Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

I ja baš video, užasno. Po nekim nezvaničnim informacijama je nadjen negde pored auto puta, ne znaju ima li preživrlih. Navodno ih bilo sedmoro u helikopteru, ukljucujuci i bebu.

Edited by mraki
Link to comment

Srpski novinari, ko drugi. Vremenski uslovi su bili jako loši (magla), nadležni su zatvorili aerodrom za poletanja/sletanja kako bi dali prioritet helikopteru ali posada na žalost nije uspela da ga spusti...

Link to comment

Ja sam nocas procitao vest negde (mislim da je Blic) kako je uspesno okoncano spasavanje, helikopter sleteo na aerodrom Nikola Tesla i ekipa iz Instituta za majku i dete preuzela bebu i odvezla je.

 

Odmah me je zacudilo nekoliko stvari:

 

1. Zasto je beba vozena u Beograd, kada su posli u Kragujevac, sve bebe iz Novog Pazara dolaze u Kragujevac i vozilo koje je ostalo zarobljeno je najverovatnije iz Kragujevca, posto se uvek salje jer novopazarska bolnica nema odgovarajucu opremu za odrzavanje zivota u sanitetu?

 

2. Kako to helikopter koji sleti u neku vukojebinu gde je odron na putu ne moze da sleti na aerodrom zbog magle?

 

3. Zasto su uopste krenuli da slete na aerodrom pa da onda voze dete sanitetom od Surcina, zar u blizini Instituta (ili u krugu) nema pogodne poljane gde moze da se prizemlji? Gledao sam vise puta kako slecu na livadu u sred kruga KC Kragujevac kada je frka.

 

Meni ovde mnogo stvari smrdi, samo ne znam na sta smrde... :(

Edited by JozoMujica
Link to comment

^Možda se upravo zbog loših meteo uslova išlo na sletanje na aerodrom a ne u urbanu sredinu™?

Neki komercijalni letovi su sinoć završili u Temišvaru.

Tehnički problemi?

Zdravstveno stanje bebe koje je iziskivalo hitnu intervenciju u BG?

Može biti milion™ stvari.

Edited by wall
Link to comment

Sad malo kopam i rekao bih da su idioti (slaba je rec) hteli da naprave predstavu i samopromociju. Pa picka vam materina nenormalna.

 

 

- Istom momenta kada su nas kontaktirali za pomoć Vojska je reagovala. Vojni helikopter je poleteo sa aerodroma u Batajnici po bebu. Helikopter je sleteo u kasarnu u Raškoj, gde je došao sasnitet. Cela medicinska ekipa sa bebom je krenula na VMA, gde će ih sačekati ministar zdravlja Zlatibor Lončar - rekao je Gašić i dodao da će dete biti prevezeno na Institut za Majku i dete.

 

Jebem ti Loncare mater onu idiotsku.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Odmah me je zacudilo nekoliko stvari:

 

1. Zasto je beba vozena u Beograd, kada su posli u Kragujevac, sve bebe iz Novog Pazara dolaze u Kragujevac i vozilo koje je ostalo zarobljeno je najverovatnije iz Kragujevca, posto se uvek salje jer novopazarska bolnica nema odgovarajucu opremu za odrzavanje zivota u sanitetu?

 

2. Kako to helikopter koji sleti u neku vukojebinu gde je odron na putu ne moze da sleti na aerodrom zbog magle?

 

3. Zasto su uopste krenuli da slete na aerodrom pa da onda voze dete sanitetom od Surcina, zar u blizini Instituta (ili u krugu) nema pogodne poljane gde moze da se prizemlji? Gledao sam vise puta kako slecu na livadu u sred kruga KC Kragujevac kada je frka.

 

Meni ovde mnogo stvari smrdi, samo ne znam na sta smrde... :(

 

Sletanje na bilo koju livadu po dobrom vremenu i vidljivosti se drastično razlikuje od sletanja po gustoj magli. Nikakvu razliku aerodrom nije mogao da napravi ako je vertikalna vidljivost bila 70 metara.

 

Što se tiče ostalog, verovatno će svašta isplivati i verovatno će prvi psihopata Srbije doživeti mnogo nervnih slomova u narednim danima a njegova informativna služba će imati pune ruke posla pri čemu neće birati ni sredstva ni rečnik.

Link to comment

ne znam detalje ali nagadjam da je kompletna ekipa bila sa VMA i da su zato isli za bgd. S drige strane tamo regularno slecu pored zgrade.

 

Nisu bili sa VMA. Nezvanično, bila su dva pilota, dva mehaničara i dva medicinska radnika iz Novog Pazara. I beba :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...