Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne razumem teacher-ov odgovor, ali meni se nekoliko puta desilo da je "kamenovan" beovoz (ili kako se već tada zvao), dok sam ga koristio s kraja 90-ih i počekta milenija..I to "kamenovan" mi zvuči kao da ima neku priču iza samog čina, neki razlog zbog koga se na voz baca kamenje - jednostavno su cigančići iz Zemun Polja tako prekraćivali vreme, valjda nisu imali drugu zabavu. Što ne znači da ih ne bih šibom, jednom sam se odsekao kad je kamenčuga promašila moj prozor za nekih 15-ak cm, čini mi se.Samo vas molim da, kao u đejmsovom slučaju, zbog mog iskustva ne iskristališete neku mržnju prema nekome, ako može.
Juce je lik iz cacka na jednom drugom forumu napisao da zna te koji su kamenovali voz, neki cetnici/dverjani/tako te budale, koji smatraju da je zeleznica "komunjaska izmisljotina" :isuse: ako je ovo tacno, onda smo stvarno doomed.
Link to comment
  • Replies 36.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1803

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    761

  • Caligula

    717

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo nasao sam to:

Recimo u Cacku zeleznicu poistovecuju sa komunizmom,licno sam prisustvovao situaciji kada su neki nacionalfasisti pred zadnje izbore lepili postere po zeleznickom nasipu u Trbusanima.Posto sam komunikativan udjoh u razgovor sa njima,jer sam znao kakvi su im stavovi pricali smo o perifernim stvarima,rekose recimo oko zeleznice ta je to izmisljotina komunjara i da bi je najradije dignuli u vazduh.A koliko cuh danas od rodjaka iz Trbusana,ta ista ekipa je danas kamenovala voz.
:isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse: :isuse:
Link to comment

Pričali mi rođaci, koji taj voz redovno koriste, da je to jako česta pojava, i da je ovo po medijima samo deo onoga što se dešava tom vozu...Inače, sve više ličimo na Indijance, imamo svoj Little Big Horn (Kosovo Battle), imamo otetu svetu zemlju, mrzimo belog čoveka koji nam donosi napredak i gvozdenog konja... Sad će zima, pa bi mogli i neka zaražena ćebad da nam stignu od nekih prevaranata sa istoka...A i Toma mi sve više liči na Vola Koji Sedi...

Link to comment
Juce je lik iz cacka na jednom drugom forumu napisao da zna te koji su kamenovali voz, neki cetnici/dverjani/tako te budale, koji smatraju da je zeleznica "komunjaska izmisljotina" :isuse: ako je ovo tacno, onda smo stvarno doomed.
Pa zar tamo krajem 19. veka, kada se zeleznica uvodila u Srbiju, tadasnja Prva Srbija nije bila najveci protivnik uz argumente da ce to cudo u Srbiju doneti zarazne bolesti, strance i njihove strane obicaje, stranu hranu, strane jezike, strance koji ce da promene Srbima veru, etc...Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

ja sumnjam na autobusko-taxi prevoznike, oni najviše gube kvalitetnim prevozom na železnici

Sramota šta pojedinci rade, direktori autobuskih kompanija iz tog područja plaćaju sitniš pojedincima da izađu pored pruge i razbiju voz, kako bi bio van saobraćaja nekoliko nedelja. Da se ja pitam, po kratkom postupku bih poslao interventnu policiju u autobuske kompanije i dobro protresao direktore i vlasnike a izgrednicima krivične prijave po više osnova. Dovoljno bi bilo samo jednog da uhvate. Ovo što se dešava je najgori, životinjski, primitivni vandalizam.(laneSU, 31. oktobar 2012 11:31)Za sve vas koji se čudite ''laneSU'' je u komentaru iznad dao najpribližniji odgovor.Nažalost ovo uopšte nije hir nekih klinaca, ovo je organizovan kriminal. Drumskim autoprevoznicima uopšte ne odgovara da vozovi rade pa zato potplaćuju klince za sitne pare da kamenuju vozove. Ako sam ja to ukapirao valjda će i policija.(Tomas i drugari, 31. oktobar 2012 12:58)Od kad su uvedeni ovi vozovi, veliki broj ljudi se odlucuje za ovaj nacin putovanja. To smeta pojedinim autoprevoznicima koji na svaki nacin zele da sabotiraju ove vozove. Na trasi Beograd-Vrsac se cesto desava da neko postavi kamenje preko pruge nebi li ostetio voz.(Veseli, 31. oktobar 2012 12:51)
Link to comment
Pričali mi rođaci, koji taj voz redovno koriste, da je to jako česta pojava, i da je ovo po medijima samo deo onoga što se dešava tom vozu...Inače, sve više ličimo na Indijance, imamo svoj Little Big Horn (Kosovo Battle), imamo otetu svetu zemlju, mrzimo belog čoveka koji nam donosi napredak i gvozdenog konja... Sad će zima, pa bi mogli i neka zaražena ćebad da nam stignu od nekih prevaranata sa istoka...A i Toma mi sve više liči na Vola Koji Sedi...
Prilično ti je neumesno ovo poređenje. Sprdaš se sa načinom na koji su napredni beli ljudi širili zarazu međ indijanskim življem...itd. Što?
Link to comment

Pa nešto ne mislim da se sprdam sa Indijancima, bar mi to nije bila namera...Sprdam se sa nama™, tj načinom na koji percepiramo istoriju i napredak, kako neša deca uče pogrešne stvari (čuj, voz je komunistička izmišljotina :isuse:), sa našim pogledom na svet koji juri u napredak, a mi se borimo protiv toga, ne želeći da se prilagodimo (slično kao i dobar deo indijanaca, kako sam svojevremano čitao, dozvoljavam da sam pogrešnu literaturu imao), sa tim da se ponosimo našom istorijom, a nemamo pogled u budućnost, da su nam poglavice korumpirane budale, kao što su bile i kod Indijanaca u poznom periodu, te da ćemo nestati kao i oni...Ćebad je trebala da bude metafora ruskog-kineskog kredita, koji te prvo ogreje, a posle... Možda sam bio malo suviše metaforičan...

Link to comment
evo za Dabovića (koji mnogo propušta ne gledajući domaću televiziju) jedna slastica
mrem od te reklame svaki put. pravi izbor da se reklamira srpska lisnica u srpskom dzepu :P
Link to comment
Pa nešto ne mislim da se sprdam sa Indijancima, bar mi to nije bila namera...Sprdam se sa nama™, tj načinom na koji percepiramo istoriju i napredak, kako neša deca uče pogrešne stvari (čuj, voz je komunistička izmišljotina :isuse:), sa našim pogledom na svet koji juri u napredak, a mi se borimo protiv toga, ne želeći da se prilagodimo (slično kao i dobar deo indijanaca, kako sam svojevremano čitao, dozvoljavam da sam pogrešnu literaturu imao), sa tim da se ponosimo našom istorijom, a nemamo pogled u budućnost, da su nam poglavice korumpirane budale, kao što su bile i kod Indijanaca u poznom periodu, te da ćemo nestati kao i oni...Ćebad je trebala da bude metafora ruskog-kineskog kredita, koji te prvo ogreje, a posle... Možda sam bio malo suviše metaforičan...
Niko ne uči da je voz komunistička izmišljotina, voz je u Srbiju uveden krajem XIX veka. Eventualno ako je neko naišao na neke otpadnike i kriminalce koji sabotiraju vozove, pa su ti nešto lupali. Ali ne može se uzimati mišljenje zatvorske subpopulacije kao relevantno za celo društvo. Srbija jeste pukla, ali niko ne uči decu da su vozovi komunističko zamešateljstvo, sem možda tih gazda autobuskih kompanija koje su uostalom svi provalili. Ovde je problem zašto policija ne reaguje na organizovanu sabotažu vozova, a ne izmišljeni trend da deca kao kad vide voz bacaju kamen na đavola.A Indijanci su propali iz istog razloga kao Jevreji u WWII, jer je na njima izvršen genocid. Bezveze je da im imputiraš krivicu za sopstveni nestanak.
Link to comment

Ја предлажем да Радиша више не буде модератор. Јако је ружно то што је рекао за Индијанце, можда и најружније од свега што сам до сада прочитао на форуму. Расизам не може да се толерише, а на његовом примеру видимо и да не може да се контролише: увек пронађе неки пут да изађе и да се проспе и засмрди. Ужасно ружно је то што је урадио. Веома сам изненађен тиме, морам да признам, чинило ми се да је ок момак, али овако нешто... Страшно. Нећу да дозволим да то тек тако прође, па ћу да пажљиво анализирам његову гадост.

Inače, sve više ličimo na Indijance, imamo svoj Little Big Horn (Kosovo Battle)
Како се усуђује да упоређује битку у коме се један мали народ супротставио империји у налету са битком у којој се други мали народ супротставио империји у налету! Страшно! Јесу и једни и други убили Мурата/Кастера и јесу срушени после те битке, али мис'им јеботе бобе значи упоређивати Индијанце са Србима, бобе, о бобе, гадни Срби, увреда, јеботе, одвратни, бљак, грозни, одвратни, пу-пу, бобе, јеботе, мис'им, значи Срби!
...imamo otetu svetu zemlju...
Неким Србима (пу-пу-бобе-одвратним-Србима-мис'им-значи-бобе-јеботе-Србима) је Косово света земља, неким Индијанцима (о, дивни несрпског карактера људи) су неки делови данашње САД свети, али мис'им јеботе бобе значи упоређивати Индијанце са Србима, бобе, о бобе, гадни Срби, увреда, јеботе, одвратни, бљак, грозни, одвратни, пу-пу, бобе, јеботе, мис'им, значи Срби!
mrzimo belog čoveka koji nam donosi napredak i gvozdenog konja...
Покушао је овде Радиша да направи шпагу и да похвали ЕУ а да критикује Србе због лудизма и ксенофобије, па тако да нас завара, али срећом ми имамо тај инстинкт за заштиту индијанских (о, несрпска чељад несрпског квалитетног материјала) мањина али мис'им јеботе бобе значи упоређивати Индијанце са Србима, бобе, о бобе, гадни Срби, увреда, јеботе, одвратни, бљак, грозни, одвратни, пу-пу, бобе, јеботе, мис'им, значи Срби!
Sad će zima, pa bi mogli i neka zaražena ćebad da nam stignu od nekih prevaranata sa istoka...
Мис'им, овај, бобе, мис'им а где су Јевреји? Мис'им прича Радиша већ цео пост а још није поменуо Старо сајмиште али мис'им јеботе бобе значи упоређивати Индијанце са Србима, бобе, о бобе, гадни Срби, увреда, јеботе, одвратни, бљак, грозни, одвратни, пу-пу, бобе, јеботе, мис'им, значи Срби!
A i Toma mi sve više liči na Vola Koji Sedi...
Упоређивати ужасног, одвратног, задриглог Шумадинца са дивним, прекрасним индијанским (о, бобе, како само нису Срби дивни су) поглавицом... Чекај, није рекао "Бик", рекао је "Во", можда се зезао али не ја нећу да мис'им, али мис'им јеботе бобе значи упоређивати Индијанце са Србима, бобе, о бобе, гадни Срби, увреда, јеботе, одвратни, бљак, грозни, одвратни, пу-пу, бобе, јеботе, мис'им, значи Срби!Страшно.
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...