Jump to content
IGNORED

Legalizacija marihuane u Srbiji?


kokota

Recommended Posts

ja sam baš pre neki dan čuo prijavu za lika koji je pao sa dva paketa. naravno da je valjao. uglavnom, opcije su bile ako kaže da je za njegovu upotrebu onda 3-5 god uslovno i 100 i kusur soma kazna. ako kaže da je valjao, nekoliko godina robije. u svakom slučaju, jeste da nema ko ne purnja i da se to radi svugde ali daleko od toga da je praktično dekriminalizovana i da se tek tako izvlačiš sa packom.
Da, slažem se. Ovo "praktično dekriminalizovana" je bila do Batićevog zakona (odnosno člana zakona), od tada nije baš tako opušteno.
Link to comment
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JozoMujica

    9

  • Ariel

    9

  • Lezilebovich

    7

  • čekmeže

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

A jebiga, asuče, dva keta je dva keta, ja govorim ako te zafuljaju sa jednim džokavcem i/ili nešto kusura u džepu... I da, okej, za dosta ljudi 400 jura nije simbolična kazna, ali je simbolična u odnosu na bilo koje vreme provedeno u zatvoru.EDIT: E da, i moja iskustva su vezana za Beograd, moguće je da je u drugim gradovima gora situacija... Mada ne i prema onome što ja čujem :D
pa, znam i za situacije kada je trecina dogorele sprave u zapisniku preinacena u 30g da bi se uzelo vise para. iz mojih iskustava (ne licnih, nego iz prica sa ljudima koji su padali) moli se bogu da te nikada ne nahvataju, posto izvlacenje sa packom moze da se podvede pod statisticku greskuedit: slovo Edited by assück
Link to comment

To nije prekršajna, nego krivična prijava i ide u dosije i kaznene evidencije i štatijaznam itd. Mogućnosti zaposlenja u Srbiji su hm... sužene sa dosijeom.Nekada panduri nisu ni pisali krivičnu prijavu, sada jedva čekaju. Za pola grama godinu dana robije uslovno i 10.000 RSD kazna. Pa to nije malo ni u kom slučaju.

Link to comment
Jebeš marihuanu.Već imamo više nego dovoljno problema sa alkoholnim pićima i cigaretama.
Jebeš gej paradu.Već imamo više nego dovoljno problema sa navijačima i sponzorušama.
Link to comment
Jebeš marihuanu.Već imamo više nego dovoljno problema sa alkoholnim pićima i cigaretama.
И да већ једном објаве те статистике о убиствима починјеним под дејством дувана.
Link to comment
И да већ једном објаве те статистике о убиствима починјеним под дејством дувана.
Pa, s obzirom na statistike, jedno 80-90% srpskih ubica je pod dejstvom duvana... počevši od najpoznatijeg, kojeg su između ostalog identifikovali i po DNK na opušku...
Link to comment
И да већ једном објаве те статистике о убиствима починјеним под дејством дувана.
Урекао ме Бошоку :ph34r:
Link to comment

Tinejdžer optužen zbog prodaje drogeTanjug | 18. 11. 2013. - 16:47h | Foto: Beta - Ilustracija | Komentara: 0Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu podiglo je optužnicu potiv P.M. (19). iz tog grada zbog neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, kao i omogućavanja uživanja opojnih droga, saopšteno je danas iz tog tužilaštva.Okrivljenom se stavlja na teret da je opojnu drogu-kanabis prodavao tokom 2013. godine.Prilikom pregleda njegovog motornog vozila 5.maja ove godine policija je pronašla i oduzela 6,24 grama opojne droge kanabis a istog dana u pretresu dvorišta kuće još 16,6 grama droge.Optužnicom se okrivljenom stavlja na teret i da je tokom 2013. godine, drugim licima, u više navarta, davao da koriste marihuanu.
toliko o legalizaciji marihuane :fantom:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...