Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

E jebat ga, meni ti što prvo svemu učitavaju rasizam veći rasisti od ljudi koji ovakve stvari čine iz blaženog neznanja. Mislim, čim je njemu prva asocijacija na to rasizam, kapiram da mu se taj ključ razmišljanja vrzma po glavi često.

Link to comment

E jebat ga, meni ti što prvo svemu učitavaju rasizam veći rasisti od ljudi koji ovakve stvari čine iz blaženog neznanja. Mislim, čim je njemu prva asocijacija na to rasizam, kapiram da mu se taj ključ razmišljanja vrzma po glavi često.

+ iljadarka

Link to comment

Ima logike - nije rasista onaj ko to jeste nego onaj ko to nije.

 

Aj mi objasni mehanizam po kome neko iz blazenog neznanja nazove psa Niger. 

Slusas ti Saru, ubacuje dramski efekat, pasce se garant zove Negro.

 

Nekad se sirom Srbije gomila crnih avlijaner kerova zvala Cigo.

Link to comment

Sto?

Pitas svasta. Kao kad bih ja tebe pitao zasto se i dan danas koriste Cigani i Siptari u pezorativnom smislu i najgorim psovkama.

Ovo sa Negro imenom je u najgoru ruku, benigno. da ne kazem smesno.

 

@Calavera

Nije naravno.

 

I ja sam mog kera nazvao Rudi, posle nam u familiju dosao svapski teca, ciji se cale tako zvao.

Link to comment

@Calavera

Nije naravno.

 

I ja sam mog kera nazvao Rudi, posle nam u familiju dosao svapski teca, ciji se cale tako zvao.

 

razlika je u tome sto ljudi koji se zovu rudi ipak ima nesto manje nego roma.

 

a ako se slazes da nije lepo nazvati psa cigo, zasto ti ne smeta ako se pas zove negro, tj. niger?

Link to comment

 

ovo ostade zakopano na prethodnoj strani, ne slazem se da se radi o politickoj korektnosti. nema nista cudno u tome sto se neki klinac iz detroita oseca nelagodno dok cita knjigu koja se bavi rasizmom iz perspektive tridesetih godina proslog veka.

Link to comment

verovatno nije ni njoj, gadjam da bi bio Bleki da ih vec nema previse

znam i jednog Dzipsija jel i to nekorektno? a Laza? Sara?

 

a ova mucenica sa Negrom u Poljskoj stalno ponavljala `ali ja njega volim` kao da se to racuna :lolol:

Link to comment

Od kad sad kod nas "negro" ima neke veze sa crncima? Meni prva asocijacija na negro = odzacar, bombone, crno, nikad mi crnac ne bi pao na pamet.

 

dobro, te bombone malo komplikuju stvar. realno gledano, tu se radi o reliktu proslih vremena, svi su se navikli na negra jer su odrastali uz njega :D danas ipak nikome ne bi palo na pamet da tako nazove 1 slatkis, a isto bi trebalo da vazi i za kucne ljubimce.

Link to comment

Od kad sad kod nas "negro" ima neke veze sa crncima? Meni prva asocijacija na negro = odzacar, bombone, crno, nikad mi crnac ne bi pao na pamet.

 

Od 21. veka :mad:

 

Od kad su engleski izrazi počeli da ulaze u svakodnevni govor i da prave Engprski, Serblish, Runglish itd

Link to comment

razlika je u tome sto ljudi koji se zovu rudi ipak ima nesto manje nego roma.

 

a ako se slazes da nije lepo nazvati psa cigo, zasto ti ne smeta ako se pas zove negro, tj. niger?

Negro je crno, do vraga. U ogromnoj vecini slucajeva, cak i kad se direktno obracas crncu, nema negativnu konotaciju. Slican slucaj je sa recju coño. Jezici i podneblja su cudo.

Btw, uvek ce mi vise smetati ljudska od politicke korektnosti, nekako uvek dolaze od istih ljudi ili organizacija.    

 

Niger je vec druga stvar.

Link to comment

Negro je crno, do vraga. U ogromnoj vecini slucajeva, cak i kad se direktno obracas crncu, nema negativnu konotaciju. Slican slucaj je sa recju coño. Jezici i podneblja su cudo.

Btw, uvek ce mi vise smetati ljudska od politicke korektnosti, nekako uvek dolaze od istih ljudi ili organizacija.    

 

Niger je vec druga stvar.

 

znam da na spanskom i portugalskom ta rec nema uvredljivu konotaciju, ali u americi i mnogim drugim evropskim zemljama je stvar bitno drugacija. a ako je vec cinjenica da ogromnom broju ljudi ta rec iz nekog razloga smeta, stvarno ne vidim zasto bi je koristio ako ne moras.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...