cinjenicom da u nasoj zemlji, sto nama, ajde, kao malo sluzi na cast, nije zabelezen veliki broj ekscesa u odnosu prema migrantima, pa vazimo za relativno bezbednu tranzitnu zonu.

 

Trefiking je dosao naknadno, ne kao uzrok vec kao reakcija,u pocetku je sve bilo potpuno stihijski.

 

Samo povecanje kopnenog tranzita je rezultat odustajanja od morskog puta koji je mnogo smrtonosniji i zavrsava se na nekakvim ostrvima kao sto su Kos i Lampeduza, odakle je tesko otici dalje.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Madjari će ulupati pare na nešto što u praksi ni za promil neće smanjiti priliv imigranata na njihovu preuzvišenu teritoriju, i oni to vrlo dobro znaju. Zid prema Srbiji, a ostanu im Rumunija, Hrvatska i Ukrajina... 

 

Od sela u kojem imam farmu, nekih 5-6 km udaljena je linija granice sa Rumunijom. Upoznao sam skoro neke careve iz Rumunije, dodju traktorima i prikolicama, utovare prasice , jagnjad, soju..sta god pozelis i teraju nazad. Toliko je dobro cuvana granica.

 

Inace, Madjari samom ovom idejom opasno koketiraju sa raspizdjavanjem onih likova sto furaju ideju za 64 zupanije..ako bi to pokusali i sa Rumunijom, opalili bi kursum u sopstveno stopalo. 

Prosto nista logicno nema u vezi sa ovim zidom i ja sam siguran da se to nece desiti.

Link to comment

Od sela u kojem imam farmu, nekih 5-6 km udaljena je linija granice sa Rumunijom. Upoznao sam skoro neke careve iz Rumunije, dodju traktorima i prikolicama, utovare prasice , jagnjad, soju..sta god pozelis i teraju nazad. Toliko je dobro cuvana granica.

 

Inace, Madjari samom ovom idejom opasno koketiraju sa raspizdjavanjem onih likova sto furaju ideju za 64 zupanije..ako bi to pokusali i sa Rumunijom, opalili bi kursum u sopstveno stopalo. 

Prosto nista logicno nema u vezi sa ovim zidom i ja sam siguran da se to nece desiti.

Ovo i jeste zvanicna inicijativa pokreta 64 zupanije.

Link to comment

Ovo i jeste zvanicna inicijativa pokreta 64 zupanije.

 

Ovo prvi put cujem. Oni iniciraju ogradjivanje od onoga sto sami smatraju svojim imovinom ? 

 

Onda ko im jebe mater..pomoci im u dizanju zida :D

Link to comment

 ovo je veliki pokret naroda koji se ne zaustavlja zidovima. zapravo ne zaustavlja se nicim, i onaj ko to pokusa pokazuje istorijsko slepilo.

 

Upravo tako ,kroz istoriju se mnogo puta to pokušavalo i uvek se završavalo najgorim fejlom.

 

Za kineski zid sam odavno čuo priču da su ga gradili isključivo neuspešni vladari,što je stanje u državi  bilo lošije oni su više gradili zid.

Rezultat tih gradnji bio je da su Kinom od zadnjih 1000 godina, bar 500 vladale varvarske dinastije  sa severne strane zida koje je on navodno trebao da zaustavi.

Link to comment

Ovo prvi put cujem. Oni iniciraju ogradjivanje od onoga sto sami smatraju svojim imovinom ? 

 

Onda ko im jebe mater..pomoci im u dizanju zida :D

 

Evo kako je pocelo. Torockaj je osnivac pokreta 64 zupanije i on je pokrenuo tu pricu.

 

Gradonačelnik pograničnog mesta Ašotalom u Mađarskoj, Laslo Toročkaj, predložio je da se oko njegovog sela podigne ograda zbog azilanata iz Srbije.

S obzirom na ogroman broj ilegalnih migranata koji u Mađarsku uglavnom dolaze s Kosova preko granice sa Srbijom, gradonačelnik pograničnog mesta Ašotalom, Laslo Toročkaj, predložio je da se oko njegovog sela podigne ograda kako bi se mesto odbranilo od povećanog priliva azilanata.

Šume oko Ašotaloma postale su veoma popularno tranzitno mesto za migrante, uglavnom sa Kosova, koji nastoje da se dočepaju Nemačke i drugih mesta u Zapadnoj Evropi, preneo je AP.

Toročkaj je na svoj Fejsbuk stranici rekao da Mađarska, novcem iz evropskih fondova, treba da napravi ogradu kako bi zaštitila svoju granicu.

Prema njegovim rečima, na hiljade migranata, koji nisu državljani EU, svakodnevno ulazi u njegov grad. Većina traži azil, predaju se policiji, a zatim ih odvode u obližnji Segedin na dalji postupak.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...