Jump to content
IGNORED

Policajci (i) lopovi...


Max Morlock

Recommended Posts

pa to za kamere mislim da nije losa ideja. ne bi me iznenadilo da se mafijasko ponasanje nastavi posle prijave.

Ni mene... ali ovo je situacija, jebaće te ako ćutiš, jebaće te ako se buniš.

Mi bismo se bunili. Jbg.

Link to comment
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max Morlock

    13

  • ToniAdams

    4

  • Muwan

    4

  • belch

    4

pa dirnuli su vam u egzistenciju, kako se necete buniti.

inace, pretpostavljam da su najnizi oblici zivota medju njima u pitanju, i da, ako stavite video nadzor, naprosto nece imati muda da vas vise maltretiraju.

Link to comment

Inače, ovo što se sinoć dogodilo je samo kap koja je prevršila (svaku) meru.

Kad prođe _danas_ i nađem malo vremena za vikend napisaću čime se sve bave u policijskoj stanici Savski Venac, u upravi za strance zadnjih nekoliko meseci... I šta i dalje rade... al to je hronično, to traje pa traje, a ovo sinoć beše skroz akutno, potpuno novi vid razbojništva.

Link to comment

Pa zar nema video nadzor?!, to danas ima svaka trafika. Priča zvuči neverovatno, mada znam za slučajeve da stranca pretrese granična policija i da mu potom nestane novčanik. Što neko reče, da li su imali nalog, možda i nisu pravi policajci, već samo imaju nekakve uniforme.

 

By Coolpad F1 Greatgod

Edited by El Guapo
Link to comment

Ni mene... ali ovo je situacija, jebaće te ako ćutiš, jebaće te ako se buniš.

Mi bismo se bunili. Jbg.

Max, puna podrska vasim naporima. Da je vise ljubi poput vas Srbija bi bila bolje mesto.

Link to comment

Inače, ovo što se sinoć dogodilo je samo kap koja je prevršila (svaku) meru.

Kad prođe _danas_ i nađem malo vremena za vikend napisaću čime se sve bave u policijskoj stanici Savski Venac, u upravi za strance zadnjih nekoliko meseci... I šta i dalje rade... al to je hronično, to traje pa traje, a ovo sinoć beše skroz akutno, potpuno novi vid razbojništva.

Imam, tacnije imao s njima neka iskustva na mene mi licno bas sa pomenutom upravom, nije valjda da su izmislili nesto novo: mislio sam da ziher ne moze gore.

Link to comment

Ne znam da li je novo, ali prilično su maštoviti kad smišljaju načine da prete, otimaju i grabe.
 

Pa zar nema video nadzor?!, to danas ima svaka trafika. Priča zvuči neverovatno, ...


Možda je neverovatno, ali se desilo tako kako je napisano.

Što se video nadzora tiče...

...to nije nešto što kupiš u lokalnoj piljarnici za 200 dinara pa da olako uđeš u taj trošak. Kad imaš firmu postoji 1000 krivina na kojima te sačekuju i drpaju pare... postavljanje reklame, tehnička (!!!) voda, protivpožarna zaštita, ne sećam se više gde je sve trebalo i šta da se plati... bottomline, uvek ti treba para za nešto što je država smislila da moraš da joj platiš, pa da ne govorimo o dugovima koje imaš jer si pozajmio pare da otvoriš tu firmu... pa komunalije (infostan samo je 130€)... i tako kamera nije stigla da dođe na red već godinu dana, iako se o tome razmišljalo čak i na samom početku... al kad je od nekog bambusa stigla ponuda od nekih 500-600 evra za 2 ili 3 kamere, znam da smo rekli "važi, dođi juče", i ostavili tu priču za bolja vremena. A ta bolja vremena nikako da stignu, jbg :) 

 

 

Sadržaj spojlera je poveća i nepotrebna digresija, pa sam ga zato sakrio :D

Link to comment

Cuo sam i ranije za ovakve slucajeve otvorene pljacke od strane Policije gde policajac jednostavno dodje, uzme sta mu se svidja i ode i nikom nista. U manjim sredinama su to redovne pojave jos od 90-tih, gde su lokalne policijske kabadahije bog i batina i gde se zataskavaju i gore stvari poput recimo silovanja jer su ljudi toliko zastraseni da se niko ne usudjuje nista da preduzme nego cute i trpe. Ono sto je novo je da se ovaj slucaj dogodio u Beogradu, gde su takve stvari ipak vidljivije, i sto je ovaj put zrtva stranac sto znaci da nece moci tako lako da se gurne pod tepih. Ali opet ce se najverovatnije sve zavrsiti na kaznjavanju jednog-dvojice iako je problem sistemske prirode - ne radi se tu o jednoj truloj jabuci, cela gajba je odavno trula.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mali update glede događanja iz prvog posta u ovoj temi, a plus i još nešto što već duže vreme ide, tj. file under "hronično"
 
Dakle, što samog incidenta tiče, prijavljen je unutrašnjoj kontroli, prvo telefonom, a pošto su oni savetovali i e-mailom, poslat im je i e-mail. Na moje iznenađenje, 5 dana kasnije su se pojavili i uzeli izjavu i od vlasnice hostela a pošto žena koja je radila one noći kad se desila otimačina nije bila tu, uzeli su njen broj telefona pa su se čuli i sa njom. Šta će dalje biti... veze nemam, u svakom slučaju su bar potvrdili prijem prijave i načinili cimanje da dođu i popričaju na datu temu...
 
Nego...
 
U poslednjih nekoliko meseci porastao je naglo broj izbeglica iz Sirije, a to su ljudi koji su uglavnom pokupili šta su mogli u ranac, kasu, torbu, pred naletom ludaka sa jedne od zaraćenih strana (najčešće ISISa), malo ko od njih ima dokumenta i najvećim delom su ilegalno ušli, ovde su "na proputovanju", što znači da čekaju 3-4-5 dana da im dođe "veza" za odlazak dalje ka zapadnoj evropi...  Neko zvanično pravilo koje je postavljeno od strane policije je da pre nego što mogu da se prijave u neki hostel oni moraju da imaju "beli papir" koji se u policiji (mup Savski Venac, Savska ulica) izdaje, i cena toga je - zvanično - 4000.00 dinara. 
 
Pogađate, NIKO taj beli papir nije platio 4000 dinara već je u početku svima uzimano po 50€ (potvrđeno iz više različitih grupa - Sirijci dolaze po grupama, i uglavnom se ne mešaju po sobama pripadnici jedne sa drugom grupom, veliko nepoverenje vlada i između njih samih) za dozvolu od 3 dana.  Da napomenem (po pričama onih koji su imali ta iskustva, lično ne mogu da proverim) taj isti "beli papir" se paralelno izdaje u Subotici i Nišu ali sa važnošću od - 10 dana!  Tako je bilo u početku...  Od pre nekih mesec dana, "tarifa" je porasla i iznosi 100€ (!!!), račun koji se i dalje izdaje je na - 4000 dinara, a pri tom je i dozvola ostanka smanjena na - 2 dana.  Pretpostavljam da je jasno šta se događa.  Uz tu "tarifu", najčešće se prilaže i ko šta ima pri sebi tipa - dobar mobilni, brijač (!!!) ili šta već može da se nađe od vrednih sitnica...  Postupak je takav da se iz čekaonice u PS Savski Venac izdvajaju jedan po jedan od strane glavnog za rad sa strancima a  zatim u kancelariji, u 4 oka sledi razgovor koji počinje sa: "Mogu da ti pomognem..."
 
Oni koji ne mogu da plate tarifu za "beli papir" prinuđeni su da dane (sad je bolje, ali je bilo zajebano hladnih dana zadnja 2 meseca) i noći provode u parku i na ulici jer hosteli ne smeju da ih prime, a para za hotel nemaju (jedan hotel baš tu u blizini, gle čuda, ž. stanice, koji očigledno ima deal sa policijom, PRIMA one bez papira, ali su mu cene 5-6 puta veće od cena hostela - koja je obično 5-10€).  Naravno, svaka druga dozvola za ostanak (iz azila, dobijena preko nekih humanitarnih organizacija, pa čak i naš privremeni pasoš!!) ne važi i ne može se primiti u hostel NIKO ko nije platio policiji reket za "beli papir".
 
Nekoliko hostela je rizikovalo i primalo ljude bez "belog papira", ali je onda krenula sledeća akcija... policija je počela sa ulice da privodi Sirijce i da batinama (znam dva slučaja... iz prve ruke) izvlači iz njih u kom hostelu su odseli.  Na taj način su "padali" hostel po hostel - sa saznanjem gde se nalaze oni "bez papira" ulazi racija, hapsi vlasnike, uzima knjigu gostiju i ISTI dan je šalje tužiocu koji zakazuje predmet za SUTRA gde optužuje vlasnike za TRGOVINU LJUDIMA (human traficking)!!!!  Naravno, postoji i opcija da se odustane od te optužbe i plati kazna od 600,000 dinara (!!!!) ili ako se dosetite i povedete advokata sa sobom, moguće je iscenjkati se na - 300,000 dinara, tj. 2,500 evra (u budžet). Priča sa advokatom posle svega je tekla otprilike ovako 
Q: "Pa jesu li oni normalni za šta su nas optužili??"
A: "Jesu. Imali ste opciju da podigne optužbu koja bi na kraju verovatno pala, ali bi se predmet razvlačio a za to vreme ne biste mogli da radite, tako da se klasičnim zastrašivanjem išlo na to da se uzmu pare i ne podiže optužba, a vi nastavite da radite - standardna procedura, to se tako radi..."
  
Rekoh već, hosteli nikog bez belog papira ne smeju da prime osim...  osim ako niste hostel koji SME DA IH PRIMI i koji se iznenada, baš u jeku cele priče sa izbeglicama otvori upravo u kraju gde ih najviše ima, slučajno baš na nekih 200-250m od PS Savski Venac. 
Poznat slučaj? Sve su životinje jednake, samo su neke jednakije. 
 
Naravno,  u taj hostel policija NIKAD ne zalazi, konkurencija je osakaćena, posao svima u kraju je ubijen, tako da su monopol i dobra zarada osigurani.  Verovatno je (priča se, nema dokaza...) i sama policija to otvorila budući da se ogromna reklama pojavila preko noći na zidu zgrade gde je pre nekih par meseci drugima bilo zabranjeno, od strane vlasnika kladionice koji je baš u tom ulazu, da postavljaju... i kad legalni proces dobijanja dozvole za postavljanje reklame (konkretno nama) traje od prošlog septembra (uskoro će valjda i da se završi - ima tu zezanja sa zavodom za zaštitu spomenika, sa vlasnikom zgrade, sa opštinom, pa onda ovlašćeni arhitekta mora da napravi projekat, skicu... ludilo - u principu nije nemoguće, samo je procedura podugačka).
 
Na sve to, kad ti ubiju posao i daju ga drugom pošalju ti otimače (http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19594&p=2952134) da ti unište i ono malo posla što je ostalo.

 

Što reče Ice T...

- What do you wanna be when you grow up?

- Cop killer.

- Good choice.

Link to comment

Pre nekoliko godina sam gledao neku reportažu o policiji u Brazilu, kako zaustavljaju obična vozila (neki brazilski "Jugo"...) i doslovce uzimaju keš. Priča je valjda procurela kada je pandur nezadovoljan što klinci u drndavoj "Bubi" zaista nisu imali love, opalio iz pištolja ka njima dok su odlazili od njih i ubio jednog.

 

Tada sam pomislio "Koja tiranija od strane policije", a sada vidim da to dolazi i ovde. :unsure:

Link to comment

pa i to je neshto, shtagod :unsure:

 

(meni je sad od ove priche skochio pritisak. a bezveze, ako se prodavala voda tzv sopstvenom narodu iz oluje, ovo je skoro pa normalno :ph34r:)

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...