Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

E, dobro me podseti na kuriozitet, koji dobro obesmišljava ove PC budalaštinel.jpgpojašnjenje Vasi: ovo su grobari koji se uvredljivo sprdaju sa ciganima, tj navijačima Zvezde.

Link to comment
i samo ti porucujem da pitas nekog Roma™ koga poznajes koji izraz koriste, na svom jeziku, jedni za druge. nista drugo.
Tu onda upadamo u zamku oko nazivanja jedne druge etničke grupe, gde je situacija potpuno suprotna.Ja u ovom slučaju nemam ništa protiv PC izražavanja, samo se bojim da bi, sve i da termin Ciganin sasvim nestane, izraz koji ga zamenjuje vremenom dobio istu konotaciju.
Link to comment
E, dobro me podseti na kuriozitet, koji dobro obesmišljava ove PC budalaštine
Bas me zanima zasto mislis da je politicka korektnost budalastina. Ja mislim da je to 1 aspekt zivota u civilizaciji vs. zivota u ko-je-jaci-tlaci koordinatnom sistemu.
Link to comment
Bas me zanima zasto mislis da je politicka korektnost budalastina. Ja mislim da je to 1 aspekt zivota u civilizaciji vs. zivota u ko-je-jaci-tlaci koordinatnom sistemu.
Jok, ja mislim da je isprazna politička korektnost budalaština. Nešto kao forma bez suštine.
Link to comment
Ja u ovom slučaju nemam ništa protiv PC izražavanja, samo se bojim da bi, sve i da termin Ciganin sasvim nestane, izraz koji ga zamenjuje vremenom dobio istu konotaciju.
pa to je vec dosta stara polemika o jeziku kao rasadniku predrasuda. ja mislim da je termin, u danasnje vreme, posledica rasizma, ali i da sluzi kao kanal za njegov perpetuiranje.
Link to comment
E, dobro me podseti na kuriozitet, koji dobro obesmišljava ove PC budalaštinel.jpgpojašnjenje Vasi: ovo su grobari koji se uvredljivo sprdaju sa ciganima, tj navijačima Zvezde.
Obrati pažnju na demonstriranu korektnost izražavanja i usklađenost termina sa međunarodnim standardima :fantom: Edited by Filipenko
Link to comment
Obrati pažnju na demonstriranu korektnost izražavanja i usklađenost termina sa međunarodnim standardima :fantom:
Normalno. Dok nam se obraćate u PC tonu, znam da nas volite i da nam ne želite zlo :fantom:
Link to comment
Bas me zanima zasto mislis da je politicka korektnost budalastina. Ja mislim da je to 1 aspekt zivota u civilizaciji vs. zivota u ko-je-jaci-tlaci koordinatnom sistemu.
Meni se cini da je PC bio odlican do neke granice i kada je predjena granica mere poceo je da bude vrednost za sebe. To jest sto rece Larson sve vise je forma, a sve manje sustina.
Link to comment
inace jeste uvreda i ako se implicira da navijas za klub koji vodi snajperistatm
nije. meni je je jedna od najsimpatičnijih stvari iz sfere fudbala i navijanja bilo to prihvatanje posprdnih i uvredljivih protivničkih naziva za svoju navijačku grupu 70-tih: cigani jer nose crveno - grobari jer nose crno... i ne zaboravi da je oslobodilac Bijeljine zabranio ciganima da se zovu cigani.cigani su carevi i živeli cigani Edited by Arbeitmann
Link to comment
nije. meni je je jedna od najsimpatičnijih stvari iz sfere fudbala i navijanja bilo to prihvatanje posprdnih i uvredljivih protivničkih naziva za svoju navijačku grupu 70-tih: cigani jer nose crveno - grobari jer nose grno... i ne zaboravi da je oslobodilac Bijeljine zabranio ciganima da se zovu cigani.cigani su carevi i živeli cigani
+milijun
Link to comment
Jok, ja mislim da je isprazna politička korektnost budalaština. Nešto kao forma bez suštine.
OK. Samo, bez tog ispraznog PC-a, nekako uvek oni koji su u podredjenom polozaju zavrse sa jajetom na licu.Napisao je svojevremeno MancMellow neki post o tome kako je vrlo uobicajena greska da se misli da su isprazne drustvene formalnosti nekakva cista glupost, teret i stega. To je tkanina koja odrzava drustvo da ne odsrlja u 1 divlji zapad.Naravno da u tome moze da se pretera i pogresi, ali ima svoju funkciju.
Link to comment
OK. Samo, bez tog ispraznog PC-a, nekako uvek oni koji su u podredjenom polozaju zavrse sa jajetom na licu.Napisao je svojevremeno MancMellow neki post o tome kako je vrlo uobicajena greska da se misli da su isprazne drustvene formalnosti nekakva cista glupost, teret i stega. To je tkanina koja odrzava drustvo da ne odsrlja u 1 divlji zapad.Naravno da u tome moze da se pretera i pogresi, ali ima svoju funkciju.
Naravno, ali evo ti jedna ilustrativna RL crtica - moji klinci Cigane nazivaju Romima (pošto pohađaju građansko vaspitanje kao izborni predmet). Relativno često im se desi da kažu Ciganin, pa to u sekundi isprave u Rom. Sa druge strane, nemaju dobro mišljenje o njima, pošto ih RL iskustvo uči drugačije - to su likovi koji ih sačekuju na Komandi i u parku kod Stepinog Vajata pored škole u koju idu, i maltretiraju ih, otimaju im pare, telefone i jure ih da ih biju. I ja znam da će oni za par godina usvojiti ono što im se u porodici non stop drvi, da ne treba da razlikuju ljude na osnovu rase i/ili etničke pripadnosti, i da će sve to skapirati i putem sopstvenih iskustava, ali ovo je trenutno fakat, i jedina njihova dodirna tačka sa njima. A i dalje koriste PC termin kad govore o njima, pošto su tako naučeni u institucijama sistema.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...