Jump to content
IGNORED

LGBTQIA+ u Srbiji i svetu


Lrd

Recommended Posts

Bezveze mi je da sve što ima veze sa ovom temom bude pod Prajdom, jer je to jednom godišnje, zato mislim da bi bilo dobro da imamo jedan topić o ovome, da se bavimo temama tokom cele godine.

Prvenstveno zbog Srvbije, ali su dobrodošle sve svetske teme.

 

Prilog za početak je odlični dokumentarac o trans osobama, uprkos svemu :

 

http://www.vice.com/rs/video/sifra-f64

 

I jedna standardna priča za Srbiju:

 

http://mondo.rs/a772544/Info/Drustvo/Napadi-na-stan-gej-para-u-istocnoj-Srbiji.html

 

Imam mnogo utisaka na ove teme, ali neka prvi post ostane neutralan.

 

 

Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    58

  • Hella

    38

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    31

staznam, meni je recimo bolo oci to sto su doskoro doseljenici imali regtablice druge boje negoli staaari slovenci.

meni to nekako u ravni sa homofobijom.

Link to comment

Morao sam od nekog posta da počnem. Nije mi bila namera da te zezam ili tako nešto.

 

edit: jel sad bolje?

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

zasto zvuci sumanuto za zemlju koja preko 20 godina nije resila pitanje preko 25.000 svojih gradjana kojima je uskratila sva prava?

 

 

najstvarnije moguce.

dodjoske su bile sa zelenom pozadinom, ili nekim zelenim okvirom, ne secam se tacno.

 

Nisam znao stvarno, mada sam posle video i da je kod nas bilo posebnih tablica za strance. Vidim da problemi Slovenije izlaze na površinu na sve strane i sećam se vajnovanja raznih mojih prijatelja Slovenaca na svoju zemlju.

Mada, Belch je negde u pravu - po zapadnoj Evropi imamo izuzetno ksenofobične sredine koje nisu homofobne, a kod ostatka Balkana ksenofobija ne ide bez homofobije. :D

 

U svakom slučaju, bravo za Sloveniju, jer je sledeći korak neizbežan i to usvajanje će se ostvariti pre ili kasnije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...