Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Jedan od mehanizama "zaglupljivanja nacije" jeste nalazenje "autoriteta" sa suprotne strane koji potvrdjuju nasu teoriju zavere i to ima dve opcije:1. Ovo sto si ti naveo. izvrtanje reci i gnusno laganje2. Za "autoritete" se ispostavlja da su neki opskurni likovi koji su na marginama drustva

Edited by Eraserhead
Link to comment
Ponekad sam sklon da nudim i metafizicko objasnjenje ovog gubitka vere u proverljivu/objavljenu istinu (dakle gubitka vere i u numinozne objave i u sudove autoriteta). Nasa civilizacija je kao mehanizam cija se osovina polomila, i delovi se sada sudaraju i razbijaju. Na delu su mracni procesi koji pocinju od banalnih teorija zavera (lekari izmisljaju bolesti da bi prodavali vise lekova), a zavrsice se opadanjem nivoa kvaliteta apsolutno svih segmenata zivota i ulaskom u neko novo mracno doba. Nasa zemlja nije izuzetak, nego avangarda ovog procesa.
Liči na Mekintajerov scenario sa početka After Virtue.
Imagine that the natural sciences were to suffer the effects of a catastrophe. A series of environmental disasters are blamed by the general public on the scientists. Widespread riots occur, laboratories are burnt down, physicists are lynched, books and instruments are destroyed. Finally a Know-Nothing political movement takes power and successfully abolishes science teaching in schools and universities, imprisoning and executing the remaining scientists. Later still there is a reaction against this destructive movement and enlightened people seek to revive science, although they have largely forgotten what it was. But all that they possess are fragments: a knowledge of experiments detached from any knowledge of the theoretical context which gave them significance; parts of theories unrelated either to the other bits and pieces of theory which they possess or to experiment; instruments whose use has been forgotten; half-chapters from books, single pages from articles, not always fully legible because torn and charred. Nonetheless all these fragments are reembodied in a set of practices which go under the revived names of physics, chemistry and biology. Adults argue with each other about the respective merits of relativity theory, evolutionary theory and phlogiston theory, although they possess only a very partial knowledge of each. Children learn by heart the surviving portions of the periodic table and recite as incantations some of the theorems of Euclid. Nobody, or almost nobody, realizes that what they are doing is not natural science in any proper sense at all. For everything that they do and say conforms to certain canons of consistency and coherence and those contexts which would be needed to make sense of what they are doing have been lost, perhaps irretrievably.
Link to comment
Jesi li siguran? Pogledaj Kurirovu vest o sletanju na Mars.
Džon Grocinger iz tehnološkog instituta u Kaliforniji smatra da slike koje je „Kjuriositi“ poslao sa Marsa neodoljivo podsećaju na pustinju Mohave u Americi, koja se prostire kroz Kaliforniju, Nevadu, Jutu i Arizonu i stoga budi sumnju o uspešnosti misije NASA.

Na internetsu se moze naci citat Johna Grotzingera o slicnosti pejzaza Marsa i pustinje Mohave, ali ovaj naucnik nigde ne dovodi u pitanje istinitost sletanja letelice na Mars. Sto je i logicno, jer je taj Grotzinger jedan od vodecih ljudi te misije.Nema sanse da Kurir namerno ne plasira ovakve tekstove.UBR, zna li se ko je vlasnik Kurira?

Kurir ili namerno citira pogresno tj. izvlaci iz konteksta da bi plasirao senzacionalisticku vest, ili se radi o ovome sto Dabovic govori a novinar koji citira jednostavno ne razume dovoljno engleski da rastumaci kontekst u kom je citat dat kako treba. Mislim da ima i jednog i drugog - mnogo puta sam naisao na vesti koje su nastale iz neznanja stranog jezika.
Link to comment
Kurir ili namerno citira pogresno tj. izvlaci iz konteksta da bi plasirao senzacionalisticku vest, ili se radi o ovome sto Dabovic govori a novinar koji citira jednostavno ne razume dovoljno engleski da rastumaci kontekst u kom je citat dat kako treba. Mislim da ima i jednog i drugog - mnogo puta sam naisao na vesti koje su nastale iz neznanja stranog jezika.
Malo je dosolio, racunajuci da publika ionako nece citati izvornik.Tacno znam sta mu je bilo u glavi. Urednik kaze "Vidi te sajtove gde kazu da nije bilo sletanja, nadji gde neki naucnik to govori". Petnaest minuta kasnije, novinar shvati da nema nijednog naucnika na svetu koji ce reci da sletanja nije bilo i da su jedini ljudi koji to govore po internetu - isti koji, sto kaze onaj u filmu "Seven", masturbiraju u svoj feces dok citaju "Guns and Ammo". Od tada se zivot novinara racva u dva pravca. U prvom, dosolice postojecu izjavu da bi dao tekstu privid kredibilnosti. U drugom, reci ce svom uredniku "Ja ovo ne zelim da pisem, potpuno je neozbiljno tvrditi da sletanja nije bilo, to je laganje citalaca".A rata za kredit mora da se plati.
Link to comment
Upravo. Sada više nije neophodna državna indoktrinacija, sad je dovoljno slobodno tržište.
Ponovicu, mislim da nije samo drzavna indoktrinacija kriva - ljudi nalaze potvrdu za svoju konspirologiju u malim stvarima oko njih. Srbija je drzava puna prevaranata, medija sa fiktivnim vlasnicima i ponekad fiktivnim glavnim i odgovornim urednicima (bese li onaj Kurira sto je svojevremeno priznao da nikada nije otisao u redakciju, ili tako nesto), stvarima koje se predstavljaju (vrlo namerno, zbog necijih materijalnih interesa) drugacije nego sto stvarno jesu, imamo firme sa "laznim" vlasnicima iza kojih stoji neko drugi a ne onaj koji se tako predstavlja, i tako dalje.Kada na to dodas tu drzavnu indoktrinaciju, ljudima se u glavi sklope kockice. Oni vide to "zaverenicko" ponasanje oko njih samih kada su i banalne stvari u pitanju, ranije su bili ubedjivani da je tako i na globalnom nivou, i cap - sve je jasno i logicno, dakle sve je svuda laz i prevara i zavera. Ljudi su zapravo navikli na to da ih okruzenje (a narocito autoriteti - politicari, to su kod nas vrhunski autoriteti) lazu, da svako malo neko pokusa da ih prevari, i da je onaj koji veruje drugima jako naivan. Ekstrapolacija toga je da je naivno verovati da su Ameri bili na Mesecu (jer to su i onako oni isti Ameri sto prave zaveru da nas uniste - to je onda ta dimenzija drzavne indoktrinacije), itd. I zato ljudi sami sebe ubede kako su oni mnogo pametni i pronicljivi kada zakljuce kako "nije nista onako kako izgleda".
Link to comment
Ponovicu, mislim da nije samo drzavna indoktrinacija kriva - ljudi nalaze potvrdu za svoju konspirologiju u malim stvarima oko njih. Srbija je drzava puna prevaranata, medija sa fiktivnim vlasnicima i ponekad fiktivnim glavnim i odgovornim urednicima (bese li onaj Kurira sto je svojevremeno priznao da nikada nije otisao u redakciju, ili tako nesto), stvarima koje se predstavljaju (vrlo namerno, zbog necijih materijalnih interesa) drugacije nego sto stvarno jesu, imamo firme sa "laznim" vlasnicima iza kojih stoji neko drugi a ne onaj koji se tako predstavlja, i tako dalje.Kada na to dodas tu drzavnu indoktrinaciju, ljudima se u glavi sklope kockice. Oni vide to "zaverenicko" ponasanje oko njih samih kada su i banalne stvari u pitanju, ranije su bili ubedjivani da je tako i na globalnom nivou, i cap - sve je jasno i logicno, dakle sve je svuda laz i prevara i zavera. Ljudi su zapravo navikli na to da ih okruzenje (a narocito autoriteti - politicari, to su kod nas vrhunski autoriteti) lazu, da svako malo neko pokusa da ih prevari, i da je onaj koji veruje drugima jako naivan. Ekstrapolacija toga je da je naivno verovati da su Ameri bili na Mesecu (jer to su i onako oni isti Ameri sto prave zaveru da nas uniste - to je onda ta dimenzija drzavne indoktrinacije), itd. I zato ljudi sami sebe ubede kako su oni mnogo pametni i pronicljivi kada zakljuce kako "nije nista onako kako izgleda".
Problem u tome sto ti pises je da, kako vec rekoh, sadasnji pobornici bezbrojnih teorija zavere nisu nikakvi radikali sa 2 zuba u glavi, odgajeni na neprekidnoj dijeti Seseljevih "knjiga" (kao sto je to nekad, sad vec davno, bilo). U pitanju su pametni ljudi, obrazovani (medju najobrazovanijima u naciji). Moja dobra i divna drugarica iz gimnazije, magistrirala je u Francuskoj i diplomirani je prehrambeni tehnolog, a ubedjena je da su (ameri, naravno) reseni da nam svima ugrade cipove. I jos mi salje linkove koji to "dokazuju". A kad bi je sreo, verujem da bi pomislio, ova zena moze da bude predsednica Saveta Evrope, ili tako nesto. Mislim da su mracne stvari u pitanju, kako Dabovic kaze.
Link to comment
Problem u tome sto ti pises je da, kako vec rekoh, sadasnji pobornici bezbrojnih teorija zavere nisu nikakvi radikali sa 2 zuba u glavi, odgajeni na neprekidnoj dijeti Seseljevih "knjiga" (kao sto je to nekad, sad vec davno, bilo). U pitanju su pametni ljudi, obrazovani (medju najobrazovanijima u naciji). Moja dobra i divna drugarica iz gimnazije, magistrirala je u Francuskoj i diplomirani je prehrambeni tehnolog, a ubedjena je da su (ameri, naravno) reseni da nam svima ugrade cipove. I jos mi salje linkove koji to "dokazuju". A kad bi je sreo, verujem da bi pomislio, ova zena moze da bude predsednica Saveta Evrope, ili tako nesto. Mislim da su mracne stvari u pitanju, kako Dabovic kaze.
vrlo si dobro shvatio sta sam rekao. znam da zvucim apokalipticki, ali ovde je na delu veoma dubok proces koji zadire u korene gnoseologije. ako ti izvor znanja nisu ni Bozja objava ni naucna empirija onda si u velikom problemu.
Link to comment

Ne znam, ja verujem u zavere. Mnogo na nižem nivou, doduše, i mnogo diletantskije izvedene nego ove kojima se pravi šum, i ne sa nekim mističnim ciljevima, već se najćešće radi o praktično kriminalnom ponašanju ogromnih igrača zarad sticanja malo većeg bogatstva.Takođe verujem da je njih srazmerno jako malo i da ih odlično prikriva šum koji stvaraju ove landing on moon, mars/we, nine eleven i tome slično.

Edited by Zugurosh
Link to comment

pa to je zlocinacko udruzivanje. ovde govorimo o 3ABEPN koja je misticna, neopipljiva, koju je nemoguce razotkriti jer bi i razotkrivanje bilo protumaceno kao deo 3ABEPE

Link to comment
pa to je zlocinacko udruzivanje. ovde govorimo o 3ABEPN koja je misticna, neopipljiva, koju je nemoguce razotkriti jer bi i razotkrivanje bilo protumaceno kao deo 3ABEPE
pa te zavere i ЗАВЕРЕ prave ovi zlikovci da prikriju svoja zločinačka udruživanjaha, beat that
Link to comment
Problem u tome sto ti pises je da, kako vec rekoh, sadasnji pobornici bezbrojnih teorija zavere nisu nikakvi radikali sa 2 zuba u glavi, odgajeni na neprekidnoj dijeti Seseljevih "knjiga" (kao sto je to nekad, sad vec davno, bilo). U pitanju su pametni ljudi, obrazovani (medju najobrazovanijima u naciji). Moja dobra i divna drugarica iz gimnazije, magistrirala je u Francuskoj i diplomirani je prehrambeni tehnolog, a ubedjena je da su (ameri, naravno) reseni da nam svima ugrade cipove. I jos mi salje linkove koji to "dokazuju". A kad bi je sreo, verujem da bi pomislio, ova zena moze da bude predsednica Saveta Evrope, ili tako nesto. Mislim da su mracne stvari u pitanju, kako Dabovic kaze.
Ma naravno, ali pazi, indoktrinacija 90ih nije bila ograničena samo na blesave Šešeljeve knjige, ona je bila svuda. Sada više nije (baš) svuda, ali je svojeveremeno usvojena i nije razgrađena. Obrazovanje pomaže, naravno, ali ne sve vrste obrazovanja. Možda je žena zaista vrhunski prehrambeni tehnolog, ali to u onu sliku sveta nije ni taklo.Edit: Inače mislim da je radikal sa dva zuba u glavi fantazmatska konstrukcija srpske građanske klase i večiti alibi za sve što se desilo. Edited by Syme
Link to comment

Ja se ovih dana ubih objašnjavajući, uglavnom mladim i "pametnim" ljudima, da američki sportisti nisu izuzeti od doping kontrole.Ubeđen sam da 80% ljudi ovde to čvrsto veruje.Kako se bori protiv toga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...