Jump to content
IGNORED

kako biti volonter


Aineko

Recommended Posts

inace, nije ovde glad bila problem broj 1 (iako prisutan), vec HIV/AIDS. HIV proizvodi toliko sirocadi da domovi ne mogu sve da ih prime, i potpuno razara porodice i drustvo, a HIV+ deci ne treba samo hrana i smestaj vec i redovna medicinska nega. a price su strasne, ne znam ni da li da pisem o tome. evo u spojleru samo jedna, pa ko hoce nek cita:
I sta je meni sad trebalo da ovo citam..samo sam pobesneo, zagledao se kroz prozor i eto..nista.Estel..ako postoji Bog ili neka slicna enormna kolicina energije u svemiru koja kontrolise kretanja i sudbine svih nas pojedinacno, ti ces kroz zivot raditi samo ono sto volis a usput ces naci prebogatog, prezgodnog, ultra potentnog muza, koji ce celoga zivota samo u tebe da gleda.
Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    11

  • Indy

    6

  • Tolaa

    4

  • belch

    3

Top Posters In This Topic

Sto se organizacija tice, najbolje bi bilo preko UN Volunteers, ali je jako tesko upasti, a osim toga, ide se uglavnom na po 6 meseci u cugu. Ipak sam se prijavila pre par meseci, pa ako nekad upadnem, super. Vec neko vreme razmisljam o tome, ali prvo je bio problem novac, a onda vreme i tako u krug, zeznuto je i sto nema mnogo organizacija preko kojih se moze ici ako si iz Srbije, a da ne traze gomilu para, ali ne odustajem, pa se nadam da ces uskoro dobiti jedan pm sa pitanjima. :)
drzim palceve! :) SNARC :D (za muza)
Link to comment
ima volontiranja i za Srbiju
Hvala, prijavljujem se. :) @PT: Nisam ni ja nista od toga (mada mozda mogu da upadnem pod sportista), ali pise na sajtu da se moze biti i volonter-ortak, za to se izgleda ne traze nikakve posebne vestine.
Link to comment

Izvinjavam se, ali šta tu konkretno košta za nekoga ko želi da pomogne klincima u Africi? Ok, trebalo bi svako sam da plati prevoz, troškove boravka, eventualno nekih lekarskih pregleda. Ali, šta još? Za šta se konkretno traži gomila para?

Edited by pacey defender
Link to comment
Hvala, prijavljujem se. :)@PT: Nisam ni ja nista od toga (mada mozda mogu da upadnem pod sportista), ali pise na sajtu da se moze biti i volonter-ortak, za to se izgleda ne traze nikakve posebne vestine.
ja zvala i sve se raspitala. ocekuju uglavnom studente, ali mi ljubazna devojka (volonterka u cika boci) rekla da se ipak prijavim, da me imaju u bazi, pa ako ne za ovo, onda za nesto drugo. kaze da se prijavilo dosta ljudi i van beograda.
Link to comment
Izvinjavam se, ali šta tu konkretno košta za nekoga ko želi da pomogne klincima u Africi? Ok, trebalo bi svako sam da plati prevoz, troškove boravka, eventualno nekih lekarskih pregleda. Ali, šta još? Za šta se konkretno traži gomila para?
Ne znam, verovatno se organizacija ugradi, posto ima onih koji traze po par hiljada evra za 2-3 nedelje boravka. Navodno daju novac mestu na kom volontiras, ali to ne mozes da proveris.
ja zvala i sve se raspitala. ocekuju uglavnom studente, ali mi ljubazna devojka (volonterka u cika boci) rekla da se ipak prijavim, da me imaju u bazi, pa ako ne za ovo, onda za nesto drugo. kaze da se prijavilo dosta ljudi i van beograda.
Nisam ni ja student, ali isto cu poslati prijavu. Super sto se dosta ljudi prijavilo. :)
Link to comment
estel, koja su tačno zaduženja nekog volontera tamo?
sve zavisi od toga sta umes da radis. ako dolazis iz struke tipa medicina ili prosveta/childcare - to im je ekstra bonus! ako ne, onda radis sve one svakodnevne aktivnosti: hranjenje beba (ako ih ima u domu), pomaganje oko laundry, organizovanje dece kad je meal time/ domaci zadaci, aktivnosti sa decom (sport, crtanje, igre, izleti), organizovanje i pomaganje oko sponzorskih pisama, slika, pa onda slanje svega toga - pa sve do stvari tipa obnova zgrada, rad u basti (ja sam zavrsila oruci njivu :D ). kao sto rekoh, zavisi sta ti umes da radis i sta njima treba/kog tipa je dom.
Link to comment
sve zavisi od toga sta umes da radis. ako dolazis iz struke tipa medicina ili prosveta/childcare - to im je ekstra bonus! ako ne, onda radis sve one svakodnevne aktivnosti: hranjenje beba (ako ih ima u domu), pomaganje oko laundry, organizovanje dece kad je meal time/ domaci zadaci, aktivnosti sa decom (sport, crtanje, igre, izleti), organizovanje i pomaganje oko sponzorskih pisama, slika, pa onda slanje svega toga - pa sve do stvari tipa obnova zgrada, rad u basti (ja sam zavrsila oruci njivu :D ). kao sto rekoh, zavisi sta ti umes da radis i sta njima treba/kog tipa je dom.
Jel ima nesto za agronome?
:fantom:
Link to comment
sve zavisi od toga sta umes da radis. ako dolazis iz struke tipa medicina ili prosveta/childcare - to im je ekstra bonus! ako ne, onda radis sve one svakodnevne aktivnosti: hranjenje beba (ako ih ima u domu), pomaganje oko laundry, organizovanje dece kad je meal time/ domaci zadaci, aktivnosti sa decom (sport, crtanje, igre, izleti), organizovanje i pomaganje oko sponzorskih pisama, slika, pa onda slanje svega toga - pa sve do stvari tipa obnova zgrada, rad u basti (ja sam zavrsila oruci njivu :D ). kao sto rekoh, zavisi sta ti umes da radis i sta njima treba/kog tipa je dom.
odlično, hvala tiznači ima posla za profesore engleskog, super :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

lep topic. sto vec neko rece, a ne bih ga ni registrovala da nije bilo bitnih postova.inace, nikada nisam nigde volontirala a intenzivno (bas ovih dana) razmisljam kako bih mogla/kako bi bilo krajnje vreme (jedan drugi bitni post me je inspirisao).imam vremena kol'ko 'oces i bas nista ne trenutno ne sprecava.+ :heart: za estel. rasplakala sam se sad malo gledajuci slicice iz afrike.

Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...