Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Nisu bili sa VMA. Nezvanično, bila su dva pilota, dva mehaničara i dva medicinska radnika iz Novog Pazara. I beba :(

Ovaj je jedan od dva remontovanih iz JSO-a.

Koliko su uopšte ti helikopteri osposobljeni za IFR letenje?

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

-valjda su i uključili reflektore sinoć na stadionima titovih blizanaca kako bi tamo helikopter mogao da sleti ali ni do njih nije uspeo da dođe, ta bi svetlost trebala da se vidi i po magli, a možda novinari iznose rekla - kazala priče

Link to comment

Način na koji ovu nesreću koriste za samopromociju jeste za politiku.

 

Sati je 10.30, nesreća se desila pre 12 sati, ali još uvek stoji vest "strahuje se za život 7 osoba".

Za pola sata je vanredna sednica vlade (!!!) pa će nam premijer lično preneti najnovije vesti.

 

 

edit: sad vidim da nismo na vladi srbije kao što sam mislio, nego na doom, sorry

Edited by Frile
Link to comment

Meni je očigledno medijsko tretiranje svega, a da su preigrali - nisam siguran, sačekao bih.

 

Verujem da akcija nije izvedena da bi se premijer slikao kako dočekuje helikopter, i da se su ovakve akcije i inače izvodile kad je trebalo. Isto tako verujem da zaista nisu mogli da se bezbedno slete, a koliko je do meteorlogije a koliko do eventualne tehničke neopremljenosti - nisam stručan da špekulišem.

 

Ono što po meni jeste za doom, ali na žalost nije iznenađujuće, je to što je u sanitetu koji je čekao na putu u prekidu navodno bilo kiseonika još samo za sat vremena. To je tako mala količina, zamislite koliko malo bebica troši, zar su u celom gradu (odakle je vozilo krenulo) imali samo tu jednu bočicu? Ta neodgovornost, nemaština, beda - to je za doom.

Link to comment

nemaju bolnice nista. nemaju zavoje, hidrogen, medicinske igle,nemaju kiseonik.

 

Zakon o javnim nabavkama.

 

nema dalje od ovog.

 

potpuno je nebitno da li je helikopter prevozio dete u Beograd zbog PR-a (sto je apsolutno moguce, Betin tekst o uspesnom sletanju govori o PR mobilizaciji tokom akcije spasavanja) ili zato sto Kragujevac, nije imao resurse da se brine o jednom detetu u teskom stanju. i jedno i drugo je simptom neverovatnog civilizacijskog poraza.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ne mogu se oteti utisku, od korišćenja ovih helikoptera za evakuaciju ljudi iz smetova, pa za isto prošle godine tokom poplava, da je ova nesreća samo čekala da se dogodi.

Piloti prave čuda, dovijaju se kako znaju ali ne može se uvek računati na to.

Link to comment

 

nemaju bolnice nista. nemaju zavoje, hidrogen, medicinske igle,nemaju kiseonik.

 

Zakon o javnim nabavkama.

 

nema dalje od ovog.

 

potpuno je nebitno da li je helikopter prevozio dete u Beograd zbog PR-a (sto je apsolutno moguce, Betin tekst o uspesnom sletanju govori o PR mobilizaciji tokom akcije spasavanja) ili zato sto Kragujevac, nije imao resurse da se brine o jednom detetu u teskom stanju. i jedno i drugo je simptom neverovatnog civilizacijskog poraza.

Nije problem ZJN, nego nemoć države da se suprorstavi farmaceutskim kartelima.

Link to comment

Meni je očigledno medijsko tretiranje svega, a da su preigrali - nisam siguran, sačekao bih.

 

Verujem da akcija nije izvedena da bi se premijer slikao kako dočekuje helikopter, i da se su ovakve akcije i inače izvodile kad je trebalo. Isto tako verujem da zaista nisu mogli da se bezbedno slete, a koliko je do meteorlogije a koliko do eventualne tehničke neopremljenosti - nisam stručan da špekulišem.

 

Ono što po meni jeste za doom, ali na žalost nije iznenađujuće, je to što je u sanitetu koji je čekao na putu u prekidu navodno bilo kiseonika još samo za sat vremena. To je tako mala količina, zamislite koliko malo bebica troši, zar su u celom gradu (odakle je vozilo krenulo) imali samo tu jednu bočicu? Ta neodgovornost, nemaština, beda - to je za doom.

 

 

Meni je ovo ustvari prvo sto mi je upalo u oci, ne mogu sad da se setim sta je tacno bilo ali sam sigurna da sam pre nekoliko meseci citala slicnu vest kako u sanitetu nije bilo kiseonika/nestalo kiseonika itd. Umesto da nose nekoliko boca voza se jedna prazna u drustvu sa jos par drugih pokvarenih aparatica. Ma...

Link to comment

Labud otvara sednicu

 

Izgleda da place. Definitivno ne moze da savladq nepredvidjene tedke stvari a i one su deo paketa

Edited by kapetanm
Link to comment

Ne mogu se oteti utisku, od korišćenja ovih helikoptera za evakuaciju ljudi iz smetova, pa za isto prošle godine tokom poplava, da je ova nesreća samo čekala da se dogodi.

Piloti prave čuda, dovijaju se kako znaju ali ne može se uvek računati na to.

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...