Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Malopre, slušam na Dnevniku američkog ambasadora kako laprda o neprihvatljivosti izgradnje zaštitnog zida na granici prema Srbiji.

 

Da li bi tako mogao da ode negde oko Rio Grande i jadno poruči vlastima "obe strane da sednu za sto i razgovaraju o problemu" ???

 

usmexborder_183004973.jpg

 

http://harvardkennedyschoolreview.com/immutable-and-permeable-contradictions-of-the-u-s-mexican-border/

 

 
 
:isuse:  :isuse:  :isuse:   :frust:  :frust:  :frust:  
Edited by zmanic
Link to comment

Nisam ni protiv čega.

Samo mi nije jasna poruka koja je jasno prezentovana preko TV-a u udarnom terminu. Tilko jasni da mi ništa nije jasno :(

Edited by zmanic
Link to comment

Interesantno, Amerikanci vode politiku dvostrukih arsina. To je u ovoj situaciji svakako najbitnije, hajde da pricamo o tome umesto o tome da Orban, na predlog deklarisanog neonaciste Lasla Torockaja i uz mlaku, tj nikakvu reakciju nasih vlasti, dize zid protiv obojenih dodjosa, i to na granici nase teritorije.

Link to comment

Interesantno, Amerikanci vode politiku dvostrukih arsina. To je u ovoj situaciji svakako najbitnije, hajde da pricamo o tome umesto o tome da Orban, na predlog deklarisanog neonaciste Lasla Torockaja i uz mlaku, tj nikakvu reakciju nasih vlasti, dize zid protiv obojenih dodjosa, i to na granici nase teritorije.

I uz "žaljenje" iz Brisela...

 

Svi su zaboravili '30 godine ovog veka... Ili ih opet priželjkuju, ko će ih znati...

Link to comment

Meni je Kirbijevo mešanje smaranje. Zamagljuje problem.

Zid je problem.

Nadam se da će iz UE da istupi neko sa malo više integriteta i moći da zaustavi takve fašističke ideje.

Link to comment

Ima li nekoga da sa mnom veruje da je to samo zveckanje pretnjama i ukazivanje na nezadovoljstvo sto se nista aktivnije ne preduzima oko tih nesrecnih ljudi ?

 

Ubedjen sam da od tog zida nema nista..

Link to comment

inace oni iz nase zemlje koji podrzavaju ovo treba da znaju da time direktno podrzavaju i naslednike izvrsilaca Novosadske racije, ljude koji se tim cinom i njegovim izvrsiocima ponose.

Link to comment

pored besmisla i uzasa same ideje,ali ljudi me ovda manje zanimaju...meni je dodatno zao i zivotinja kojima ce biti prekinuti mnogi migracioni putevi ..a tu ih ima bas dosta,posebno sa madjarske strane ..jako se ometa eko sistem

Edited by ivy
Link to comment

Ima li nekoga da sa mnom veruje da je to samo zveckanje pretnjama i ukazivanje na nezadovoljstvo sto se nista aktivnije ne preduzima oko tih nesrecnih ljudi ?

 

Ubedjen sam da od tog zida nema nista..

 

Znacemo za 5 dana, kada bi trebalo da pocne izgradnja. Ja bih voleo da si ti u pravu.

 

Inace pocelo je veliko komesanje, Makedonija menja zakon o azilantima i oni ce imati 72 sata da podnesu zvanican zahtev za azil.

 

Sa nase strane, pitanje azilanata povereno je onom otpadu od Vulina, pa je jasno u kom pravcu ce ici dalje postupanje: zidovi, sabirni centri, masovne deportacije.

Link to comment

Ima li nekoga da sa mnom veruje da je to samo zveckanje pretnjama i ukazivanje na nezadovoljstvo sto se nista aktivnije ne preduzima oko tih nesrecnih ljudi ?

 

Ubedjen sam da od tog zida nema nista..

Ja se nadam da je tako, jutros vozim auto i razmišljam baš tako nešto...

 

A onda me saseče izjava nekog zvaničnika iz Brisela, koji izražava duboko žaljenje što će se zid graditi, ali, eto, nemaju mehanizama da spreče Mađarsku da to radi... Đubrad licemerna...

 

@Vasa

Baš to, ala bi ova zemlja sad bila dobar saveznik austrijskom moleru...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...